Wspólny Bilet

piątek, Luty 10, 2012 19:54
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Gmina Wołomin (55)Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina – zakończyły się negocjacje w sprawie Wspólnego Biletu na linii wołomińskiej.  Zawarto wstępne porozumienie pomiędzy ZTM a starostwem wołomińskim.  Wspólny Bilet zostaje i to na kilka kolejnych lat.

Dziś (10 lutego) w siedzibie ZTM przy ul. Żelaznej 61 zakończyły się negocjacje w tej sprawie. Wstępne porozumienie zawarte pomiędzy dyrektorem ZTM Leszkiem Rutą a  starostą wołomińskim  Piotrem Uścińskim, zakłada m.in. że Ząbki znajdą się w 2. strefie biletowej. Umowa podpisana najprawdopodobniej w drugiej połowie lutego będzie obowiązywała od razu przez kilka kolejnych lat. Wcześniej jednak konieczne będzie zaakceptowanie wynegocjowanych przez starostę warunków przez władze samorządowe i rady miast zainteresowanych dalszym obowiązywaniem Wspólnego Biletu.

- To wręcz modelowe rozwiązanie – mówi dyrektor ZTM Leszek Ruta – mamy teraz jednego partnera, co bardzo ułatwia wszelkie rozmowy na ten temat. Reprezentant powiatu w ramach przyszłej umowy uzyska możliwość uczestniczenia w negocjacjach z Kolejami Mazowieckimi odnośnie zasad obsługi, rozkładu jazdy i prowadzonych badaniach marketingowych.

Zadowolenia z przebiegu i ostatecznego wyniku rozmów nie kryją również władze powiatu wołomińskiego. – Obecny etap negocjacji  uznaję za udany. Jeśli  doprowadzimy je do końca, do podpisania porozumienia, będzie można mówić o pełnym sukcesie. Wtedy będzie jasne, że mieszkańcy naszego powiatu będą mogli korzystać z dobrodziejstw Wspólnego Biletu przez kilka kolejnych lat.  Wspólnie z burmistrzami wierzę w dalsze powodzenie sprawy  i zapewne mogę już uspokoić zainteresowanych mieszkańców – Wspólny Bilet w powiecie wołomińskim zostaje – stwierdził starosta wołomiński Piotr Uściński.

Dodatkowe szczegóły zostaną określone podczas poniedziałkowych rozmów, w których wezmą udział przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, zarządu Kolei Mazowieckich, dyrekcji ZTM i zarządu powiatu wołomińskiego.

ZTM rozpocznie również rozmowy z Kolejami Mazowieckimi na temat zawarcia długoletniej umowy dotyczącej Wspólnego Biletu na terenie aglomeracji warszawskiej.

Burmistrz Ząbek pod koniec listopada ubiegłego roku wypowiedział porozumienie w sprawie zasad współfinansowania Wspólnego Biletu. W konsekwencji ZTM został zmuszony do wypowiedzenia porozumień w tej sprawie również pozostałym gminom powiatu wołomińskiego leżącym przy linii kolejowej, czyli Zielonce, Kobyłce i Wołominowi. Tuż przed świętami z dyrektorem ZTM Leszkiem Rutą spotkał się starosta wołomiński Piotr Uściński. Zaproponował, że powiat wołomiński przejmie na siebie rolę strony w rozliczeniach z ZTM.