“Orkiestra zagra w Duczkach – po raz pierwszy”

czwartek, Listopad 6, 2008 4:55
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Po wielu konsultacjach, dyskusjach i listach oraz mailach, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ustaliła, że do szacownego grona sztabów PO RAZ PIERWSZY w historii dołączy sztab z Duczek, Nasza strona, a dokładnie jej administratorzy wzięli się za część organizacyjną.
Co prawda masowej imprezy kulturalno-rozrywkowej nie będzie, ale za to odbędzie się to co najważniejsze, czyli kwesta pieniędzy. Tematem XVII Finału tym jest profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. A dokładnie:

Wczesne wykrywanie nowotworu u dzieci.

Na temat onkologii dziecięcej mówi się bardzo dużo. Dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce mają bardzo dobrą i fachową opiekę medyczną. Największą bolączką jest finansowanie leczenia, czyli zaopatrywanie chorych dzieci w bardzo drogie lekarstwa, jednak na co dzień tak rodzice, jak i chore dzieci, radzą z tym sobie otrzymując wsparcie bardzo oddanego ich sprawom personelu medycznego.
Jest jednak pewien problem, który przewijał się we wszystkich rozmowach, a który dotyczy bardzo późnego zdiagnozowania dzieci z problemami onkologicznymi, co w sposób zdecydowany zmniejsza ich szanse na wyzdrowienie.
Zwrócono nam uwagę, że wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który w wielu przypadkach decyduje o życiu! Aby problem ten znacząco zmniejszyć, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy.

Tradycyjnie 11-go stycznia, w drugą niedzielę Nowego Roku, Fundacja prosić będzie darczyńców, aby wspomogli akcję, aby bawili się na wszystkich orkiestrowych imprezach, aby obserwowali dzięki przekazowi Telewizji Publicznej oraz Telewizji TVN, wszystkie finałowe wydarzenia. XVII Finał będzie także okazją do rozliczenia poprzedniej zbiórki, oraz dotychczasowych osiągnięć Orkiestry.
A jest się czym pochwalić! Cały czas wspaniale funkcjonują nasze cztery programy medyczne i jeden edukacyjny. Realizacja poprzednich celów finałowego grania znalazła ogromne uznanie w środowisku lekarskim, czego dowodem są bardzo prestiżowe nagrody, jakie otrzymaliśmy do tej pory.
O naszych dokonaniach często mówi się podczas specjalistycznych, światowych kongresów i zjazdów medycznych. My tymczasem możemy śmiało powiedzieć, że zbiórka w stylu Finału WOŚP jest organizowana tylko i wyłącznie w Polsce, a jej efekty budzą podziw ludzi zajmujących się w różnych krajach organizowaniem działań charytatywnych.

A już teraz jeżeli chcesz zostać wolontariuszem przyjdź w poniedziałek 10 listopada do Z.S. w Duczkach na zebranie. Obecność obowiązkowa!


Serdecznie zapraszamy
Duczki.pl

Tagi: ,