Mistrzostwa Szkół – EXTRALIGA

środa, Czerwiec 2, 2010 1:30
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

P1270958

1 czerwca 2010 roku podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka firmaa businesSport zorganizowała Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Ponad Gimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego. Było to przedsięwzięcie w ramach działalności Powiatowej Extraligi Firm. Na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Zielonce już od 9 rano, przez wiele godzin, reprezentacje placówek oświatowych Naszego powiatu rywalizowało ze sobą na płycie boiska, że sztuczną murawą.
businesSport zajmująca się między innym potrzebami ludzi chcących korzystać z nowoczesnej oferty usług marketingu sportowego, finansowania w sporcie i organizacji imprez piłkarskich oraz mody sportowej dała fantastyczną możliwość, okazje do rywalizacji, dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku na powietrzu- z dala od szkolnych ławek, kartkówek i sprawdzianów.

Turniej pozwolił nie tylko uczniom- piłkarzom czy widzom, ale i samym organizatorom na zweryfikowanie poziomu sportowego danych gimnazjów czy szkół ponad gimnazjalnych. Honorowy patronat nad międzyszkolnymi zmaganiami 1 czerwca 2010 roku objął Starosta Wołomiński Pan Maciej Urmanowski, zaś głównym sponsorem był SKOK Wołomin, Manta Multimedia oraz firma Saks-Pol producent obudów i rozdzielnic elektrycznych. Patronat internetowy nad zawodami objął portal Duczki.pl, który tego dnia obchodził swoje drugie urodziny; ponadto  MyWolomin.pl, natomiast za patronat medialny odpowiedzialne były powiatowe gazety Wieści Podwarszawskie, Zycie, Dobry Znak, Fakty.wwl. Wideo relacja z Dnia Dziecka przy ZS w Zielonce będzie do obejrzenia w ExtraligaTV już niebawem.
Ekipy piłkarskie od 9 rano rywalizowały ze sobą w składach sześcioosobowych. Wśród szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjne było I LO w Wołominie, zaś w kategorii gimnazjum wygrało Gimnazjum Duczki. Sam turniej cieszył się naprawdę sporym zainteresowaniem.

Wideo-relacja, zdjęcia, statystyki oraz szerszy materiał będzie można za jakiś czas znaleźć na oficjalnej stronie organizatorów: www.extraliga.com.pl

Wojciech Plichta