Zalane Duczki

niedziela, Lipiec 31, 2011 19:46
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

grabmila

Po obfitych opadach deszczu większość Duczek stoi w wodzie. Do tego w wielu miejscach wylała rzeka Czarna.

Już w tej chwili jednostki Straży Pożarnej, MZO i PWiK interweniują w całym Wołominie. Woda z zalanych domów i posesji wypompowywana jest między innymi na ulicy Zachodniej, Miłej, Szosa Jadowska.

Cały czas kolejne zgłoszenia przyjmowane są pod alarmowym numerem 998.

Warto docenić zwyczajną sąsiedzką pomoc i zrozumienie. Non stop pomagają strażacy, prywatni właściciele szambiarek czy pomp wodnych.

Już jutro więcej informacji po rozmowie m.in. w PWiK czy Urzędzie Miasta. W tym czasie proszę kierować wszelkie wnioski i skargi

pod adres mailowy: plichta.wojciech@wp.pl

lub pod numer telefonu 796 755 240

Dzień po zalaniu wspólnie z Sylwestrem Jagodzińskim (wiceburmistrz Wołomina) odwiedziliśmy Duczki, a w szczególności najbardziej podtopione posesje.

Z uwagi na przedłużający się termin oczekiwania na usunięcie przez Telekomunikację Polską S.A. awarii telefonów w Urzędzie Miejskim w Wołominie, specjalnie dla Państwa do czasu usunięcia awarii, zostały uruchomione dwa tymczasowe numery telefonów w sprawie podtopień:

22 787-90-50
696-956-650

Według wyjaśnień udzielonych przez operatora awaria powinna zostać usunięta w dniu dzisiejszym (wtorek) do godziny 22.00. Wydłużony termin usunięcia awarii spowodowany jest zalaniem studzienek telekomunikacyjnych.

Wojciech Plichta