Duczki zagrają z WOŚP po raz 5! Zapraszamy wolontariuszy

czwartek, Październik 11, 2012 13:52
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

zebraniewospXXI MAŁYJuż po raz 5. razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagra sztab z Duczek. Tym razem Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

18 października 2012 roku (czwartek) o godzinie 17.00 w głównej siedzibie SK Banku, ulica Wąska 18 k/stacji PKP Wołomin Słoneczna odbędzie się pierwsze zebranie z przyszłymi wolontariuszami. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy.

OBEJRZYJ NASZĄ WIDEO ZAPOWIEDŹ !!! (kliknij tutaj)

Tuż po Finale, Orkiestra  pochyli się nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, Orkiestrowa pomoc realizowana będzie poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
Po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widać, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. WOŚP nie jest i nigdy nie będzie w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Warto jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.
Pieniądze zebrane w 21. Finale WOŚP chce podzielić. Połowę wykorzystać na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.
Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
·         łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
·         materace przeciwodleżynowe
·         statywy mobilne do kroplówek
·         ssaki elektryczne i akumulatorowe
·         pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
·         sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.
Dołącze się do słów Jerzego Owsiaka i zarzycę sobie by 13 stycznia 2013 r. będzie także dniem, w którym troska o dzieci i seniorów będzie na ustach wszystkich, a następnie – niech nie będzie to tylko jeden dzień, ale cały rok naszych wytrwałych starań, aby polepszyć los wnuczków oraz ich dziadków. Jesteśmy przekonani, że siła zaufania Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania przy wydawaniu każdej złotówki z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny  efekt, o którym będziemy mogli mówić przed kolejnym 22. Finałem.

Wojciech Plichta
Szef Sztabu WOŚP Duczki.pl