Start 1. kolejki Powiatowe Extraligi Firm

niedziela, Kwiecień 18, 2010 23:54
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

W związku z przedłużeniem przez Marszałkafot3 Sejmu Bronisława Komorowskiego żałoby narodowej do ostatniej niedzieli do północy, organizatorzy Powiatowej Extraligi Firm pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego Macieja Urmanowskiego i Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza wezwali organizatorów imprez sportowych do uczczenia pamięci ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego i odwołanie zaplanowanych na ten czas zawodów.
To samo stało się z rozgrywkami amatorskich siódemek. Pierwsza kolejka piłkarskich zmagań na obiekcie ze sztuczną murawą przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie ruszy oficjalnie 25 kwietnia 2010 roku. Każde spotkanie poprzedzi hołd oddany w stronę ofiar katastrofy lotniczej minutą ciszy. Na prośbę samych piłkarzy wystąpią oni z czarną opaską na ramieniu na znak żałoby i pamięci za zmarłych.
Powiatowa Extraliga Firm została podzielona na dwie ligi: Ligę A i Ligę B. Miało to miejsce po szczegółowej weryfikacji dotychczasowych osiągnięć drużyn. Ekipy, które na koniec sezonu zajmą odpowiednio miejsca 6-7 z Ligi A, zagrają spotkania barażowe ze składami z miejsc 2-3 z Ligi B. Zwycięska drużyna Ligi B oprócz miejsca na najwyższym stopniu podium, zdobędzie również bezpośrednio premiowane miejsce w Lidze A. Ostatnia lokata w tabeli Ligi A oznaczać będzie definitywny spadek do niższej ligi. Jeżeli chodzi o kwestie piłkarzy występujących na co dzień w piłkarskich klubach organizatorzy zadecydowali, że w Lidze A na boisku będzie mogło przebywać dwóch zawodników, zaś w Lidze B tylko jeden. Czas trwania meczów to 2×25 minut. Przypomnijmy zatem podział drużyn na dwie ligi:

LIGA A ( I Liga ):
1. Cafe Rondo
2. Multi-Medica
3. Pro-Med
4. FC Torstar Fitness
5. Oknoplast Kraków
6. AS Doradztwo
7. Fire Team
8. KPP

LIGA B ( II Liga ):
1. Ramzet
2. BusinesSport
3. Fashion Sport
4. Sakspol
5. AS Doradztwo II
6. TS Dębina
7. Manta
8. Firma Optyczna Mariusza Pazio
*podana kolejność drużyn jest losowa

Organizatorem Extraligi jest firma businesSport zajmująca się między innym potrzebami ludzi chcących korzystać z nowoczesnej oferty usług marketingu sportowego, finansowania w sporcie i organizacji imprez piłkarskich oraz mody sportowej. A co o samych rozgrywkach myślą występujący w nich piłkarze?

„PEF to bardzo dobry pomysł, który pozwala wielu ludziom oderwać się od pracy, szkoły, nauki i w miły oraz zdrowy sposób spędzić niedzielne poranki i popołudnia. Poprzednie edycje pokazały, że w Extralidzę najważniejsza jest zabawa i trzeba o tym pamiętać za każdym razem wychodząc na boisko. Myślę, że jest to integracja, a tym samym polepszenie stosunków na linii pracodawca-pracownik.”- mówi Piotr Miętus z drużyny businesSport.

„Moim zdaniem nasze rozgrywki to świetne przedsięwzięcie. Cały tydzień każdy zawodnik czeka na to, aby w niedziele skonfrontować się z innymi, poczuć smak rywalizacji i sportowych emocji. To także doskonały pomysł by z kumplami z pracy współpracować także na boisku. Jak sama nazwa wskazuje jest to też swego rodzaju rywalizacja firm z naszego powiatu. Takie coś z pewnością sprzyjać będzie zawiązywaniu się nowych znajomości, zarówno prywatnych jak i biznesowych.”
- dodaję Zenon Kostrzębski z RamZet-u.

Start nowego sezonu planowany jest na 25 kwietnia 2010 roku. Cały czas na oficjalnej stronie internetowej Extraligi: www.extraliga.com.pl prowadzone są sondy, które stały się głównym weryfikatorem przy planowaniu sytemu rozgrywek. Ponadto na stronie mogą Państwo znaleźć informacje, statystyki, podsumowania każdej kolejki znajdą, galerię zdjęć oraz w zakładce ExtraligaTV skróty z każdego spotkania. Przypomnijmy, że businesSport ma również na celu kontynuować działalność wspierania imprez i akcji charytatywnych.

„Wizja tego, że z każdego meczu będzie robiona wideo-relacja jest czymś wspaniałym. Dzięki temu wszyscy będziemy czuli się profesjonalnie mimo, że są to amatorskie rozgrywki. Przy okazji trzeba pochwalić zacięcie organizatorów. Pomimo początkowych negatywnych głosów wyszli na prostą i zaczynają tworzyć niepowtarzalną atmosferę wokół ligi. Profesjonalna organizacja to podstawa sukcesu.”- Zenon Kostrzębski.

„Myślę,  że organizatorzy PEF mają zacięcie do tego by rozgrywki dobrze funkcjonowały i jak najwięcej ludzi wiedziało ze taka liga w ogóle jest, a im więcej osób o tym wie, tym organizatorzy wiedzą ze zrobili to dobrze. Osobiście Extraligę odbieram jako sposób na fajne spotkania z kolegami i możliwość rozmowy na taki czy inny temat. W tygodniu nie mam na to czasu niestety.”
- Kamil Tlaga (Multi- Medica).

„Extraliga to po prostu fajna sprawa, ponieważ w każdą niedziele przy czysto sportowych zmaganiach, sympatycznej atmosferze można nie tylko sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie, ale i poprawić kondycje. Ponadto poznać nowych i ciekawych ludzi, zintegrować się. Te spotkania są w jakimś stopniu odbiciem od codziennej szarości i -powtarzam to za każdym razem- zwycięzcą ligi jest każdy kto weźmie w niej udział czyli organizatorzy, zawodnicy, sponsorzy, partnerzy oraz sami kibice, którzy przychodzą na mecze w naprawdę różnym wieku.”- przyznaje zawodnik Cafe Rondo, Marcin Lemisiewicz.

Przedstawiamy terminarz 1. kolejki Powiatowej Extraligi Firm (25 kwiecień 2010):
Liga A:
Cafe Rondo- AS Doradztwo
Policja- Fire Team
Multi-Medica – FC Torstar Fitness
Pro-Med- Oknoplast Kraków
Liga B:
BusinesSport- Manta
Sakspol – Firma Optyczna Mariusza Pazio
Fashion Sport – TS Dębina
Ramzet – AD Doradztwo II

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany godziny danego meczu. Szczegóły na www.extraliga.com.pl oraz  e-mail: businessport@onet.eu, 791 863 405, 796 755 240, +48 22 465 95 09.

Wojciech Plichta