Ruszyły remonty chodników

sobota, Lipiec 23, 2011 14:19
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

chodniki - Nowe GrabieOd lipca do października potrwają remonty chodników na terenie gminy Wołomin. Na liście znalazło się 7 ulic, przy których wołomińskie MZO przebuduje chodniki.
Lato to czas sprzyjający inwestycjom i remontom. Na terenie gminy Wołomin rozpoczęły się remonty chodników, o które zadba wołomińskie MZO. W ramach zadania wymieniona zostanie zniszczona nawierzchnia chodników. Płyty betonowe, będące w złym stanie, zostaną wymienione na kostkę betonową, w zależności od miejsca: szarą lub kolorową. Już niebawem łatwiej i bezpieczniej będzie można przejść po nowym trotuarze w Nowym Grabiu. Zostanie tam położona nowa kostka. Do użytku nie nadaje się też chodnik przy ul. Wąskiej w Wołominie. Prace, które ruszyły tam 18 lipca, obejmą rozbiórkę starych płyt, wymianę krawężników i położenie nowej kostki. W sierpniu roboty budowlane rozpoczną się przy ulicach: Ręczajskiej w Duczkach (odcinek od końca istniejącego chodnika do Nowego Grabia) oraz ul. Kościelnej (od Al. Niepodległości do ul. Teligi) i przy okazji remontu ul. Sikorskiego (od ul. Żelaznej do Ronda Solidarności) w Wołominie. Nowym chodnikiem będą mogli się też cieszyć mieszkańcy ul. Polnej (od ul. Legionów do ul. Mickiewicza) oraz Ogrodowej.

chodniki - Wąska- Podczas wyborów do rad sołeckich i osiedlowych temat chodników i ruchu pieszego był poruszany przez mieszkańców prawie na każdym spotkaniu. Wiemy, że potrzeby są ogromne. W ramach obecnego budżetu niestety nie możemy zrobić wszystkich koniecznych remontów chodników. Dobrze jednak, że udało nam się ruszyć z pracami w lecie w wielu ważnych lokalizacjach. W przyszłym roku będziemy kontynuować systematyczną poprawę infrastruktury dla pieszych – mówi Ryszard Madziar, burmistrz Wołomina.
Planowane zakończenie tegorocznych prac remontowych przypada na początek października. Gmina przeznaczyła na ten cel 500.000 zł.

Materiał: Wydział Organizacji i Komunikacji Społecznej, Urząd Miejski w Wołominie