Kolejne spotkania w sprawie podtopień

piątek, Sierpień 26, 2011 1:02
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

DSC00223Rafał Pazio (Rada Powiatu) i Wojciech Plichta (Rada Miasta) zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami zapraszają na kolejne, lokalne spotkanie mieszkańców notorycznie zalewanych ulic Duczek. 3 września 2011 roku, o godzinie 11.30, w budynku “starego” przedszkola przy ulicy Miłej spotkają się przedstawiciele ulic: Przytorowa, Szkolna, Poprzeczna, Długa, Lipowa, Ogrodowa, Wiśniowa, Sosnowa, Poziomkowa, Kolorowa.

Tego samego dnia, lecz nieco wcześniej tj. o godzinie 9.00- odpowiedź na swoje pismo powinni otrzymać mieszkańcy ulic Zachodnia, Grabowska, Miła i Krótka.

Przypomnijmy, że nawiązując do wydarzeń, jakie miały miejsce w niedzielę 31 lipca 2011 roku  (intensywne opady deszczu, skutkujące podtopieniami ulic, budynków i posesji), 13 sierpnia 2011 odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców, którzy zwrócili się z pismem do Burmistrza Wołomina pana Ryszarda Madziara z prośbą o niezwłoczne przystąpienie do prac związanych z zapewnieniem odprowadzania wody po opadach i zimowych roztopach z ulic wymienionych powyżej. Mieszkańcy zaproponowali przydzielenie kwoty pieniężnej w wysokości pokrywającej projekt i wykonanie rozwiązania zapewniającego odprowadzenie zalegającej wody.

Wniesiono również  o powołanie eksperta ds. melioracji, który przygotuje i przedstawi na spotkaniu społeczności lokalnej 3 września 2011 roku o godzinie 9.00 w budynku przy ulicy Miłej 4, koncepcję odprowadzenia wód deszczowych. W koncepcji powinien być uwzględniony wpływ rozwiązania na sąsiednie obszary.