Powiatowa Extraliga Firm wystartowała! tekst + wideo relacja

poniedziałek, Kwiecień 26, 2010 15:07
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Z powodu żałoby narodowej pierwsza kolejka 1kolejkaPEFb (96)spotkań w wiosennym sezonie Powiatowej Extraligi Firmbyła dwukrotnie przekładana. Dnia 25 kwietnia o godzinie 9.00 nadeszła długo wyczekiwana chwila przez wielu sympatyków footballu. Nowy sezon Extraligi został oficjalnie rozpoczęty. Zanim jednak doszło do pierwszego spotkania organizatorzy wraz z uczestnikami Extraligi uczcili minutą ciszy cześć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Przed startem rozgrywek 16 drużyn zostało podzielonych na dwie ligi tzw. Liga A (mocniejsza) i Liga B (słabsza). Zarówno w jednej jak i drugiej lidze znalazło się po 8 drużyn. Zwycięzca Ligi A zdobędzie tytuł mistrzowski Powiatowej Extraligi Firm, natomiast ostatnia drużyna spadnie do Ligi B, zaś dwie przedostatnie ekipy zagrają w barażach z 2 i 3 drużyną Ligi B o utrzymanie w Lidze A. Zwycięzca Ligi B awansuje do Ligi A.

LIGA A
W pierwszej kolejce Ligi A zaplanowane były cztery spotkania, jednak odbyły się niestety tylko trzy, ponieważ drużyna FC Torstar Fitness nie stawiła się w terminie na mecz z Multi-Medicą i przegrała walkowerem 0-5! Wszystkie trzy mecze, które zostały rozegrane były niezwykle zacięte i wyrównane.

KKP 4 vs. 3 Fire Team
Spotkanie stało na wysokim poziomie i można było zobaczyć wiele pięknych bramek z jednej jak i drugiej strony. Trzykrotnie na prowadzenie wychodzili strażacy, ale ostatecznie przegrali derby z policjantami 3:4 w ostatnich 4 minutach spotkania.

Pro-Med 3 vs. 4 Oknoplast

Akcja za akcje, bramka za bramkę – tak wyglądało to bardzo emocjonujące spotkanie, z którego zwycięsko wyszła silna ekipa Oknoplastu. Doświadczeni zawodnicy producenta okien, zwycięzcy ostatniego Pucharu Extraligi- potrafili odpowiednio zastawiać się, przytrzymywaćć piłkę, wymusić faul i oddać celny strzał. Hat-tricka ustrzelił w tym meczu Szczepański przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny 4-3.

ASD 6 vs. 1 Cafe Rondo

Mecz wyrównany, ale tylko w pierwszej połowie. Do przerwy był remis 1-1,  natomiast po zmianie stron rozstrzelali się doradcy finansowi, pokazując swoją wyższość nad Cafe Rondo wbijając im 5 goli. Wynik jednak nie do końca odzwierciedlał różnicę jaka dzieli obie drużyny. Gdyby zawodnicy Cafe Rondo nie opadli z sił i do końca grali maksymalnie skoncentrowani byliby wstanie uzyskać korzystny wynik z bardzo wymagającym rywalem.

Multi-Medica 5 vs. 0 Fc Torstar
walkower!

LIGA B

W Lidze B zostały rozegrane również 3 spotkania ponieważ mecz businesSport vs. Manta został przełożony na kolejny, najbliższy termin. Nowe drużyny w Extralidze dostały lekcję footbolu od bardziej doświadczonych ekip. Mieliśmy jednak okazję do obejrzenia wielu ciekawych akcji i bramek.

Sakspol 12 vs. 1 Fakty.wwl

Sakspol dominował na boisku i zdecydowanie przewyższał rywali w każdym elemencie gry deklasując beniaminka w Extralidze 12:1. Jednak w młodych zawodnikach Faktów.wwl było widać zacięcie do gry i nie poddawanie się pomimo bardzo niekorzystnego wyniku. W składzie Faktów znaleźli się również księża z jednej z parafii należącej do powiatu wołomińskiego.

TS Dębina 5 vs. 0 Fashion Sport

Przewaga doświadczonej i ogranej TS Dębiny mającej wielu wspaniałych zawodników w swoim składzie ( Piotr Koza, Michał Wytrykus) nie podlegała dyskusji nad młodą ekipą w Extralidze. Ambitna gra małoletnich sportowców z Fashion Sport nie dała im żadnych efektów choćby w postaci bramki honorowej. Na ich pierwszego gola zawodnicy będą musieli zaczekać przynajmniej do drugiej kolejki Extraligi.

Ramzet 4 vs. 2 ASD II

Najbardziej wyrównany bój o punkty w Lidze B stoczyły rezerwy ASD z Ramzetem. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Dopiero w końcówce spotkania doczekaliśmy się w sumie aż 6 bramek. Na 7 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego był remis 1:1, ale decydujące trafienia zaliczyli Bieńczuk-2 i Chmielewski-1 z Ramzetu. Mecz zakończył się ich zwycięstwem cztery do dwóch. W drużynie z Duczek upatrujemy czarnego konia rozgrywek Powiatowej Extraligi Firm.

businesSport vs. Manta
– mecz przełożony

Pierwsza kolejka spotkań w nowym sezonie Extraligi została ozdobiona 45-cioma golami, a „wiele z tych trafień mogłoby być bramkami kolejki w samej Extraklasie”- tak wypowiadali się kibice oglądający „mecz kolejki” KPP vs. Fire Team 4-3.