O Duczkach i nie tylko z Grzegorzem Mickiewiczem

sobota, Październik 1, 2011 16:39
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Grzegorz-MickiewiczCo sądzi Pan o samorządzie Gminy Wołomin? Składzie osobowym Rady, Urzędu etc?

Po zmianach personalnych w Urzędzie wiele się poprawiło i nadal poprawia, mamy ambicje stać się sprawnym i służącym przede wszystkim naszym mieszkańcom Przyjaznym Urzędem.

Jeśli chodzi o Radę oczekiwał bym więcej konkretów ze strony Radnych, mniej demagogii a więcej pracy w Komisjach. Wiele ze spraw, które poruszane są na sesjach nie powinno być tu poruszane a właśnie na Komisjach.

Jak ocenia Pan Powiat Wołomiński?

Bardzo dobrze, Powiat o dużym potencjale rozwojowym, ale wciąż z kilkoma ważnymi dla społeczności nierozwiązanymi sprawami i problemami np. Budowa ważnych ponadlokalnych arterii komunikacyjnych np. S8, S17, DW 634, LINIA KOLEJOWE E75, DW 631, WSCHODNIA OBWODNICA WARSZAWY. Mam nadzieję, że już niedługo będie Powiatem, ktory dorówna pod względem komunikacyjnym innym rozwiniętym powiatom w Polsce.

Z czym kojarzy się Pan Powiat Wołomiński?

Z drugim domem. Pracowałem w Ząbkach, pracuję w Wołominie, mieszkam w Markach. Ale też z radością z poznania i szacunkiem dla wielu mądrych i rozsądnych osób, które tu poznałem i z którymi współpracuje.

Z czym kojarzy się Pan miasto Wołomin?

Z miejscem w ktore personalnie chciałbym włożyć swe serce i pracę, żeby w przyszlości było nowoczesne i piękne.

Duczki to największa wieś w Gminie Wołomin. Od jakiegoś czasu działa w niej portal informacyjny Duczki.pl, organizowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Turnieje Charytatywne, nie dawno zostało otwarte najnowocześniejsze przedszkole, buduję się boisko… – Co może Pan powiedzieć o Duczkach?

Prężny i aktywny pod wieloma względami ośrodek, mający szansę stać się po miescie Wołominie drugim centrum kulturalno – sportowo – gospodarczym naszej Gminy.

Przed Nami ułożenie nowego budżetu na rok 2012- jakie plany inwestycyjne powstaną w Duczkach?

Na pewno będą powstawać kolejne drogi i chodniki, a może kolejne obiekty sportowo – rekreacyjne. Zobaczymy przy konstruowaniu budżetu na co starczy pieniędzy. Same inwestycje przechodzące z 2011 roku angażują już nasz budżet na kwotę prawie 15 mln na 2012 rok.

Co sądzi Pan o trwającym latami planie przebudowy drogi wojewódzkiej 634?

Niepokoi mnie to, dlatego w dniu 08.09.2011 po raz kolejny z Burmistrzem Madziarem spotkaliśmy sie z Wicemarszałkiem Strzałkowskim i dyrektorami w MZDW, żeby trzymać ręke na pulsie i lobbowac, za tą jakże ważna dla Powiatu i Wolomina drogą.

Dziękuję za rozmowę. Wojciech Plichta.

Zdjęcie: Źródło- Kurier W.