Informacje bieżące KPP Wołomin plus Kronika Kryminalna

piątek, Kwiecień 23, 2010 23:17
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

policja

Uprowadzili, przetrzymywali i bili, żądając pieniędzy za wynajem

Wynajmował prawie 4 lata pokój od jednej z mieszkanek na terenie Wołomina. Gdy kobieta się wyprowadziła, wprowadził się jej syn. Natychmiast zażądał od wynajmującego 3000 zł. za wszystkie lata kiedy mieszkał w mieszkaniu jego matki. Gdy ten się nie zgodził, 42-letni Ryszard T. wraz z 16-letnim synem i jego rówieśnikiem uprowadzili 33-latka, zamakając go w mieszkaniu i przypinając łańcuchem jego nogi do łóżka. Sprawcy w sposób wyjątkowo brutalnie znęcali się również nad swoja ofiarą. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy wobec 42-latka. 16-latkami zajmie się wołomiński sąd do spraw rodzinnych i nieletnich.

Kilka dni temu do wołomińskiej Komendy zgłosił się 33-letni mężczyzna z widocznymi obrażeniami głowy, informując, że został pobity, okradziony i że był przetrzymywany przez trzy dni w jednym z mieszkań na terenie Wołomina. Dyżurny jednostki widząc, że obrażenia mężczyzny są poważne niezwłocznie w pierwszej kolejności wezwał pomoc medyczną. Lekarz już podczas wstępnej diagnozy stwierdził, że obrażenia jakie posiadał mężczyzna są poważne i kwalifikują go do natychmiastowej hospitalizacji w szpitalu. W szpitalu też, policjanci rozpytali i szczegółowo przesłuchali poszkodowanego na okoliczność przestępstwa jakie miało miejsce na jego osobie.

Jak zeznał mężczyzna przez blisko 4 lata wynajmował pokój w jednej z kamienic na terenie Wołomina od starszej kobiety. Co miesiąc dokonywał stosownych opłat. Dwa tygodnie temu z mieszkania wyprowadziła się jednak jego właścicielka, zamieszkał natomiast jej syn. Zaraz po wprowadzeniu zażądał od niego pieniędzy w kwocie 3000 zł. za wynajem pokoju za wszystkie poprzednie lata, twierdząc, że „jemu też się coś należy”. Mężczyzna odmówił, wówczas ten zaczął go straszyć pobiciem. Gdy wieczorem był u swojego znajomego, na posesji pojawił się 42-latek który mu groził, wraz z dwoma młodymi mężczyznami. Wszyscy rzucili się na niego kopiąc i bijąc go po całym ciele drewnianymi i gumowymi pałkami. Sprawcy zabrali mężczyźnie ponadto telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 50 zł. Zagrozili również gospodarzowi posesji w przypadku powiadomienia Policji. Pobitego związali łańcuchem, wsadzili do osobowego fiata i przewieźli do mieszkania gdzie ten wynajmował pokój. Tam przy pomocą kłódki i łańcucha został przypięty do łóżka. Jak ponadto zeznał, przez cały czas był bity a sprawcy nie dawali mu ani pić ani jeść. Po 3 dniach udało mu się uwolnić i uciec z mieszkania gdzie był przetrzymywany.

Kryminalni i dochodzeniowcy wołomińskiej Komendy natychmiast po zgłoszeniu przystąpili do działań. Analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła im na ustalenie sprawców tego przestępstwa . Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Ryszarda T. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dalsze ustalenia zaskoczyły funkcjonariuszy. Pozostałymi sprawcami okazali się dwaj 16-latkowie w tym syn zatrzymanego Ryszarda T. Nieletni zostali zatrzymani przez kryminalnych następnego dnia. Obaj trafili do policyjnej izby dziecka.

Pomysłodawca i inicjator porwania i próby wyłudzenia pieniędzy, 42-letni Ryszard T. już usłyszał zarzuty dokonania rozboju, naruszenia czynności narządów ciała, stosowania przemocy i pozbawiania człowieka wolności. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni za popełnione czyny odpowiedzą przed wołomińskim sadem do spraw rodzinnych i nieletnich.

ts

Policjanci zabezpieczyli „lewą” mazdę i forda

Mazdę 6 i forda focusa z podejrzeniem przerobionych pól numerowych, pochodzące z przestępstwa zabezpieczyli kryminalni z wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. To już kolejne dwa samochody jakie trafiły na policyjny parking. Teraz badania mechanoskopijne wskażą właściwe numery nadwozia obu pojazdów a co za tym idzie Policjanci będą mogli ustalić okoliczności, czas i miejsce w jakich doszło do przestępstwa ich kradzieży, oraz miejsc gdzie mogło dojść do przerobienia numerów identyfikacyjnych.

Kryminalni wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zbierają wszystkie informacje dotyczące kradzieży, przerabiania i legalizowania pojazdów . Jedna z informacji jaka dotarła do funkcjonariuszy dotyczyła mazdy 6. Pojazd miał znajdować się na terenie jednej posesji w Radzyminie. Gdy policjanci pojawili się pod wskazanym adresem zauważyli zaparkowaną szarą mazdę 6 kombi. Już zewnętrzne oględziny pojazdu wzbudziły u kryminalnych duże podejrzenie. Poszczególne elementy nadwozia różniły się od siebie barwą lakieru. Sprawdzenie numerów identyfikacyjnych nadwozia utwierdziło tylko w przekonaniu funkcjonariuszy, że pojazd z pewnością pochodzi z przestępstwa, o czym mogły świadczyć ślady ingerencji w podłogę, gdzie znajdowały się numery identyfikacyjne wozu. Będący na terenie posesji młody mężczyzna oświadczył , że mazda jest własnością jego siostry. Pojazd wraz z dokumentami i kluczykami trafił na policyjny parking.

Właścicielka dwuletniego forda focusa również nie nacieszyła się długo swoim samochodem. Młoda kobieta została zatrzymana kilka dni temu do rutynowej kontroli drogowej. Już podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że pieczątka diagnosty w dowodzie rejestracyjnym została podrobiona. Szczegółowe sprawdzenie pojazdu przez kryminalnych wskazywało, że może on pochodzić z przestępstwa. Świadczyć o tym mogły przerobione znaki w polu numerowym nadwozia samochodu. Policjanci również  forda zabezpieczyli na policyjnym parkingu.

Teraz oba pojazdy zostaną poddane badaniom mechanoskopijnym. Ich wynik w tym odczytanie pierwotnych numerów nadwozia pozwoli funkcjonariuszom na ustalenie okoliczności ich kradzieży, oraz miejsc gdzie mogły zostać przerobione i zalegalizowane.

Pamiętajmy! Kupując samochód warto zgłosić się do najbliżej Jednostki Policji celem sprawdzenia pojazdu i dokumentów.

Podstawowym warunkiem dokonania tego typu sprawdzenia jest osobiste stawienie się w jednostce Policji z dowodem rejestracyjnym pojazdu oraz własnym dowodem osobistym. W szczególnej sytuacji, kiedy nabywca nie posiada żadnego dokumentu mogącego potwierdzić, że sprawdzany pojazd jest jego własnością, jedynym możliwym rozwiązaniem będzie dokonanie sprawdzenia na podstawie zawartej umowy kupna – sprzedaży, między nabywcą a nowym właścicielem. Mając w ręku sporządzoną umowę należy udać się do jednostki Policji, gdzie po sprawdzeniu danych personalnych (na podstawie dowodu osobistego), dyżurny dokona sprawdzenia pojazdu.

ts

Z widłami na policjantów

Mieli ustalić, czy właściwie opiekuje się i należycie przetrzymuje psy. Gdy próbowali z nim porozmawiać, ten zamachnął się na jednego z funkcjonariuszy trzymanymi w ręku widłami. Tylko dzięki unikowi, Policjant nie odniósł żadnych obrażeń. Agresywny 64-letni gospodarz mieszkaniec Młyniska po tym zdarzeniu trafił do policyjnej celi. Wczoraj Stanisław P. usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował również wobec starszego mężczyzny policyjny dozór. Teraz może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu. Funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie otrzymali zgłoszenie od jednej z miejscowości Młynisko w gminie Strachówka o gospodarzu, który niedopełnia obowiązków właściwego trzymania psów. Jak wynikało z treści zgłoszenia psy przez całą dobę biegały wolno po okolicy, niejednokrotnie atakując przechodzących czy przejeżdżających na rowerach mieszkańców w tym również dzieci wracające ze szkoły.

Mundurowi po przybyciu na miejsce szybko ustalili do kogo należą psy, zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców. W tym celu udali się do gospodarstwa prowadzonego przez 64-letniego Stanisława P. Na terenie pola upranego zauważyli starszego mężczyznę zajmującego się uprawa roli. Gdy funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie cel wizyty ten wyraźnie się zdenerwował. Kilkakrotnie odmówił podania swoich danych personalnych, jak również podawał dane osobowe innych osób, nie wykonywał również poleceń wydawanych przez policjantów. Gdy po raz kolejny ci poprosili mężczyznę o dokumenty ten odwrócił się do nich złapał będące w pobliżu widły i zamachnął się nimi w kierunku jednego z policjantów. Tylko błyskawicznej reakcji i unikowi funkcjonariusz nie odniósł żadnych obrażeń. Krewki staruszek został szybko obezwładniony, funkcjonariusze odebrali mu również widły, które przez cały czas trzymał w ręku.

64-letni Stanisław P. trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec starszego mężczyzny policyjny dozór. Teraz może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia w tym podawanie fałszywych danych i niewłaściwie trzymanie zwierząt domowych. Może mu grozić dodatkowa grzywna w wysokości do 5 tyś. zł.

ts.

Potrącony policjant trafił do szpitala

Policjant z Motocyklowej Asysty Honorowej został ranny w wypadku, do którego doszło podczas zabezpieczania uroczystości pogrzebowych zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem oficera BOR. 37-letni sierżant z urazem głowy, klatki piersiowej, kręgosłupa i nogi został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około 15.30 w Ząbkach podczas zabezpieczania uroczystości pogrzebowych zmarłego w katastrofie oficera BOR. Kierujący ciężarowym starem zderzył się z policyjnym motocyklistą. W wyniku zderzenia funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego przewrócił się i uderzył w ogrodzenie. Z urazem głowy, klatki piersiowej, kręgosłupa i nogi trafił do szpitala.

Na miejscu natychmiast przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Wykonano dokumentację fotograficzną. Przesłuchano świadków. Sprawdzono też stan trzeźwości kierujących. Wszyscy trzeźwi. Teraz policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy powiatowej Policji w Wołominie odtworzą dokładny przebieg wypadku. Czynności nadzoruje miejscowa prokuratura.

Bezpieczeństwo dziecka w podróży

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w foteliku. Tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach. Pamiętajmy, że nawet nasze najlepsze umiejętności jazdy nie chronią przed błędami innych użytkowników drogi.

Każde dziecko w wieku do 12 lat, które ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci. Taki wymóg nakładają na prowadzącego pojazd obowiązujące przepisy. Urządzenia tego typu są podzielone na pięć grup:

grupa 0 – obejmuje tzw. nosidełka przeznaczone dla noworodków i niemowląt o wadze do 10 kg,
grupa 0+ – nosidełka dla noworodków i niemowląt o wadze do 13 kg,
grupa I – foteliki dla dzieci o wadze 9-18 kg,
grupa II – foteliki i podstawki podwyższające dla dzieci o wadze 15-25 kg,
grupa III – podstawki podwyższające dla dzieci o wadze 22-36 kg.

Fotelik musi być dostosowany zarówno do wagi, jak i wzrostu dziecka. Powinien posiadać atest zgodny z europejską normą ECE R44/03 (znak homologacji – w kółku litera E z numerem kraju, w którym przeprowadzono badanie, albo znak bezpieczeństwa). Jeśli zamierzamy kupić używany fotelik, należy go bardzo dokładnie sprawdzić. Warto zajrzeć pod warstwę obicia z materiału. Pamiętajmy, że jakiekolwiek pęknięcia osłabiają konstrukcje fotelika i postąpimy roztropnie rezygnując z jego zakupu.

Nosidełka mocujemy tyłem do kierunku jazdy. Najlepszym miejscem jest tylna kanapa. W przypadku przewożenia dziecka z przodu samochodu pamiętajmy, że możemy w ten sposób podróżować jedynie w przypadku gdy nasz pojazd nie jest wyposażony w poduszkę powietrzną. Foteliki i podstawki dla starszych dzieci ustawiamy przodem do kierunku jazdy.
Obecne aktualnie w sprzedaży foteliki i nosidełka wyposażone są we własne pasy bezpieczeństwa. Sam foteli należy jednak umocować do kanapy lub siedzenia standardowymi pasami bezpieczeństwa będącymi na wyposażeniu samochodu. Warto przeczytać tutaj instrukcję dołączoną do fotelika i stosować się dokładnie do zawartych w niej zaleceń.

Pamiętajmy, aby w trakcie przewożenia dziecka nie kłaść żadnych przedmiotów na półce pod tylną szybą. W przypadku gwałtownego hamowania mogą one zrobić mu krzywdę!

*) źródło: Komenda Stołeczna Policji

Jak uniknąć napadu na drodze

Każdy kierowca powinien znać zasady kontroli pojazdów, aby nie stać się ofiarą przestępców działających tak zwaną “metodą na policjanta”. Oto kilka rad, które na stałe powinny utkwić w pamięci, aby unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Ogólne zasady kontroli pojazdów:

* w obszarze zabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – “lizakiem” (w dzień) lub latarką z czerwonym światłem (w nocy) umundurowany lub nieumundurowany policjant
* w obszarze niezabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – “lizakiem” (w dzień) lub latarką z czerwonym światłem (w nocy) wyłącznie umundurowany policjant.
Sygnał do zatrzymania może być również podany z jadącego radiowozu przez krótkotrwałe włączenie niebieskiego światła i sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie.


Inne ostrzeżenia:

Wątpliwości powinna wzbudzić próba zatrzymania do rutynowej kontroli poza obszarem zabudowanym przez osoby nieumundurowane poruszające się samochodem cywilnym wyposażonym jedynie w lampę błyskową lub przez osoby w ubraniu tylko zbliżonym wyglądem do munduru policyjnego. W takiej sytuacji należy kontynuować jazdę do najbliższej jednostki Policji albo do miejsca gdzie można spotkać inne osoby (stacja paliw, przydrożny bar lub zajazd itp.) i zadzwonić do najbliższego komisariatu (tel: 112 lub 997). Każdy kierowca nie powinien zatrzymywać się w odludnych miejscach i reagować na dawane przez innych znaki świadczące o tym, że rzekomo coś złego dzieje się z autem. W razie podejrzeń należy telefonicznie lub osobiście poinformować policję.

Kurtkę i telefony komórkowe chcieli zdobyć przemocą

18-letniego Piotra B., 17-letniego Pawła Ż., i 16-letniego Daniela D. zatrzymali funkcjonariusze ząbkowskiego komisariatu. Młodzi mężczyźni grożąc natychmiastowym użyciem noża oraz używając przemocy dokonali przywłaszczenia telefonu komórkowego oraz kurtki przypadkowo napotkanym mężczyznom, oraz usiłowali zabrać dwóm innym pieniądze i telefony komórkowe. Prokurator rejonowy w Wołominie już zastosował wobec dwóch dorosłych sprawców rozbojów policyjne dozory. Młodzieńcom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Kilka minut po 2 w nocy z piątku na sobotę dyżurny ząbkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o dokonanym rozboju w rejonie ulicy Narutowicza. Poszkodowani czterej mężczyźni mieli zostać napadnięci i pobici przez trzech młodych sprawców, którzy grożąc natychmiastowym użyciem noża i używając przemocy, dwóm z nich skradli telefon komórkowy i kurtkę o łącznej wartości 190 zł., dwóm pozostałym usiłowali również zabrać telefony komórkowe i pieniądze.

Mundurowi z Ząbek natychmiast udali się na teren stacji paliw gdzie pokrzywdzeni mieli oczekiwać. Wraz z nimi, udali się w penetracje za sprawcami napadu i pobicia. Na jednej z ulic policjanci zauważyli trzech młodych mężczyzn, których rysopisy pasowały do sprawców rozboju i kradzieży, opisanych przez pokrzywdzonych mężczyzn. W trakcie kontroli i legitymowania młodych mężczyzn policjanci ujawnili, że jeden z nich posiada na sobie kurtkę skradzioną kilka minut wcześniej jednemu z poszkodowanych. Będący wspólnie z funkcjonariuszami napadnięci mężczyźni rozpoznali sprawców przestępstwa dokonanego na ich osobach, jak również jeden z nich rozpoznał swoją skradzioną kurtkę.

Funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego Piotra B., 17-letniego Pawła Ż. oraz 16-letniego Daniela D. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazał u pierwszego z mężczyzn 2 promile, drugiego prawie 1 promil, u nieletniego 0,8 promila. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec Piotra B. i Pawła Ż. policyjny dozór. Młodzieńcom może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

ts

Policja poszukuje świadków zniszczenia pociągu

Policjanci z Komisariatu Policji w Tłuszczu poszukuje świadków zniszczenia pociągu na stacji PKP Dobczyn w dniu 12 marca 2010r .Osoby mogące nam pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Tłuszczu lub najbliższą jednostką Policji .

Powiadomieni policjanci dążą do ustalenia i zatrzymania sprawców wymienionych niżej zdarzeń. Policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności wszystkich tych zdarzeń. Dlatego też liczymy na Państwa pomoc. Jeszcze teraz możesz zareagować i nie tolerując przestępczości przyczynić się do ustalenia sprawców.

12 marca 2010r na stacji PKP Dobczyn czterech sprawców dokonało zniszczenia pociągu relacji Małkinia-Warszawa Wileńska poprzez wybicie 12 szyb w przedziale służbowym na szkodę PKP Koleje Mazowieckie. Ponadto jeden ze sprawców przy użyciu przedmiotu przypominającego broń groził pozbawieniem życia podróżnemu, oraz kierownikowi pociągu, którzy podjęli interwencję wobec sprawców.

Świadkowie lub osoby mogące udzielić informacji pomocnych w ustaleniu sprawców w wymienionych sprawach, są proszeni o osobiste skontaktowanie się z Komisariatem Policji w Tłuszczu przy ul. ul. Szkolnej 6 tel.: (0-29) 757 30 49, 777 52 50 lub Komendą Powiatową Policji w Wołominie – telefonicznie pod numerami: (022) 776 20 21 czynny całą dobę. Informacje można pozostawić również anonimowo pod całodobowym numerem telefonu ( 22 ) 787 20 00. Wszystkim dzwoniącym zapewniamy dyskrecję i możliwość zachowania anonimowości.

ts

INFORMACJA

o przestępstwach i wydarzeniach KPP Wołomin

od 16.04.2010 do 23.04.2010

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże z włamaniem

16.04.2010 godz. 00:00,  Radzymin
W miejscowości Załubice Nowe n/n sprawcy po uprzednim wyłamaniu dwóch zamków zabezpieczających drzwi domku letniskowego dostali się do środka , skąd zabrali wiertarkę elektryczną , piłę łańcuchowa , butle gazową 11 kg. Suma strat 600zł.
16.04.2010 godz. 02:38,
MARKI,
N/n sprawcy, pokonując drzwi wejściowe, dokonali włamania do domu a następnie dokonali kradzieży laptopa m-ki HP , typ HDX 18- 1180ew. Suma strat ok. 7000pln
17.04.2010 godz. 01:30,
SŁUPNO,
N/n sprawcy, poprzez podważenie górnego zamka drzwi wejściowych, weszli do budynku mieszkalnego i wykorzystując sen domowników dokonali kradzieży pieniędzy, biżuterii, kart bankomatowych, dwóch telefonów komórkowych, futer damskich, obuwia, dokumentów osobistych, dwóch konsol do gier PLAYSTATION, a następnie dokonali kradzieży, zaparkowanych na terenie posesji dwóch samochodów: m-ki AUDI Q5 oraz m-ki BMW X5.
20.04.2010 godz. 10:00,
MARKI,
TADEUSZ S. powiadomił, że n/n sprawcy po uprzednim wyłamaniu dwóch zamków w drzwiach wejściowych dostali się do wnętrza mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze bloku 4 piętrowego, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 11590,00 zł., 730,00 USD, zegarka Casio oraz różnego rodzaju biżuterii złotej.
20.04.2010 godz. 16:00,
CEGIELNIA,
Marcin K. powiadomił że n/n sprawcy z terenu firmy po uprzednim przecięciu kłódek dostali się do 2 kontenerów budowlanych i dokonali z nich kradzieży dwóch kompletów kół aluminiowych z oponami oraz około 100 metrów bieżących rur miedzianych służących do ogrzewania podłogowego.
21.04.2010 godz. 00:00,
WOŁOMIN,
N/n sprawcy dokonali włamania do opuszczonego domu, przez otwarcie okna, z wnętrza którego skradli silnik i pompę hydroforową wartości 300 zł. W toku podjętych czynności policjanci zatrzymali: JACEK K. lat 49 podejrzewanego o dokonanie w/w włamania wspólnie z innymi dwoma sprawcami.
21.04.2010 godz. 09:15,
ZIELONKA,
Agnieszka R. powiadomiła o włamaniu w trakcie którego sprawcy po uprzednim wyłamaniu zamków dokonali kradzieży złotej bransoletki BISMARK o wadze ok. 15-18 gr. o wartości ok. 3000 zł. pierścionka złotego z diamentami o wartości ok. 2000 zł. łańcuszka z medalikiem z białego złota o wartości ok. 1800 zł. oraz 100 szt monet okazjonalnych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o nominale 2 zł. Łączna wartość strat zgłaszająca szacuje na 6800 zł.
22.04.2010 godz. 05:00,
KOBYŁKA,
N/n sprawcy wykorzystując sen pokrzywdzonych, po uprzednim wywierceniu otworu w drzwiach tarasowych, dostali się do wnętrza domu, skąd zabrali w celu przywłaszczenia dwa laptopy m-ki DELL, aparat fotograficzny m-ki SONY, telefon komórkowy m-ki BLACK BARRY z kartą sim, torebkę z zawartością dokumentów osobistych pieniądze w kwocie 20 euro, klucze do domu, kluczyki do samochodu m-ki HONDA CRV, karty bankomatowe i kredytowe oraz portfel z zawartością dokumentów osobistych karty bankomatowe, kredytowe Następnie, przy pomocy skradzionych oryginalnych kluczyków, zabrali w celu przywłaszczenia, stojący na terenie ogrodzonej posesji, przed garażem, samochód m-ki HONDA CRV. Suma strat 60.000 zł.

Kradzieże

18.04.2010 godz. 00:00,  Jadów
LESZEK P. zawiadomił, że n/n sprawcy, po uprzednim oberwaniu kłódki od bramy wjazdowej dostali się na teren działki letniskowej, a następnie po pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych dokonali kradzieży samochodu osobowego m-ki TOYOTA AVENSIS, koloru szarego, wartości ok. 50.000 zł.
19.04.2010 godz. 20:00,
ZIELONKA
NN sprawcy dokonali kradzieży trzech foteli ogrodowych , węża ogrodowego z kołowrotkiem na szkodę Bogdana B.
20.04.2010 godz. 01:00
CZARNA, ul. WITOSA
N/n sprawcy wykorzystując sen domowników z niezamkniętego mieszkania dokonali kradzieży laptopa oraz telewizora m-ki LG.
22.04.2010 godz. 06:05,
MARKI, ul. PIŁSUDSKIEGO
Bogdan K. , pracownik stacji paliw ORLEN , powiadomił, że kierujący pojazdem m-ki VOLVO XC90 , zatankował paliwo W ilości ok. 60 litrów , o wartości ok. 275 PLN i oddalił się ze stacji paliw nie płacąc. Suma strat ok. 275 PLN

Kradzieże pojazdów

19.04.2010 godz. 21:10,
MARKI,
DARIUSZ K. zawiadomił, że n/n sprawca, z zamkniętego osiedla, dokonał kradzieży samochodu m-ki TOYOTA YARIS koloru czerwonego wraz ze znajdującymi się wewnątrz przedmiotami w postaci: CB radio m-ki PRESIDENT HARRY 2ASC, nawigacja satelitarna MIO MOOV 360 EUROPE PLUS, urządzenie mobilne MDA COMPAKT 3, indeks studencki, trzy książki. Suma strat ok. 40.900 zł.
20.03.2010 godz. 14:00,
ZĄBKI,
ŁUKASZ D. zgłosił kradzież samochodu marki HONDA ACCORD, kolor czarny, rok produkcji 2006, zaparkowanego na ulicy pod miejscem zamieszkania pokrzywdzonego. Suma strat 60.000 zł.

Przestępstwa kryminalne inne

20.04.2010 godz. 01:15,
ZĄBKI,
Policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach dokonali zatrzymania Bartłomieja W. i Michała S., którzy podejrzewani są , iż działając wspólnie usiłowali włamać się do bankomatu położonego przy ul. Wojska Polskiego w Ząbkach. Wyżej wymienieni uszkodzili wewnętrzne systemy sterujące – wyrywając przewody. Czynności wyjaśniające prowadzi Komisariat Policji w Ząbkach.
20.04.2010 godz. 15:20,
Stanisław P zam. gm. Strachówka w trakcie interwencji dotyczącej niedopełnienia obowiązku przy trzymaniu psów zachowywał się agresywnie, wymachiwał widłami, groził i szarpał się z f-szami, uniemożliwiał legitymowanie. W toku podjętych czynności w/w obezwładniono i zatrzymano do wyjaśnienia w PDOZ KPP Wołomin.

Nietrzeźwi kierujący

17.04.2010 godz. 02:00,
WOŁOMIN, ul. AL NIEPODLEGŁOSCI
Policjanci WP KPP dokonali zatrzymania SŁAWOMIRA Ż. (lat 16 ) kierował pojazdem marki Opel będąc w stanie nietrzeźwości .
17.04.2010 godz. 20:15,
MAJDAN,
F-sze WP KPP Wołomin zatrzymali Tomasz T. podejrzewanego o kierowanie sam. m-ki Renault będąc pod wpływem alkoholu (1,46mg/l).
20.04.2010 godz. 17:50,
WOŁOMIN, ul. 1-GO MAJA
F-sze WP KPP Wołomin zatrzymali Andrzej Z. podejrzewanego o kierowanie rowerem będąc w stanie nietrzeźwym (0,94mg/l)
19.04.2010 godz. 00:00,
KOBYŁKA, ul. NADARZYŃSKA
Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin dokonali zatrzymania Dawid W. który jechał jako kierujący samochodem m-ki Mercedes Vito po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości: 0,61 mg/l.
20.04.2010 godz. 23:35,
KOBYŁKA, ul. KAZIMIERZA WIELKIEGO
Funkcjonariusze KP Kobyłka w trakcie kontroli drogowej ujawnili , że kierujący rowerem Stanisław R. lat 64 (znajduje się pod wpływem alkoholu I-0,43 alkoholu w wydychanym powietrzu.
20.04.2010 godz. 23:40,
KOBYŁKA, ul. KAZIMIERZA WIELKIEGO
Funkcjonariusze KP Kobyłka w trakcie kontroli drogowej ujawnili , że kierująca rowerem Danuta K. lat 51 znajduje się pod wpływem alkoholu 0,92 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
22.04.2010 godz. 19:15,
KOBYŁKA, ul. ZAŁUSKIEGO
Policjanci KP Kobyłka podczas kontroli pojazdu Ford w Kobyłce ujawnili, że kierujący tym pojazdem Stefan K. jechał jako kierujący tym pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości ( 1,13 mg/l.).
18.04.2010 godz. 00:10,
TROJANY,
Patryk R. kierował motorowerem m-ki Honda będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0.33 mg/l alkoholu
22.04.2010 godz. 18:20,
SŁUPNO, ul. JANA PAWŁA
Magdalena C. zablokowała swoim pojazdem samochód m-ki Polonez i wskazała na kierowcę samochodu którym okazał się Zdzisław W. Badanie wykazało u mężczyzny  1.39 mg/l alkoholu.
18.04.2010 godz. 18:30,
TŁUSZCZ, ul. KOŚCIUSZKI
Policjanci KP Tłuszcz zatrzymali do kontroli drogowej Henryk K. W/w będąc w stanie nietrzeźwości 1,12mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu kierował rowerem po drodze publicznej.
21.04.2010 godz. 09:30,
JADÓW, ul. PONIATOWSKIEGO
Policjanci KP Jadów w trakcie pełnienia służby na terenie miejscowości Jadów ul. Poniatowskiego dokonali zatrzymania do kontroli drogowej kierującego rowerem Zbigniewa Sz. którego poddano badaniu Alkometrem i wykazał ( 0.84mg/l).

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

19.04.2010 godz. 09:00,
MARKI, ul. WESOŁA
RENATA G. powiadomiła, że w miejscu zamieszkania, w pokoju syna ujawniła środki odurzające w postaci 2,55 g marihuany, ponadto powiadomiła o kradzieży biżuterii złotej wartości 800 zł.
20.04.2010 godz. 22:10,
ZIELONKA, ul. WOLNOŚCI
Policjanci KP Zielonka zatrzymali: ADAM Z. podejrzewanego o posiadanie środków odurzających w postaci suszu roślinnego.

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM,

Wypadki kolejowe

18.04.2010 godz. 02:20,
CHRZESNE, ul. TŁUSZCZAŃSKA
Dyżurny SOK Tłuszcz zawiadomił, że na torze kolejowym między stacjami Małkinia -Tłuszcz, na szynie zewnętrznej usiadł i prawdopodobnie zasnął TOMASZ K. który został śmiertelnie potrącony przez pociąg towarowy relacji Małkinia -Tłuszcz. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz.
22.04.2010 godz. 22:25,
JASIENICA, ul. SZLAK KOLEJOWY
Na szlaku kolejowym relacji Warszawa-Tłuszcz, n/n mężczyzna, idąc środkiem torów kolejowych, przodem w kierunku jazdy pociągu pośpiesznego relacji Warszawa Zachodnia-Białystok, nie reagując na dawane sygnały dźwiękowe przez maszynistę został potrącony przez pociąg, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Przy zwłokach nie ujawniono żadnych dokumentów tożsamości. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz

Wypadki drogowe

16.04.2010 godz. 17:30,
MARKI, ul. PIŁSUDSKIEGO
Kierujący motocyklem marki HONDA Zbigniew D. podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w motocykl marki HONDA kierowany przez Marcina L. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem Marcin L. doznał złamania obojczyka , został przewieziony do Szpitala w Warszawie.
17.04.2010 godz. 16:40,
POŚWIETNE ,
PIOTR O. lat 19 kierując samochodem m-ki RENAULT 19 zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w drzewo, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
18.04.2010 godz. 18:00,
WOŁOMIN, ul. AL NIEPODLEGŁOŚCI
Kierujący pojazdem marki Renault Megane PIOTR Ch. potrącił na przejściu dla pieszych nieletnią WIKTORIĘ B. W wyniku zdarzenia nieletnia doznała złamania lewej nogi.
20.04.2010 godz. 05:15,
KOBYŁKA, ul. NADARZYŃSKA
Rafał K. kierując pojazdem m-ki Opel Tigra, jadący ul. Nadarzyńską w kierunku Zielonki podczas wyprzedzania kolumny pojazdów stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i potrącił stojącego przy zaparkowanym, oznakowanym radiowozie m-ki Ford Fokus, policjanta KPP Wołomin, który latarką dawał sygnały do zatrzymania kierującemu Oplem. W wyniku zdarzenia policjant doznał złamania lewej nogi.
21.04.2010 godz. 15:40,
ZĄBKI, ul. WARSZAWSKA
Sam. marki Star kierowany przez Kamil W. zderzył się z motocyklem marki BMW kierowanym przez Sławomir P. policjanta WRD KSP który w wyniku zderzenia doznał urazu głowy ,kręgosłupa szyjnego, nogi prawej oraz klatki piersiowej – przewieziony do szpitala.
22.04.2010 godz. 00:00,
MARKI, ul. PIŁSUDSKIEGO
Kierujący samochodem Opel Combo Tomasz G. w czasie wykonywania manewru cofania na parkingu potrącił idącą prawidłowo chodnikiem pieszą Halinę S. l. 79 zam. Marki, która doznała urazu lewej nogi. Została przewieziona do Szpitala
Opracował/

asp. szt. Tomasz Sitek

Oficer Prasowy KPP Wołomin