Łatwy zarobek zamienił na tymczasowy areszt

czwartek, Marzec 4, 2010 22:31
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Liczył, że łatwo i szybko się wzbogaci. Plan był stosunkowo prosty. Wybrać ofiarę, zaatakować, zabrać wartościowe przedmioty i pieniądze. Najpierw zaatakował nieletniego, którego przewrócił na ziemię i zażądał oddania telefonu. Gdy ten przeciwstawił się sprawcy po prostu odpuścił. Nie dał jednak za wygraną. Już następnego dnia zaatakował kobietę, którą również przewrócił i bijąc rękoma po twarzy zabrał torebkę z dokumentami i telefonem komórkowym. Kryminalni wołomińskiej Komendy szybko namierzyli sprawcę, 19-letniego Kamila M. Równie szybko wołomiński sąd zastosował wobec młodego mężczyznę tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Jak każdy młody człowiek miał swoje potrzeby i marzenia. Do ich spełnienia brakowało mu jedynie środków finansowych. Postanowił jednak szybko się wzbogacić, niekoniecznie ciężką pracą. Plan jaki opracował był stosunkowo prosty. Wybrać tylko ofiarę, odczekać, później zaatakować, zabrać wartościowe przedmioty i pieniądze a zyski będą błyskawiczne.

Na pierwszą ofiarę wybrał młodego chłopaka. Używając przemocy wobec małoletniego polegającej na przewróceniu go na ziemie, przytrzymywaniu i grożeniu usiłował zabrać mu pieniądze i telefon komórkowy. Ofiara postanowiła się jednak przeciwstawić swojemu napastnikowi. Ten wiedząc, że zamierzonego celu nie osiągnie a postawa chłopaka wskazywała, że nie posiada żadnych wartościowych przedmiotów po prostu sobie odpuścił.

Nie zraziło to jednak mężczyznę. Już następnego dnia kilka minut po 19:00 w Wołominie w rejonie ulicy Armii Krajowej zaszedł od tyłu przechodząca kobietę, przytrzymując za szyję i przewrócił ja na ziemię. Zwracając się do niej niecenzuralnymi słowami zażądał oddania torebki, którą miała ze sobą. Kobieta sprzeciwiała się , więc próbował wyrwać jej torebkę. Z zacięciem broniła swojej własności, przez co została kilkakrotnie uderzona w twarz. Sprawca po zabraniu torebki uciekli sąsiednimi uliczkami. Wartość skradzionych rzeczy w tym dokumentów i telefonu komórkowego pokrzywdzona oszacowała na kwotę 600 złotych.

Kryminalni wołomińskiej Komendy posiadając rysopis napastnika szybko wytypowali i namierzyli sprawcę napadów rozbójniczych. Już po niecałej dobie w ręce funkcjonariuszy wpadł 19-letni Kamil M. mieszkaniec Wołomina. Wczoraj sąd rejonowy w Wołominie na wniosek prokuratury zastosował wobec młodego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Żródło: KPP Wołomin