Charytatywny Turniej “Dla Kamila i Łukasza” o Puchar Starosty Powiatu Wołomińskiego i Burmistrza Wołomina

poniedziałek, Sierpień 15, 2011 11:35
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

IS_IS_DSC_0149W miniony weekend, podczas obchodów „Cudu nad Wisłą 1920” został zorganizowany Charytatywny Turniej „Dla Kamila i Łukasza”. Zgłoszeni piłkarze z powiatu wołomińskiego grali przez dwa dni aż o dwa puchary: Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego i Burmistrza Wołomina.

Zawody miały na celu pomoc dwóm chłopcom z Gminy Wołomin: Łukaszowi Rykaczewskiemu z Zagościńca i Kamilowi Dębskiemu z Lipinek, którzy ulegli poważnym wypadkom drogowym.

IS_DSC_0030IS_DSC_0017IS_DSC_0039Akcje wspierała szeroka rzesza lokalnych mediów, firmy oraz  instytucje. Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn. Każda z nich uiściła kwotę wpisowego w wysokości 200 złotych, która w całości została przekazana na ręce rodzin chłopców.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić sportowe widowisko organizator zapewnił zawodnikom bardzo atrakcyjne nagrody, których nie powstydziła by się żadna komercyjna liga czy turniej. Oprócz okazałych pucharów, medali, statuetek, dyplomów – do wygrania był również sprzęt sportowy od firmy Speed Sport, cenne kupony od Pizzerii Bella Napoli i Pubu ELPICO oraz gadżety ze Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Wołominie.

IS_DSC_0071Przez dwa dni (faza grupowa i pucharowa) futbolowego grania na sztucznej murawie przy ZS w Wołominie, nie zabrakło dobrej muzyki i wakacyjnego klimatu. Oprócz wspomnianych lokalnych mediów, które systematycznie odwiedzały Turniej,  na imprezie pojawiła się również kamera TVP Warszawa. Całość zawodów zostanie również zrelacjonowana (zdjęcia, wideo) na stronach www.Duczki.pl (TUTAJ) i www.WojciechPlichta.com.

IS_DSC_0120Podczas Charytatywnego Turnieju  „Dla Kamila i Łukasza” o Puchar Starosty Powiatu Wołomińskiego i Burmistrza Miasta Wołomin nie ważny był wiek, płeć, umiejętności techniczne czy fizyczne.  Ważne było to, aby dołączyć , wesprzeć i „zagrać” dla słusznej idei. Każdy z piłkarzy kopiąc piłkę miał bowiem wyśmienitą okazję by pomóc tym najbardziej  potrzebującym, notabene swoim kolegom z boiska.

IS_DSC_0142Nagrody zawodnikom wręczali m.in. burmistrz Wołomina Ryszard Madziar oraz rodzice Kamila Dębskiego.

IS_IS_DSC_0165IS_IS_DSC_0170IS_IS_DSC_0139Po oficjalnym nagrodzeniu i wyróżnieniu zawodników, zwycięzcy turnieju, drużyna Lipin przekazała na ręce rodzin chłopców po jednym pucharze- ten wzruszający i spontaniczny gest stał się już chyba tradycją tego typu imprez- i jest najbardziej godny pochwalenia.

Myślę, że pomogliśmy tym co potrafimy robić najlepiej czyli grą w piłkę nożną. Po raz kolejny mieliśmy okazję wesprzeć Kamila i Łukasza w ich walce o powrót do lepszego stanu zdrowia”- mówi organizator Turnieju, radny Wojciech Plichta. „Każdy z nich rozgrywa już od dłuższego czasu swój mecz z chorobą. Cieszy fakt, że zarówno jeden jak i drugi chłopiec wychodzi na prostą. Łukasz samodzielnie się porusza, jego sprawność fizyczna i umysłowa od chwili wypadku jest naprawdę niewiarygodna. Kamil wybudził się ze śpiączki, słyszy, jest z nim kontakt. Korzystając z okazji chciałbym złożyć serdeczne ukłony w stronę: Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego, Burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara, firmy Speed Sport, Piotra Kozy, Karoliny Dąbrowskiej, Łukasza Prykiel, Bogdana Saternusa z TVP Warszawa, Sołtysa Duczek Dariusza Melchera, wszystkich lokalnych mediów, dyrekcji Zespołu Szkół w Wołominie, Pubu ELPICO, Pizzerii Bella Napoli, organizatorów piłkarskich lig PLP, Trust Sport, ZALP, a przede wszystkim w stronę wszystkich uczestników Turnieju. Dziękuję!”

Oficjalne wyniki Turnieju:

IS_IS_DSC_0128

  1. Miejsce: Lipiny
  2. Miejsce: Ciałbud
  3. Miejsce: Amimed
  4. Miejsce: Eskimo
  5. Miejsce: Centrum Multi- Medica Zielonka
  6. Miejsce: Al-Bud

Najlepszy zawodnik: Bartosz Kruk (Amimed)

Najlepszy bramkarz: Piotr Koza (Amimed)

Wszystkim wyróżnionym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

JM