Nie brakowało niespodzianek!

poniedziałek, Maj 10, 2010 23:55
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

W minioną niedziele, tj. 9 maja 2010 RamZet Duczki (1)roku organizatorzy Powiatowej Extraligi Firm pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego Macieja Urmanowskiego, liczyli przede wszystkim, że na boisko przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Na szczęście pogoda dopisała. Ciekawe mecze, wiele dobrej rozrywki i zaskakujących zwrotów akcji nie brakowało. W obu ligach, A i B łącznie strzelono 50 goli.
LIGA A
Zmiana na pozycji lidera!

Oknoplast Kraków vs KPP 2:3
Mecz na szczycie- tak reklamowano to spotkanie. Lepiej zapowiadającą się ekipą był Oknoplast. W swoim składzie ma naprawdę rewelacyjnych piłkarzy, bardzo doświadczonych. Jednak samo doświadczenie, technika i sprawne konstruowanie akcji na niewiele się zdało. O jedno celniejsze trafienie i o setkę obronnych zagrań więcej była tego dnia drużyna Policji. Nie obyło się również bez drobnych konfliktów i małych spięć pomiędzy zawodnikami. Wysoki poziom spotkania.
Oknoplast Kraków:
Rutkowski- 1
Chaciński-1
KPP:
?-3

Pro- Med vs Multi- Medica 0:1
Jedną wielką niewiadomą jest drużyna Pro- Medu. Po rewelacyjnym dla siebie występie podczas Pucharu Extraligi, teraz jakby złapała zadyszkę. Pożądny skład, kultura na boisku, młodzi piłkarze to jednak, jak widać za mało. Po raz kolejny Pro- Med. Oddaje punkty przeciwnikom. Efekt? Przedostatnie miejsce w tabeli.
Multi- Medica:
Rozbicki-1

BusinesSport vs Multi- Medica 2:3
Było to zaległe spotkanie w rozgrywkach PEF. Pomimo niewielkiej różnicy w końcowym rezultacie mecz był ciekawy, stał na wysokim poziomie. Obie ekipy nie odkładały nogi, a efektownych zagrań nie było końca. W końcówce to jednak drużynie Jacka Moryca udało się zdobyć zwycięską bramkę. Tak naprawdę zawody dwóch panów- Kamila Portachy, który heroicznie strzegł bramki swoich kolegów i Seweryna Reimera, który usilnie marnował stuprocentowe okazje.
BusinesSport:
Kur-1
Reimer-1
Multi- Medica:
Rozbicki-2
Stojczyk-1

BusinesSport vs Cafe Rondo 4:0
Podobnie jak drużyna Pro- Medu, w rozgrywkach Extraligi nie może się odnaleźć team Cafe Rondo. Właściwie nie wiedzieć czemu zajmuje on ostatnie miejsce w tabeli. Wierzymy, że w porę piłkarze włączą piąty bieg by w końcu udowodnić na co ich stać. businesSport bez zastrzeżeń. Czyste konto wcześniej wspomnianego Portachy.
BusinesSport:
Baranowski-1
Załęski-1
Reimer-1
Jastrzębski-1

Fire Team vs ASD 7:1

Mocno osłabiona kadrowo drużyna ASD nie była w stanie uporać się z rewelacyjnie grającą tego dnia reprezentacją Straży Pożarnej. Po swojego rodzaju derbach z drużyną Policji w ubiegłej kolejce, Fire Team, bo o nich mowa, mocno podrażnieni zdecydowanie lepiej wypadli na tle swoich przeciwników. Honorową bramkę zdobył Wojdyna.
Fire Team
Skoczeń-2
Ruzik-1
Szewczuk-3
Kamiński-1
ASD:
Wojdyna-1

Tabela po 2. Kolejce PEF- LIGA A

1. KPP
2. MULTI- MEDICA Zielonka
3. FIRE TEAM
4. BUSINESSPORT
5. OKNOPLAST Kraków
6. ASD
7. PRO- MED
8. CAFE RONDO

LIGA B
RAMZET DUCZKI NA POZYCJI LIDERA!

Ramzet Duczki vs Fashion Sport 12:2
Od pierwszego gwizdka arbitra Krzysztofa Dołowego było wręcz pewne, że Fashion Sport będzie miało pod górkę. Zaledwie sześciu ludzi do grania to zdecydowanie za słaba grupa na rewelacyjnie spisujących się tej wiosny piłkarzy Ramzetu Duczki. Z każdym meczem potwierdzają moje zdanie wypowiedziane tuż przed startem rozgrywek, że są czarnym koniem Ligi B. Hat tricki Chlebowskiego i Szewczyka mówią same za siebie.

Ramzet:
Chlebowski-3
Bieńczyk-2
Melcher-2
Szewczyk-3
Kostrzewski-1
Chmielewski-1
Fashion Sport:
Pietras-1
Rosłon-1

ASD II  vs Sakspol 8:2
Rezerwy kontra rezerwy. Tak w skrócie można opisać ten mecz. AS Doradztwo Finansowe przeciwko mocno osłabionemu Sakspolowi. W sporcie jak w życiu- jak na górze raz na dole. Cieszy udany duet ASD II tj. Powierża- Rutkowski. Sakspol może pochwalić się walką do końca i kulturą gry.
ASD II:
Rutkowski-2
Powierża-2
Manaj-1
Ryszkowski-2
Krzemiński-1
Sakspol:
Sokulski-1
Lech-1

SKOK Wołomin vs Os. Kobyłkowska 3:0
Po raz kolejny reprezentacji SKOKu udowodnili swoje umiejętności do gry wygrywając nie małą różnicą bramek, nie tracąc przy tym rzadnej. Na uwagę zasługuję fakt pojawienia się w Extralidze młodej drużyny z Osiedla Kobyłkowska. Tworzą ją głównie licealiści ZSE w Wołominie. Gdyby nie znikome braki kondycyjne kto wie jaki rezultat widniałby na końcowej tablicy wyników.
SKOK Wołomin:
Adamczyk-1
Szymborski-1
Samobójcza-1

Tabela po 2. Kolejce PEF- LIGA B

1. RAMZET Duczki
2. SKOK Wołomin
3. SAKSPOL
4. ASD II
5. OS. KOBYŁKOWSKA
6. FAKTY.WWL
7. FASHION SPORT

Powiatowej Extraligi Firm cieszy się sporym zainteresowaniem i aprobatą u ludzi sportu, zarówno działaczy jak i organizatorów.

Gratuluje pomysłu. Jest to bardzo bliska mi rzecz, dlatego że 17 lat temu miałem przyjemność założyć praktycznie pierwszą w powiecie ligę amatorską. Kiedyś wiele osób grało zawodniczo do pewnego etapu, w którym kończymy z piłką, zaczynamy życie rodzinne, zawodowe- a tutaj jest znakomita oferta do tego, żeby dalej można było tą swoją sportową pasję kontynuować. Wierze w to, że na pewno Extraliga spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem. Mam nadzieje, że doczekamy się takiego momentu, gdzie powstaną turnieje lub jakiś system rozgrywek gdzie najlepsi z najlepszych ze wszystkich lig spotkają się razem.
Jestem zdziwiony, że ktoś wpadł w ogóle na pomysł, żeby tak wspaniałe inicjatywy jakimi jest PEF krytykować. Oprócz tego, że gramy w piłkę, spotykamy się z przyjaciółmi. Chce zwrócić uwagę na jedną rzecz, rzecz szczególną- rozgrywki amatorskie są propozycją dla ludzi młodych, więc to również jest pewna forma wychowywania, element rywalizacji. Jest to absolutnie pozytywna sprawa. Jakiekolwiek negatywne oddźwięki na temat założenia Extraligi są dla mnie rzeczą niezrozumiałą. Tego typu krytyczne opinie wypowiadają ludzie, którzy nigdy nic niczego z siebie nie dali. Pamiętajmy jedną rzecz- organizacja tego typu ligi wymaga naprawdę sporej pracy, wysiłku, serca i poświęcenia swojego prywatnego czasu”
- Piotr Wyszyński, wieloletni przyjaciel amatorskiej piłki nożnej na ziemiach wołomińskich.

„Powiatowa Extraliga Firm jest znakomitym pomysłem. Wszystko to co wiąże się z piłką nożną, popularyzowaniem tej gry, wśród szerokich mas Naszego społeczeństwa, wśród ludzi biznesu, ludzi którym się w życiu finansowo powiodło jest godne naśladowania. Zachęcam wszystkich do udziału lub czynnym obserwowaniu rozgrywek. Mam nadzieję, że walki, atrakcji i również śmiechu będzie wiele. Wszystko to ma służyć temu by piłka nożna wciąż była najbardziej popularną, zbudzającą najwięcej pozytywnych emocji grą w Naszym kraju”- dodaje rzecznik prasowy i pracownik działu marketingu i komunikacji Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa, Wojciech Hadaj.

Terminarz 3. kolejki EXTRALIGI- Liga A:

KPP – Cafe Rondo
Os. Kobyłkowska – Ramzet Duczki
Fakty.wwl – ASD II

Terminarz 3. kolejki EXTRALIGI- Liga B:

Sakspol – Fashion Sport
Os. Kobyłkowska – Ramzet Duczki
Fakty.wwl – ASD II

Wojciech Plichta