poniedziałek, Czerwiec 14, 2010 0:54
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

fash-saks (28)Emocje przed ostatnią kolejką! SKOK Wołomin mistrzem LIGI B
13 czerwca 2010 roku na boisku ze sztuczną murawą przy Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się szósta kolejka Powiatowej Extraligi Firm pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego Macieja Urmanowskiego. Rozgrywki tym samym wkroczyły w definitywną końcówkę walki o ligowe punkty. To właśnie w minioną poznaliśmy między innymi mistrza Ligi B oraz dowiedzieliśmy się, które drużyny  nie mają szans na awans do Ligi A.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Oknoplastu Kraków i businesSportu.  Obie ekipy przed tym spotkaniem miały na swoim koncie po trzy zwycięstwa i po dwie porażki.  Już po 7 minutach na prowadzenie wyszli businessmani, jednak 4 minuty później na tablicy wyników widniał remis. Bramka za bramkę- tak było prawie do samego końca. Prawie, bo na minutę przed ostatnim gwizdkiem  gola na wagę zwycięstwa strzelił Wojciech Bieńkowski. Oknoplast dzięki wygranej 6:5 zachował duże szanse na tytuł mistrza Ligi A. Godne pochwały jest zachowanie Seweryna Rejmera, który pomimo poważnych obrażeń ciała po wypadku samochodowym pojawił się na „Ekonomiku” ,dzielnie kibicując i spierając swoich kolegów z businesSportu.

O 9.00 rano zmierzyły się zespoły Saks-Polu i Fashion Sportu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Rosłon. Kilka minut później wyrównał jednak Matejak. Tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie do siatki Saks-Polu trafił Rosłon. I to tyle, na co było stać tego dnia Fashion Sport. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Wydawać się mogło, że to Saks-Pol pierwszy siądzie dzięki braku kondycji. Nic podobnego. Zawodnicy producenta obudów i rozdzielnic elektrycznych na dwie minuty przed końcem strzelili dwa gole, ustalając wynik spotkania 3:2, pozbawiając tym samym „modnych” szansy gry w barażach, realnej możliwości awansu do Ligi A.

Kolejnym pojedynkiem miał być mecz Pro- Medu z Cafe Rondo, drużyn, które w tym sezonie Extraligi bronią się przed spadkiem. Niewątpliwie nieocenionym prezentem ze strony Pro- Medu było oddanie walkowera i trzech punktów na ręce „restauratorów”. Dzięki temu zwycięstwu Cafe Rondo zachowuje realne szanse na grę w barażach o utrzymanie się w Lidze A.

Po technicznej przerwie spowodowanej walkowerem Pro- Medu, na boisku pojawiły się rezerwy AS Doradztwo Finansowe oraz Osiedle Kobyłkowska. Spotkanie należało do tych jednostronnych. ASDF II przejęło inicjatywę, dominowało w grze ofensywnej. Po raz kolejny dobrze spisała się obrona. Beniaminek z Kobyłkowskiej zszedł jednak z  murawy w podniesionym czołem. Udało się strzelić dwa gole, po raz kolejny jeden z zawodników został wyróżniony za zdobycie najładniejszej bramki kolejki. Przed młodymi piłkarzami Osiedla Kobyłkowska arcyważne spotkanie z Fashion Sport.

Po rezerwach ASDF na boisko wybiegł ich pierwszy zespół by stoczyć bój o ligowe punkty z KPP. Obie drużyny wiosną tego roku grają w kratkę, zachowującym przy tym realne szanse na miejsca medalowe. Po ostrej, technicznej i widowiskowej walce Doradcy Finansowi wywieźli trzy punkty pokonując policjantów 6:4. Tym samym ASDF na kolejkę przed końcem sezonu Extraligi zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W siódmej kolejce czeka ich jednak mecz z Oknoplastem Kraków, który zadecyduje o miejscu na podium dla jednej z tych dwóch ekip, a być może nawet przesądzi o zwycięstwie w całym sezonie PEF wiosna 2010.

Jako ostatni tego dnia zaprezentowali się zawodnicy faktów.wwl i SKOKu Wołomin. Ci pierwsi w mocno okrojonym składzie, bez rezerwowych i bez etatowego goalkeepra ulegli swoim rywalom znacząco, 18:0! Jest to jak dotąd rekordowa porażka w rozgrywkach Extraligi. SKOK Wołomin najlepiej jak mógł zaakcentował swój udział w PEF. Dwucyfrowy wynik, czyste konto Piotra Kozy, nie przegrane żadne spotkanie i zagwarantowanie sobie bezpośredniego awansu do Ligi A na kolejkę przed końcem sezonu. Oprócz faktów.wwl szansy gry w barażach o awans do Ligi A nie mają Fashion Sport i Saks-Pol, niezależnie od wyników ostatniej kolejki W barażach o Ligę A zagrają natomiast RamZet i Duczki Osiedle Kobyłkowska. Rezerwy ASDF mają dużą szansę na podium, ale z racji posiadania pierwszej drużyny w Lidze A nie mogą awansować o ligę wyżej.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas pasjonujący finisz. O tytuł championa Ligi A walczą w dalszym ciągu aż cztery drużyny: ASDF, KPP, Oknoplast Kraków i Multi- Medica Zielonka. Z tymże ta ostatnia, wygrywając dwa mecze ( jeden zaległy) niezależnie od innych rozstrzygnięć zapewni sobie mistrzostwo Powiatowej Extraligi Firm. Drużyna KPP pokonując ostatnie w tabeli Centrum Medyczne Pro-Med również ma szanse znalezienia się na podium. Jeśli jednak Pro-Med przegra swój mecz to spadnie do Ligi B. Zatem przed nami arcyciekawy bój o punkty. Fire Team powalczy w bezpośrednim starciu z businesSportem o bezpieczne utrzymanie się przed spadkiem i uniknięcie gry w barażach.
Podczas siódmej kolejki emocje sięgną zenitu. Każdy mecz będzie szalenie istotny dla końcowych rozstrzygnięć tego sezonu Powiatowej Extraligi Firm.

Spotkania barażowe, Puchar Extraligi oraz oficjalne zakończenie sezonu PEF wiosna 2010 odbędzie się 27 czerwca 2010 roku!