DJ z Kobyłki Mistrzem Polski w wyciskaniu

poniedziałek, Marzec 29, 2010 2:21
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

33-letni Daniel Kowalczyk, mieszkaniec KobyłkiDSC09211 20 marca 2010 roku zdobył tytuł mistrza kraju w wyciskaniu sztangi leżąc. Na co dzień zawodnik warszawskiego klubu Herkules, z zamiłowania DJ, wygrał zawody zorganizowane w  mazurskich Wilkasach niedaleko Giżycka.

Nasz champion w mistrzostwach Polski startuje już od 1996 roku, wiele razy stawał na podium. Jednak teraz  bronił tytułu wywalczonego  przed rokiem. Daniel Kowalczyk to DSC08896wicemistrz starego kontynentu i czwarty zawodnik na świecie, w kategorii seniorów w wadze 82,5 kg. Jednak oprócz dobrego, sportowego wyniku Daniel może pochwalić się jeszcze jednym wyczynem. W wolnych chwilach tworzy muzykę elektroniczną. Zamiłowanie do muzyki niesie za sobą równie wysokie efekty co sport. W ogólnopolskiej imprezie dla artystów klubowych zajął czwarte miejsce, a podczas międzynarodowego Sensation White był czternasty.

Aktualnie czeka go wiele pracy. Tuż po świętach wielkanocnych  czeka go zgrupowanie kadry Polski w Spale. Pod koniec maja tego roku  wyjeżdża na mistrzostwa świata do Stanów Zjednoczonych.
Na pytanie skąd zrodził się pomysł na uprawianie właśnie tej dyscypliny, jaką jest wyciskanie- odpowiada: „Pomysł chodzenia na siłownie wyszedł od moich rodziców. Z czasem okazało się, że mam talent. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Po dwóch latach ciężkiego treningu wystartowałem w mistrzostwach kraju, gdzie zająłem wysokie drugie miejsce”.

Swój sukces Daniel może zawdzięczać swojemu zespołowi. W licznej ekipie osób wspierających go w poczynaniach znajdują się między innymi Jacek Smoszyński, Dariusz Banaszek, Tomasz Sieszpowski oraz koledzy z zielonkowskiej siłowni Tytan. Na ich czele stoją jednak kochająca żona, rodzice.

„Przepisy sporządzone przez Ministra Sportu- jak dodaje Daniel- nie ułatwiają życia zawodnikowi. Za zdobycie na przykład mistrza kraju nie dostaje się ani grosza. Tym większa zasługa firmy SAKSPOL, która jest moim generalnym sponsorem. Do tego wszystkiego dochodzi nieoceniona pomoc Jarosława Plewnickiego z businesSport, który jest moim agentem sportowym”.

Idolem Daniela, wzorem do naśladowania i sportowym mentorem jest Jan Węgiera- aktualny rekordzista Polski (wynik 265kg) i wielokrotny mistrz Europy i Świata.
W życiu naszego Mistrza najważniejsza jest rodzina i zdrowie. Sport jest od zawsze jego pasją. Ciężka praca umysłowa oraz fizyczna podczas treningów, w połączeniu z pracą zespołową przyniosły bezwątpienia ogromny sukces jakim jest obrona tytułu mistrza Polski i wywalczenie biletu na globalne zawody w USA.

My również trzymamy za niego kciuki i życzymy powodzenia!