Uroczyste otwarcie i nadanie imienia Przedszkolu w Duczkach

czwartek, Wrzesień 29, 2011 22:39
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

IS_DSC01389IMG_20110924_103912IS_DSC01733DSC01527IS_DSC01896Dzień 24 września  2011 r. wpisze się jako najważniejsze wydarzenie w życiu Przedszkola w Duczkach, gdyż tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby przedszkola oraz nadanie przedszkolu imienia „Pszczółki Mai”. Nowa siedziba przedszkola mieści się teraz przy Zespole Szkół w Duczkach przy ul. Szosa Jadowska 37.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele M. B. Nieustającej Pomocy w Duczkach, którą odprawił J. E. Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk. Po mszy św. zaproszeni goście udali się przed budynek przedszkola gdzie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: ks.biskup Kazimierz Romaniuk, ks. dziekan Sylwester Sienkiewicz, przedstawiciel Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Małgorzata Wojtaszewska, radny p. Andrzej Żelezik, Burmistrz Wołomina p. Ryszard Madziar razem z „Pszczółką Mają” oraz dyrektor przedszkola Iwona Przywoźna.

Goście chętnie wysłuchali historii Przedszkola w Duczkach oraz obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Marcina Dąbrowskiego – absolwenta przedszkola. Wzruszającą chwilą było przywitanie poprzednich dyrektorek przedszkola: p. Zofii Michalak – pierwszej kierowniczki przedszkola, która tworzyła i organizowała Przedszkole w Duczkach przy ul. Miłej 4 oraz p. Henryki Górskiej.

Na uroczystość przybyła również p. Ewa Złotowska – niezapomniana aktorka, która użyczyła głosu „Pszczółce Mai”. Zwracając się do dzieci zaznaczyła, że wybór Pszczółki Mai na patronkę przedszkolaków jest dobrą decyzją gdyż będzie dla nich przykładem samych najlepszych cech charakteru, takich jak: pracowitość, koleżeńskość, ofiarność…  Zaznaczyła również, że dzieci muszą kochać i troszczyć się o wszystkie zwierzęta.

Wielką atrakcją uroczystości były występy dzieci barwnie przebranych za mieszkańców łąki, które wystąpiły z przedstawieniem pt. „Jak pszczółki” w reżyserii p. Beaty Tuźnik – nauczycielki naszego przedszkola. Problem mieszkańców łąki rozwiązała jak zwykle pomocna i przyjazna Pszczółka Maja. Przygoda owadów zakończyła się zaproszeniem najsłynniejszej pszczoły świata Mai do zamieszkania w naszym pięknym, kolorowym ulu.
Jesteśmy szczęśliwi i ogromnie wdzięczni Władzom Gminy Wołomin za tak wspaniałą placówkę oraz za stworzenie doskonałych warunków do wyrównywania szans edukacyjnych dzieciom z terenów wiejskich.

Iwona Przywoźna – dyrektor Przedszkola im. „Pszczółki Mai” w Duczkach

Mnóstwo zdjęć z uroczystości dostępna jest w galerii zdjęć – autor fotografii: Patryk Madajczyk