EXTRALIGA- TO JUŻ PÓŁMETEK ROZGRYWEK

wtorek, Maj 25, 2010 14:36
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

logo BS23 maja 2010 roku na boisku ze sztuczną murawą, przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie odbyła się czwarta kolejka Powiatowej Extraligi Firm. To już półmetek rozgrywek zorganizowanych przez firmę business port. Tej niedzieli strzelono 33 gole przedniej urody, zawodnikom mocno dawało się we znaki prażące.
Jako pierwsi na plac wybiegli gracze Saks-polu i Osiedla Kobyłkowska. Ci pierwsi zaliczyli już trzecią z rzędu porażkę tej wiosny. To na pewno nie jest pozytywna informacja dla wszystkich tych, którzy jeszcze miesiąc temu stawiali na ich awans do Ligi A. Młodzi piłkarze z Kobyłkowskiej naprawdę pokazali klasę i pełne zaangażowanie do gry. Piękne bramki, dobra współpraca w obronie i co najważniejsze duże opanowanie w kluczowych momentach gry.
Kolejnym meczem z Lidze B było starcie drużyn zajmujących dwa ostatnie miejsca w tabeli. Z batalii o baraże i utrzymanie się w lidze zwycięsko wyszła ekipa Faktów.wwl, która gładko pokonała Fashion Sport 8:5. Początek spotkania nie wskazywał na to by „modni” mieli by przegrać mecz, jednak zbyt częste błędy w ustawieniu, braki kondycyjne zrobiły swoje. Praktycznie przez cały czas było słychać narzekania na pracę sędziego i rzekome bóle w nogach po faulach, których po prostu nie było. Pewnie to drzazgi w drewnianych nogach tego dnia były powodem wyuzdanych urazów. Tym czasem „dziennikarze” robili swoje. Siedem bramek zdobył Skibniewski, jedną dołożył Kielczyk i na końcowej tablicy widniał wynik 8:5 dla Faktów.wwl.
O godzinie 10.00 odbyło się pierwsze spotkanie w Lidze A. Przed meczem drużyny business portu i ASDF sąsiadowały ze sobą w tabeli generalnej. Stawka była dosyć wysoka, bowiem trzy punkty dawały jednej z ekip miejsce na podium.”. Co prawda przez większość meczu był wynik remisowy, jednak to „biznesmani” przeważali w konstruowaniu akcji i niszczeniu wszelkich natarć ofensywnych „doradców”. W końcówce spotkania businesSport trafiło dwukrotnie do siatki swoich rywali, po raz kolejny dobrze spisał się bramkarz Kamil Portacha. Na trzy kolejki przed końcem sezonu ASDF jest piąte, zaś businesSport awansowało na wicelidera.
Zielone Świątki na pewno nie będą się miło kojarzyć teamowi Cafe Rondo, które uległo Oknoplastowi Kraków. Starzy ligowi wyjadacze nie dali sobie zabrać choćby punktu, spokojnie strzelając gola za golem. Spotkanie mogło się podobać ze względu na szereg technicznych zagrań, efektownych i pomysłowych akcji. Bardzo dobrze, pomimo wpuszczenia 9 goli, spisał się goalkeer „restauratorów”. Dzięki jego solidnej i ciężkiej pracy Cafe Rondo nie podzieliło wcześniejszych losów takich drużyn jak Fashion Sport czy Fakty, które straciły w jednym meczu dwucyfrową ilość goli. Dzięki zwycięstwu w tym meczu Oknoplast powróciło na fotel lidera Ligi A.
W meczu kolejki pomiędzy SKOKiem Wołomin, a Ramzetem Duczki mogliśmy zobaczyć pięć bramek. Cztery z nich zdobyli Ci pierwsi, którzy okazali się zdecydowanie lepsi tego dnia. To już czwarte spotkanie bez porażki tej drużyny, która pewnie podąża po awans do Ligi A. Komplet zwycięstw, zero porażek i remisów. Ramzet, czarny koń rozgrywek, jakby spoczął na laurach. Team z Duczek nieco zmienił sposób gry, mentalność i serce do walki. Miejmy wszyscy nadzieje, że to chwilowe. Było to jedno z niewielu spotkań gdzie arbiter Krzysztof Dołowy nie musiał często gwizdać przewinień na zawodnikach. Pomimo przegranej Ramzet nadal zajmuje fotel wicelidera Ligi B.
Jako ostatnie wyszły zespoły KPP i Multi- Medici Zielonka. Ten mecz był również o wysoką stawkę, bowiem KPP broniło pierwszego miejsca w tabeli Ligi A, zaś Multi- Medica chciała utrzymać zerowy bilans nieprzegranych i niezremisowanych meczów. Poważne braki w kadrze policjantów dały o sobie znać po 25 minutach gry. To właśnie wtedy dał o sobie znać niezawodny Jacek Moryc, pokonując bramkarza policji mierzonym strzałem z dystansu. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. MM dorzuciło jeszcze cztery celne trafienia. Bramkę honorową dla KPP zdobył Fernówka. Na półmetku rozgrywek Medica jest trzecia, zaś policjanci spadają z pierwszego na czwarte miejsce Ligi A.
Spotkanie z udziałem strażaków z Fire Team przeciwko Pro- Medowi odbędzie się w późniejszym terminie. W związku z sytuacją powodziową w naszym kraju, zawodnicy FT w niedzielę nadal przebywali  na akcji ratunkowej w Sandomierzu.
Organizatorzy Extraligi nie skupiają swojej uwagi jedynie na rozgrywkach amatorskich siódemek, bowiem już 1 czerwca 2010 roku, w Dzień Dziecka wystartuje jednodniowa impreza sportowa dla młodzieży, czyli Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Ponad Gimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego. Na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Zielonce już od 8 rano, przez wiele godzin, reprezentacje placówek oświatowych Naszego powiatu będzie rywalizować ze sobą na płycie boiska, że sztuczną murawą.
businesSport zajmująca się między innym potrzebami ludzi chcących korzystać z nowoczesnej oferty usług marketingu sportowego, finansowania w sporcie i organizacji imprez piłkarskich oraz mody sportowej dają fantastyczną możliwość, okazje do rywalizacji, dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku na powietrzu- z dala od szkolnych ławek, kartkówek i sprawdzianów.
Turniej pozwoli nie tylko uczniom- piłkarzom czy widzom, ale i samym organizatorom na zweryfikowanie poziomu sportowego danych gimnazjów czy szkół ponad gimnazjalnych. Honorowy patronat nad międzyszkolnymi zmaganiami 1 czerwca 2010 roku obejmuje Starosta Wołomiński Pan Maciej Urmanowski, zaś głównym sponsorem są SKOK Wołomin, Manta Multimedia oraz firma Saks-pol producent obudów i rozdzielnic elektrycznych. Patronat internetowy nad zawodami objął portal Duczki.pl, MyWolomin.pl, natomiast za patronat medialny odpowiedzialna jest powiatowa gazeta Wieści Podwarszawskie, Zycie, Dobry Znak, Fakty.wwl. Wideo relacja z Dnia Dziecka przy Zespole Szkół w Zielonce będzie do obejrzenia w ExtraligaTV.
Ekipy piłkarskie od 8 rano będą ze sobą rywalizowały w składach sześcioosobowych. Każde spotkanie to dwie połowy po 9 minut każda. Arbitrem będzie wykwalifikowany sędzia z ramienia PZPN.

Sam turniej już teraz cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. Oprócz samych uczniów, ich opiekunów i ich kibiców zawody odwiedzi telewizja, która zrelacjonuje wydarzenia przy Zespole Szkół w Zielonce w jednym z popołudniowych bloków informacyjnych, zaś wideo-relacja, zdjęcia, statystyki i wszelkie informację odnośnie Mistrzostw będzie można znaleźć na oficjalnej stronie organizatorów: www.extraliga.com.pl.

Wojciech Plichta

Organizatorzy rozgrywek zastrzegają sobie prawo do godzinowych zmian rozpoczęcia spotkań.