Nie ma imprezy podczas Orkiestry w Duczkach!!

poniedziałek, Styczeń 4, 2010 0:36
Dodane w kategorii Aktualności

Rok temu, kiedy portal internetowy Duczki.pl wystartował z pierwszym Sztabem w swojej miejscowości nic nie zapowiadało wojny na linii Burmistrz Wołomina- Duczki. serce bez obwodki

Po XVII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kiedy to zaledwie czterdziesto osoby skład wolontariuszy zebrał bagatela blisko 10 tysięcy złotych, nikt nie wyobrażał sobie by w 2010 roku Wielka Orkiestra na nowo nie zawitała w Duczkach, lecz tym razem na większą skalę. Takie były plany, lecz tylko na planach i ciężkiej organizacyjnej pracy się skończyło. W tej sprawie interweniowało nawet TVP INFO, lecz bezskutecznie.

OBEJRZYJ FILM!!! Kliknij “Czytaj całość…”

Ale od początku… Na początku sierpnia 2009 roku, na grubo ponad 5 miesięcy przed zbliżającym się Finałem WOŚP, Szef Sztabu z Duczek, pan Wojciech Plichta udał się do Burmistrza Wołomina, Jerzego Mikulskiego z krótkim pytaniem: „Czy ma Pan coś przeciwko by Orkiestra zagrała w Duczkach jako impreza masowa?” Odpowiedź była pozytywna, jednak Sztab z Duczek miał za zadanie spełnić kilka warunków. Dziś, burmistrz nie zgadza się na zorganizowanie imprezy przez Duczki.pl, chce by w Gminie Wołomin odbyła się zaledwie jedna impreza, na dodatek zaprzecza by rozmowa z sierpnia miała w ogóle miejsce. To nie jedyne niejasności w tej sytuacji.

Jerzy Mikulski w uzasadnieniu podaje również nieodpowiednie fakty- jakoby Sztab z Duczek nie miał zgody od służb porządkowych na tego typu imprezę. Zgadza się- ale od 1 sierpnia 2009 roku zgodnie z ustawą osobą odpowiedzialną za uzyskanie tego typu zgody jest kierownik ochrony. Zrozumiałe jest, że fizycznie było nie możliwe wynajęcie usług kierownika bez aprobaty właściciela sali gimnastycznej należącej do Gminy Wołomin, miejsca gdzie planowano imprezę.

W odmownych odpowiedziach na podania portalu Duczki.pl nie ma słowa o warunkach przedstawionych podczas rozmowy w sierpniu. Oprócz pisemnym poświadczeń Duczki.pl posiadały również wiążące umowy z osobami chcącymi wesprzeć ewentualny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pierwszy w historii wsi Duczki. Jednak najważniejszymi, priorytetowymi aspektami są te wyznaczone przez burmistrza. Sztabowi z Duczek udało się zabezpieczyć podłogę przed ewentualnymi zabrudzeniami lub uszkodzeniami parkietu spowodowanymi np. warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz, nie zmienionym obuwiem przez widzów etc. Na hali planowane było umieszczenie zewnętrzne oświetlenie i nagłośnienie, podest estradowy, trzy trybuny i elementy dające możliwość odgrodzenia i wyznaczenia strefy dla widza. Ponadto by jeszcze bardziej zniwelować możliwość uszkodzenia parkietu hali ułożenia gumowych wycieraczek lub sztucznej nawierzchni czyszczącej przy głównym wejściu. Kolejnym, kluczowym i bardzo ważnym warunkiem była obstawa wykwalifikowanej agencji ochrony. Tu również Duczkom.pl udało się spełnić warunki burmistrza. Przy wsparciu finansowym Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz mniejszym firm udało się zdobyć środki by opłacić agencje ochrony. Opinia władz i dyrekcji szkoły jakoby impreza masowa z okazji WOŚP miała by negatywny wpływ i dzieliła by środowisko lokalne była wysoce nieprawdziwa. Duczki.pl miało bowiem poparcie uczniów i ich rodziców, mieszkańców Duczek i okolic, a co najważniejsze ich czynną pomoc.

Duczki otrzymały zgodę od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej oraz imprezę towarzyszącej w dniu XVIII finału Orkiestry. Sztab podjął współpracę z Fundacją, uzyskał zgodę na działanie w formach przewidzianych w zezwoleniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na przeprowadzenie kwesty, działa we własnym imieniu, jednakże na rzecz Fundacji. Do tego wszystkiego można zastanowić się czy nagły remont sali sportowej w Duczkach, gdzie planowano imprezę masową nie mógł rozpocząć się o te kilka tygodni później?

W dzień finału, 10 stycznia, Sztab WOŚP 2010 Duczki.pl przeprowadzi licytację na rzecz doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny, czyli celu osiemnastego, pełnoletniego już finału, przed rozpoczęciem drugiego dnia rozgrywek „Wołomin Cup”, ul. Sasina 33 w Wołominie.

kamil-plakat

4 odpowiedzi na “Nie ma imprezy podczas Orkiestry w Duczkach!!”

 1. pawelinhio na duczki.pl napisał:

  piątek, 8 Styczeń o godz. 15:32

  Jak ja nie lubie tego burmistrza….

 2. denver na duczki.pl napisał:

  piątek, 8 Styczeń o godz. 16:04

  Dobre to pojechaliście z bucem po całości.
  A tak przy okazji to wie ktoś kiedy będę najbliższe wybory samorządowe ?

 3. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  piątek, 8 Styczeń o godz. 22:30

  jesień 2010:)

 4. Rab3l na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 11 Styczeń o godz. 22:35

  szkoda że nie było tej imprezy u nas :( wreszcie duczki by się rozkręciły . Może za rok się uda :)