Plan rozwoju Duczek

poniedziałek, Listopad 17, 2008 12:57
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

W najbliższą środę 19 listopada o godz. 17:00 w Zespole Szkół w Duczkach, odbędzie się drugie spotkanie z mieszkańcami Naszej miejscowości. Tematem spotkania będzie przede wszystkim stworzenie, a raczej pomoc przy stworzeniu planu rozwoju wsi na najbliższe 6 lat.

Głównymi postulatami mieszkańców wsi jest stworzenie infrastruktury, tj. dróg, chodników. Ponadto mieszkańcy (w tym administratorzy Duczki.pl) wyszli z propozycjami stworzenia klubu seniora przy ewentualnym przeniesieniu przedszkolaków do gmachu Z.S. w Duczkach, oraz: kosze na śmieci, parkingu przy PKP w Zagościńcu, utworzenie przystanków a tym samym stworzenie sieci autobusów, zwiększenie liczby patroli policji lub straży miejskiej, przedłużenie strefy karty ZTM do stacji PKP Zagościniec.

Są to nie tylko postulaty ale i priorytety wsi. Miejmy nadzieje, że tym razem swoją osobą zaszczyci Nas burmistrz. Z niewiadomych przyczyn zabrakło go na pierwszym spotkaniu. Naszym zdaniem obecność tej osoby w tak ważnej sprawie jest niezbędna i bez dwóch zdań.