Drugi Orlik w Wołominie jeszcze w tym roku

wtorek, Marzec 13, 2012 23:38
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

25f0f21c7043a462eb4fb6902f91da3dByć może już w tym roku w w Wołominie powstanie kolejny Orlik. Tym razem kompleks boisk sportowych zyskałby Zespół Szkół nr 3 przy ul. Kazimierza Wielkiego. 14 lutego Zarząd Województwa Mazowieckiego pozytywnie rozpatrzył wniosek złożony przez gminę pod koniec listopada ub. r., rekomendując nas do realizacji programu “Moje Boisko – Orlik 2012″ w 2012 r. Tym samym Wołomin znalazł się na liście 52 gmin z całej całego województwa mazowieckiego, w których w tym roku powstaną Orliki. Decyzja ta daje nam również możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 333 tys. zł. Do 30 marca gmina ma czas, aby złożyć stosowny wniosek w tej sprawie. Orlik stanie przy ZS nr 3, gdzie już od dawna planowano wybudowanie boiska z prawdziwego zdarzenia. Do końca marca do urzędu miejskiego zostanie dostarczona dokumentacja projektowa. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg. Prawdopodobnie latem rozpoczną się prace budowlane, tak aby jeszcze w tym roku  drugi Orlik został oddany do użytku. W ramach inwestycji zaplanowano budowę boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem, drogami dojazdowymi i chodnikami, oświetleniem i zapleczem socjalnym.
Pierwszy Orlik na terenie Wołomina powstał w zeszłym roku. Dzięki dofinansowaniom uzyskanym przez gminę w wysokości 666 tys. zł, ponad połowa łącznych kosztów została pokryta ze środków zewnętrznych. Prace przy budowie trwały od lipca do grudnia, oficjalne otwarcie boiska odbędzie się na wiosnę.

Budowa nowego boiska wpisuje się w ciąg inwestycji sportowych w naszej gminie. W ramach rozbudowy infrastruktury sportowej w ostatnim roku oddano do użytku nowoczesny basen, boisko przy ZS nr 2, wybudowano boiska na OSiRze, przy ZS 5 i przy szkole w Duczkach. Trwają prace związane z budową sali gimnastycznej przy ZS nr 4.