Otwarcie nowej poradnii diabetologicznej w wołomińskim szpitalu

piątek, Październik 2, 2009 10:35
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Otwarcie nowej poradni diabetologicznej dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Powiatowym w Wołominie odbyło się we wtorek, 29 września 2009 r. o godzinie 12.00  w Szpitalu Powiatowym w Wołominie (IV piętro obok oddziału pediatrycznego). Tuż po oficjalnym otwarciu zaplanowane zostały pierwsze przyjęcia pacjentów. Poradnia zajmie się pacjentami chorymi na cukrzycę. Działania poradni dotyczyć będą profilaktyki, wczesnego rozpoznania i leczenia stanów przed cukrzycowych, otyłości, zespołu metabolicznego. Na stanowisku Konsultanta zatrudniona jest Pani profesor Elżbieta Piontek posiadająca ogromną wiedzę, doświadczenie kliniczne oraz ciesząca się autorytetem w środowisku lekarzy diabetologów.

Współpracę z oddziałem podjął również dietetyk z Centrum Zdrowia Dziecka, mający bardzo duże doświadczenie i sukcesy w pracy z pacjentami z cukrzycą i otyłością. Będzie można uzyskać profesjonalną poradę dietetyczną, analizę dotychczasowego sposobu żywienia dziecka pod względem jakościowym i ilościowym jak również możliwość indywidualnego doboru, dla każdego pacjenta, diety oraz monitorowania jej skuteczności.

Planowane jest stworzenie tzw. poradni przejściowej dla młodzieży i osób dorosłych chorujących na cukrzycę, by mogli w sposób płynny przechodzić spod opieki pediatry pod opiekę internisty.

Poradnia Diabetologiczna, będzie czynna w każdy wtorek. Termin wizyty należy ustalić telefonicznie, pod numerem telefonu 022 763 31 33.

Źródło: Powiat Wołomiński