GWIAZDY ZAŚPIEWAJĄ GRECHUTĘ W WOŁOMINIE

piątek, Listopad 16, 2012 1:40
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

grechutaW sobotę 24 listopada w wołomińskim “Kinie Kultura” odbędzie się niezwykły koncert. Zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty “Projekt Grechuta”, a towarzyszyć im będą zaproszeni przez nich goście: Martyna Jakubowicz, Marek Jackowski (ex. Maanam i Anawa) i Adam Nowak (Raz Dwa Trzy). Mieszkańcy Wołomina będa mieli okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie 80 miast- w Polsce, USA i Kanadzie- przy niezmiennie pełnych salach…Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar.

Po raz pierwszy mieszkańcy Wołomina mogli wysłuchać kilku piosenek z albumu podczas majowych Dni Miasta. Jednak to była tylko mała zapowiedź pełnego widowiska, który będzie można zobaczyć podczas jedynego koncertu w w Kinie Kultura.

Koncert “Projekt Grechuta” to trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty (”Dni, których nie znamy”, “Niepewność”, “Będziesz moją Panią”), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach, znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU. Płyta ukazała się marcu ub.r. zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w “Newsweeku”, “Gazecie Wyborczej”) i uznanie publiczności, spędzając kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad “Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta. Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, grając w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Bałtycka czy Teatr Roma. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla…półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną “Dwójkę” uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październku 2011 roku telewizja wyemitowała program “Szansa na sukces”, w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu. Natomiast w grudniu PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie…Do tej pory koncert “Projekt Grechuta” gościł w 80 miastach przy pełnych salach, często kończąc się owacją na stojąco.

Gośćmi zespołu na koncercie w Wołominie będą:

- Martyna Jakubowicz- jedna z najlepszych polskich wokalistek, obecna na scenie od 30 lat. Jej utwór “W domach z betonu” na stałe wszedł do kanonu polskiej muzyki rockowej.

- Marek Jackowski- założyciel legendarnego zespołu Maanam, który wylansował kilkadziesiąt przebojów. Przyjaciel Marka Grechuty, a w latach 70- tych członek formacji Anawa, z którą nagrał płytę “Korowód”.

- Adam Nowak- wokalista jednego z najpopularniejszych polskich zespołów poetyckich- Raz Dwa Trzy.

Koncert odbędzie się 24 listopada (w sobotę) o godz. 18:00 w wołomińskim Kinie Kultura.

Informacje i rezerwacja biletów: www.mdkolomin.pl tel: (22) 787 45 13