Już w lipcu na ulicach Wołomina pojawią się nowe tablice informacyjne

piątek, Lipiec 15, 2011 19:29
Dodane w kategorii Aktualności

infpras - SIM fot.1Stare i odrapane tabliczki z nazwami ulic niedługo całkowicie znikną z Wołomina. Zastąpią je nowoczesne i czytelne tablice Miejskiego Systemu Informacyjnego. Pierwsza z nich pojawiła się już 2 lipca na skwerze im. Bohdana Wodiczki przy ul. Moniuszki. Wykonawca, firma „Luxor” z Wołomina, pierwsze tablice wymieni na Os. Wołominek. W dalszej kolejności będą wymieniane tablice najbardziej zniszczone i nieczytelne. Potem sukcesywnie zakładane będą pozostałe.

infpras - SIM fot.2W planach jest także zainstalowanie tablic wskazujących kierunki umiejscowienia obiektów miejskich, obiektów użyteczności publicznej, atrakcji turystycznych itp. Prawdopodobnie już niebawem zarówno wołominianie, jak i turyści, będą mogli korzystać z podświetlanych map Wołomina, które mają stanąć przy stacjach PKP Wołomin i Wołomin Słoneczna. Jednocześnie wszystkie tablice z nazwami ulic wiszące na siatkach i ogrodzeniach w miarę postępu prac będą usuwane.

infpras - SIM fot.3Czym nowe tabliczki różnią się od tych, które do tej pory były instalowane? Wyróżnia je przede wszystkim herb Wołomina z lewej strony, a także charakterystyczny niebieski pas umieszczony u góry. Wszystkie wykonane według tego samego schematu mają zapewnić jak największą przejrzystość i widoczność oraz ułatwić orientację w mieście.

- Miejski System Informacyjny, który obecnie powstaje w Wołominie, będzie jednolity pod względem wizualnym i bardzo czytelny. Wpłynie to pozytywnie na wygląd miasta i jego wizerunek, ułatwi poruszanie się po Wołominie zarówno mieszkańcom, jak i potencjalnym turystom – mówi Ryszard Madziar, burmistrz Wołomina.

2 odpowiedzi na “Już w lipcu na ulicach Wołomina pojawią się nowe tablice informacyjne”

 1. Anna na duczki.pl napisał:

  piątek, 15 Lipiec o godz. 22:01

  Już widzę tych turystów, którzy odwiedzają nasze miasto, aby nowe tabliczki zobaczyć. Dla mnie – działania zastępcze, nie to jest najważniejsze dla naszego miasta. Dziury w ulicach, że można urwać zawieszenie – ale tabliczka nowa i piękna. A co z problemem załatwiających się gdzie popadnie piesków? Na górze piękna tabliczka a na dole kleksik :(
  Ewidentny brak koszy na śmieci, zarośnięte trawą chodniki z kostki, trawa na pasach zieleni jak do sianokosów, ogólnie – brudno, byle jak i zmian nie widać … a miało być pięknie …

 2. jadziu na duczki.pl napisał:

  środa, 20 Lipiec o godz. 14:57

  Skoro chcemy aktywować do odwiedzania Wołomina i okolic, to może lepiej skupić się na budowie centrum handlowego na terenie Stolarki Wołomin? Pytanie: czy byłoby większym zagrożeniem dla np. dotychczasowych kupców, czy większą szansą dla rozwoju Wołomina i okolic…? Na pewno faktem jest, że byłoby to pierwsze tak duże CH w powiecie. Najbliższe byłoby bodajże M1 w Markach.