Odszedł Jarosław Bargieł

piątek, Maj 14, 2010 12:06
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

W nocy z 13 na 14 maja 2010 roku opuścił jarekbNas Jarosław Bargieł- redaktor naczelny gazety Wieści Podwarszawskie. Składamy na ręce jego rodziny, przyjaciół i znajomych najszczersze wyrazy współczucia. Ta tragiczna wiadomość wstrząsnęła Nami wszystkimi, całe środowisko dziennikarskie, prasę lokalną.

Pan Jarosław był szalenie ciepłą i dobrą osobą.

cyt. “Urodziłem się już naczelnym. Kto nie wierzy, niech spyta nauczyciela biologii. Od kilkunastu lat sprawuję tę funkcję z prefiksem redaktor w Wieściach. Robię to co lubię, choć moim marzeniem zawodowym jest profesja rentiera.
W życiu najważniejsze dla mnie są, co oczywiste, dzieci. Mam już wszystkie, córkę Dominikę i syna Aleksandra. Głęboko wierzę, że oboje są zdolniejsze i lepsze od taty. Dom i posadzone drzewo dopełniają zadania, jakim powinien podołać obywatel.
Po maturze w VIII LO im. Władysława IV próbowałem zostać inżynierem, co wybito mi z głowy już po trzech latach pobytu na politechnice. Potem studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, wojsko, kilka redakcji i lądowanie w Wołominie.
Swoją drogę do stanowiska w Wieściach przebyłem sumiennie pełniąc niemal wszystkie funkcje redakcyjne, od rozwożenia gazet począwszy, przez dziennikarza, sekretarza redakcji, zastępcę naczelnego.
W redakcji oprócz codziennych obowiązków należy do mnie np. reprezentowanie gazety w sądach. Dzięki temu jestem już redaktorem kryminalistą – zgodnie w orzeczeniem jednego z sądów. Mam jednakże nadzieję, że moja kariera w tej dziedzinie nie będzie się rozwijała.
Najważniejsze dla mnie jest to, że od początku w 1990 roku po dzień dzisiejszy Wieści Podwarszawskie są gazetą niezależną, czyli zależną tylko od naszych Czytelników.”
- tak pisał o sobie Pan Jarosław.