OKNOPLAST zwycięzcą Pucharu Ligi Extraliga

poniedziałek, Marzec 22, 2010 3:56
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

banner sponsorzy i starosta wołominski 2010

IMGA002021 marca 2010 roku oprócz oficjalnego pierwszego SDC10399dnia wiosny, rozpoczął się również start zmagań w Extralidze Firm Powiatu Wołomińskiego. Potranatem internetowym jest portal Duczki.pl. Na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Zielonce co prawda żadna z drużyn nie walczyła ze sobą o ligowe punkty, ale każda z nich miała okazję zaprezentować swoje umiejętności biorąc udział w małym SDC10422preludium rundy wiosennej 2010, czyli Pucharze Ligi Extraliga. Od 10 rano, przez SDC10356blisko dziewięć godzin, dwanaście ekip rywalizowało ze sobą na płycie boiska, że sztuczną murawą. Oprócz samego podwyższenia prestiżu zespołu, rozgrzewki i zgrania się SDC10376na dobre, tego dnia do wygrania było znacznie więcej, bowiem oprócz samego Pucharu do zdobycia była gwarancja darmowego udziału w Powiatowej Lidze Firm.

Ekipy piłkarskie rozpoczęły zawody od zmagań w fazie grupowej. Następnie po oficjalnej ceremonii losowania wyłoniono cztery pary ćwierćfinałowe. Z każdym pucharowym meczem wzrastała nie tylko stawka, lecz przede wszystkim hart ducha u zawodników, poziom granych meczów i zacięcie do walki. W ostatnim, finałowym spotkaniu, przy pełnym oświetleniu Orlikowego obiektu zmierzyli się ze sobą najlepsi z najlepszych- Nafta z firmą Oknoplast. Mokre, grząskie i niewiarygodnie śliskie boisko dało się we znaki obu ekipom. Tego dnia lepsi okazali się zawodnicy Oknoplastu, umieszczając czterokrotnie piłkę w bramce swoich przeciwników. Ci drudzy odpowiedzieli jednym, honorowym trafieniem w ostatnich sekundach meczu. Nie zapominajmy jednak, że te jednodniowe zawody miały głównie na celu stworzyć dobrą zabawę, zwiększyć promocje aktywnego wypoczynku poprzez sport i zrzeszenie kilku pokoleń „szóstkowiczów”.

Oprócz wygranej w Pucharze Ligi Extraliga, drużyna Oknoplast zaliczyła jeszcze jedną nagrodę na swoim koncie. Otóż tytuł zawodnika MVP zdobył jej najlepszy strzelec Wojciech Bieńkowski. Organizatorzy Pucharu ponadto wyróżnili ekipę AS Doradztwo Finansowe przyznając jej nagrodę fair play. Do listy nagrodzonych dołączyła również wielka niespodzianka zawodów, drużyna Nafta otrzymując oficjalną piłkę zbliżającego się mundialu w RPA, ufundowaną przez przedstawiciela firmy Oknoplast.

Turniej cieszył się naprawdę sporym zainteresowaniem. Oprócz samych piłkarzy i ich kibiców zawody odwiedziła telewizja TVP Warszawa, która jeszcze podczas trwania piłkarskich zmagań zrelacjonowała dotychczasowe wydarzenia przy Zespole Szkół w Zielonce w jednym z popołudniowych bloków informacyjnych.

Rozgrzewkę przed startem Powiatowej Extraligi Firm, pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego Pana Macieja Urmanowskiego, z pewnością można zaliczyć do udanych, stanowiących doskonały prognostyk na przyszłość. A jeśli już o przyszłości mowa, organizatorzy Ligi nadal czekają na kolejne zgłoszenia chętnych drużyn, chcących spróbować swoich sił na boisku. Rozpoczęcie nowego sezonu planowane jest na 11 kwietnia 2010 roku. Pełne podsumowanie Pucharu Ligi, wideo-relacja, zdjęcia, statystyki i wszelkie informację odnośnie Extraligi można znaleźć na oficjalnej stronie: www.extraliga.com.pl.

Głównym sponsorem wiosennych rozgrywek piłkarskich jest Manta Multimedia oraz firma Sakspol producent obudów i rozdzielnic elektrycznych. Organizator agencja businesSport prowadzi rozmowy z trzecią firmą, która miałby dołączyć do grona generalnych sponsorów.

Faza grupowa:

Grupa 1

NAFTA 0:0 ASD

RAMZET 0:4 ASD

(Powierża x2, Wojdyna, Kazimierski)

NAFTA 1:1 RAMZET

(Bulik- Bieńczyk)

Grupa 2

PRO-MED : MAN 0-0 BRUK

MAN-BRUK 0:4 SAKS-POL

(Korsak x3, Świerczewski)

SAKS-POL 0:5 PRO-MED

(Andrzejewski x3, Baran, Radomski)

Grupa 3

CAFE RONDO 2:0 MULTI-MEDICA

(Siennicki, Król)

FASHION SPORT 2:1 CAFE RONDO

(Kaczmarski- Dobrzeniewski, Wiechetek)

MULTI-MEDICA 1:5 FASHION SPORT

(?- Dobrzeniewski x3, Frączyk, Wiechetek)

Grupa 4

OSP WOŁOMIN 3:0 BUSINESSPORT

(Oniszk, Rudzik, Szewczuk)

OKNOPLAST 4:1 OSP WOŁOMIN

(Szczepański x3, Postek- Szewczuk)

BUSINESSPORT 0:7 OKNOPLAST

(Bieńkowski x2, Postek x2, Rakowski, Grelok, Chomiela)

¼ finału

SAKS-POL 0:2 OKNOPLAST

(Bieńkowski, Szczepański)

ASD 3:1 OSP WOŁOMIN

(Powierża, Krzemiński, Wojdyna- Szewczuk )

PRO-MED 1:0 RONDO CAFE

(Baran)

FASHION SPORT 0:3 NAFTA

(Dylewski x2, Bulik)

½ finału

ASD 0:5 OKNOPLAST

(Bieńkowski x2, Rakowski, Godlewski, Szczepański)

NAFTA 1:0 PRO-MED.

(Dylewski)

FINAŁ

OKNOPLAST 4:1 NAFTA

(Bieńkowski x2, Szczepański, Postek- Dylewski)