1.kolejka EXTRALIGI

poniedziałek, Kwiecień 12, 2010 3:55
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

banner sponsorzy i starosta wołominski 2010zaloba

Pragnąc oddać hołd tragicznie zmarłym Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii Kaczyńskiej oraz wybitnym postaciom polskiego życia politycznego, kulturalnego i sportowego, przychylając się do apelu Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza organizatorzy Powiatowej Extraligi Firm odwołali w związku z żałobą narodową pierwszą kolejkę PEF. Zwrócili się również z apelem do organizatorów innych imprez sportowych w Polsce do przełożenia zaplanowanych zawodów. Osoby związane z poczynaniami Extraligi z tego miejsca chciałyby złożyć stosowne oświadczenie: „W minioną sobotę, 10 kwietnia 2010 roku stanęliśmy w obliczu ogromnej tragedii i szoku z powodu śmierci Prezydenta RP, jego małżonki Marii oraz elity państwa Polskiego. Drużyny i uczestnicy solidaryzując się z głębokim współczuciem łączą się ze wszystkimi w żałobie”.
Pierwsza kolejka piłkarskich zmagań na obiekcie ze sztuczną murawą przy Zespole Szkół w Wołominie ruszy oficjalnie 18 kwietnia 2010 roku. Każde spotkanie poprzedzi hołd oddany w stronę ofiar katastrofy lotniczej, w postaci minuty ciszy. Piłkarze wystąpią z czarną opaską na ramieniu na znak żałoby i pamięci za zmarłych.

Organizatorem rozgrywek jest firma businesSport zajmująca się między innym potrzebami ludzi chcących korzystać z nowoczesnej oferty usług marketingu sportowego, finansowania w sporcie i organizacji imprez piłkarskich oraz mody sportowej. Powiatowa Extraliga Firm została podzielona na dwie ligi: Ligę A i Ligę B. Miało to miejsce po szczegółowej weryfikacji dotychczasowych osiągnięć drużyn. Oto tabele z podziałem na dwie ligi:

LIGA A ( I Liga ):

1. Cafe Rondo
2. Multi-Medica
3. Pro-Med
4. FC Torstar Fitness
5. Oknoplast Kraków
6. AS Doradztwo
7. Fire Team
8. KPP

LIGA B ( II Liga ):

1. Ramzet
2. BusinesSport
3. Fashion Sport
4. Sakspol
5. AS Doradztwo II
6. TS Dębina
7. Manta
8. Firma Optyczna Mariusza Pazio
*podana kolejność drużyn jest losowa

Oprócz cennych nagród, pucharów etc. zawodnicy stoczą bój o awans lub ochronę przed spadkiem. Ekipy, które na koniec sezonu zajmą odpowiednio miejsca 6-7 z Ligi A, zagrają spotkania barażowe ze składami z miejsc 2-3 z Ligi B. Zwycięska drużyna Ligi B oprócz miejsca na najwyższym stopniu podium, zdobędzie również bezpośrednio premiowane miejsce w Lidze A. Ostatnia lokata w tabeli Ligi A oznaczać będzie definitywny spadek do niższej ligi.
Jeżeli chodzi o kwestie piłkarzy występujących na co dzień w piłkarskich klubach organizatorzy zadecydowali, że w Lidze A na boisku będzie mogło przebywać dwóch zawodników, zaś w Lidze B tylko jeden. Czas trwania meczów to 2×25 minut.
Honorowym Patronatem zawodów jest Starostwo Powiatowe w Wołominie. Głównymi sponsorami piłkarskich zmagań w naszym powiecie są firmy Sakspol i Manta Multimedia. Na chwilę obecną prowadzone są również rozmowy z trzecim strategicznym sponsorem firmą o dużym formacie. Piłki, którymi zostaną rozegrane mecze ufundował sklep sportowy z Wołomina „Intro Sport”. Ponadto możliwe jest, że do grona patronatów oprócz powiatowych gazet i portalu internetowego Duczki.pl, dołączy również Polski Związek Piłki Nożnej, Centralny Ośrodek Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Policja, Straż Miejska i Wojewoda Mazowiecki.
Rozpoczęcie nowego sezonu planowane jest na 18 kwietnia 2010 roku. Cały czas na oficjalnej stronie internetowej Extraligi: www.extraliga.com.pl prowadzone są sondy, które stały się głównym weryfikatorem przy planowaniu sytemu rozgrywek. Ponadto na stronie mogą Państwo znaleźć informacje, statystyki, podsumowania każdej kolejki znajdą, galerię zdjęć oraz w zakładce ExtraligaTV skróty z każdego spotkania. Przypomnijmy, że businesSport ma również na celu kontynuować działalność wspierania imprez i akcji charytatywnych. Jeszcze w tym roku zaplanowanego Kalendarium Extraligi odbędą się dwa turnieje, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel. Pierwsza z akcji to pomoc dla Łukasza, chłopca z Zagościnca poszkodowanego w poważnym wypadku zaś druga to turniej zorganizowany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Duczkach.

Przedstawiamy terminarz 1. kolejki Powiatowej Extraligi Firm (18 kwiecień 2010):

Liga A:
Cafe Rondo- AS Doradztwo
Policja- Fire Team
Multi-Medica – FC Torstar Fitness
Pro-Med- Oknoplast Kraków

Liga B:
BusinesSport- Manta
Sakspol – Firma Optyczna Mariusza Pazio
Fashion Sport – TS Dębina
Ramzet – AD Doradztwo II

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany godziny danego meczu. Szczegóły na www.extraliga.com.pl oraz  e-mail: businessport@onet.eu, 791 863 405, 796 755 240, +48 22 465 95 09.