Kolejna inwestycja w Duczkach

czwartek, Wrzesień 29, 2011 22:46
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

DSC00351DSC0035229 września Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar podpisał umowę na wybudowanie przy Zespole Szkół w Duczkach wielofunkcyjnego boiska. Prace  mają zostać ukończone jeszcze w tym roku (2 miesiące). To kolejna z wielu inwestycji sportowych w naszej gminie.

Przetarg na wybudowanie kompleksu sportowego przy szkole w Duczkach został rozstrzygnięty w połowie września. Spośród 8 nadesłanych ofert najkorzystniejsza okazała się firmy Speed Sport z Warszawy, która wykona wszystkie prace za ok. 381 tys. zł. Na miejscu powstanie boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę o wymiarach: 22×38 m (wraz z osprzętem sportowym i ogrodzeniem), a także dwutorowa bieżnia o wymiarach 68×2,5 m. Roboty budowlane zaczną się już niebawem, a boisko gotowe będzie do końca tego roku.

- Jesteśmy blisko otrzymania dofinansowania na tę inwestycję w wysokości 80%. Wydział Planowania i Rozwoju złożył w tym celu wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, który powinien dać nam odpowiedź w ciągu najbliższego miesiąca – mówił Ryszard Madziar Burmistrz Wołomina, podpisując umowę z firmą Speed Sport reprezentowaną przez prezesa Andrzeja Rostkowskiego.

Inwestycji sportowych w gminie Wołomin nie brakuje. Tylko w tym roku do użytku oddano pływalnię przy ul. Korsaka oraz zespół boisk przy Zespole Szkół nr 2. Prace budowlane trwają na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie powstaje nowoczesne boisko do piłki nożnej, budowana jest sala gimnastyczna przy Zespole Szkół nr 4 w Wołominie, a także boisko Orlik przy Zespole Szkół nr 5. Na etapie projektu jest sala gimnastyczna przy ZS w Czarnej oraz skatepark na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.