Piąty rekord Sztabu WOŚP Duczki.pl

czwartek, Styczeń 17, 2013 22:35
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

PIC_4932

21 finał powoli przechodzi do historii, pomimo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wszystkie pieniądze będzie liczyła aż do marca. WOŚP Duczki.pl wspólnie z SK Bankiem (gdzie liczone były pieniądze) w 2013 zebrał ponad 60 tysięcy złotych. Oprócz samej kwesty jedyny wiejski sztab w powiecie wołomińskim zorganizował imprezę, na której nie zabrakło zespołów, licytacji i znakomitych gości.

„Odczuwałem lekką, ale mobilizującą tremę tuż przed rozpoczęciem finału. Doszło do mnie, że to pierwsza, tak duża impreza na terenach wiejskich Wołomina. Jednak obrazek uśmiechniętych wolontariuszy, swojej dziewczyny i mnóstwa przyjaciół, na których wiem, że mogę polegać w każdej sytuacji zniwelowały obawy praktycznie do zera.”- opowiada Szef Sztabu z Duczek, Wojciech Plichta.

Impreza w OSP w Zagościńcu wystartowała lekko po godzinie 16.00. Niestety z przyczyn losowych nie dotarł zespół From The Basement, który w ostatniej chwili zastąpił skład Reflex. Mieszkańcami Duczek i Zagościńca odliczyli symboliczne 5, 4, 3..1. Wtedy rozbrzmiał hymn Orkiestry, do tego strażacy z OSP w Zagościńcu włączyli syrenę przeciwpożarową oraz opancerzony wóz na sygnale. Ciarki przeszły po całym ciele niejednego widza. Arec Nowak i SM Audio za totalną darmochę nagłośnili i oświetlili remizę tak, że echo idące ze sceny ściągnęło mieszkańców Klembowa, Kobyłki i innych sąsiednich miejscowości. Na zewnątrz oprócz profesjonalnej ochrony można było spotkać strażaków lub zrobić sobie zdjęcie w old schoolowym Garbusie z `68 roku.  O godz. 16:30 na scenie pojawiły się seniorki z Kobyłki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagościńcu, którzy byli autorami dekoracji. Organizatorzy chcieli tym samym zaznaczyć połączenia: motywu 21. Finału „dla dzieci i seniorów”, Duczek i Zagościńca, Sztabu z Kobyłki i Duczek etc. Tuż przed pierwszą discopolową gwiazdą wieczoru publiczność rozgrzali tancerze z MDK Wołomin pod wodzą Roberta Jakubowskiego. O godz. 17:00 nie tylko sala, ale i działka OSP pękały w szwach. Grupa Effect w pozytywny i energiczny sposób zaznaczyła, że gra z miłości do sztuki i samego widza, który tak żywiołowo reagował na każde słowo ze sceny.

Połączony był nie tylko temat, cel zbiórki, ale i rodzaje muzyki. O godz. 18:00 przyszedł czas na rap. Tuż przed występem Szamana i Zygiego, pojawiła się grupa taneczna Antidotum wprowadzając tym samym publikę w charakter muzyki. Ostatnim punktem imprezy w OSP Zagościniec był występ drugiej gwiazdy disco polo- zespołu Skalar`s. Co pewien czas występy artystów przeplatane były licytacjami, tak różnymi, tak cennymi co i oryginalnymi, że nie sposób ich teraz wszystkim wymienić. Brali w nich udział widzowie, ale i zaproszeni goście- burmistrz Wołomina, burmistrz Kobyłki, sołtysi, radni Wołomina, znajomi i przyjaciele Sztabu. Każdy wykonawca, ale i licytujący otrzymywał od organizatorów ciasteczko w kształcie serca z sublimacją WOŚP lub maskotkę.

Po zakończeniu imprezy organizatorzy wybrali się do SK Banku gdzie policzono dokońca całą zebraną kwotę przez dwustu wolontariuszy (w tym delegacje Krzysztofa Dołowy z ZS w Klembowie). Następnie cały Sztab udał się do gmachu telewizji przy Woronicza w Warszawie.

„Wchodząc do studia TVP2 Nasze głowy były uniesione wysoko. Byliśmy dumni, że Duczki i Zagościniec stanąły na wysokości zadania. Wspominając na gorąco mogę powiedzieć, że zabawnych, spontanicznych, wzruszających czy ekscytujących sytuacji była cała masa. Dla mnie jednak najważniejsze było to, że służby porządkowe, telewizje, gazety, firmy, instytucje, portale internetowe, a co najważniejsze ludzie byli w końcu RAZEM !!!”- dodaje Wojciech Plichta.

Wszystkie zdjęcia oraz relacje wideo znajdą Państwo na www.facebook.com/WOSPDuczki

JK