Kino letnie w Wołominie

sobota, Lipiec 9, 2011 14:19
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

infpras - kino letnie w Wołominie załącznik plakat15 lipca rusza wołomińskie Kino Letnie. Na Placu 3 Maja i skwerze Bohdana Wodiczki przy ulicy Moniuszki odbędą się bezpłatne seanse filmowe.
Od połowy lipca do końca sierpnia w piątkowe i sobotnie wieczory Burmistrz Wołomina, Ryszard Madziar, zaprasza do kina letniego dzieci i dorosłych.

Filmy dla starszych kinomanów wyświetlane będą na Placu 3 Maja o godz. 21.30 i 22.00, natomiast młodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć swoje ulubione filmy na skwerze Bohdana Wodiczki o godz. 18.00 na specjalnie przystosowanej do tego scenie. W repertuarze znajdują się m.in. nagrodzone Oscarami “Pulp Fiction” Quentina Tarantino czy “Jak zostać królem” Toma Hoopera. Wyświetlony zostanie także film Romana Polańskiego i Woody`ego Allena. W sumie odbędzie się 15 projekcji dzieł polskiej i światowej kinematografii. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny! – Chcielibyśmy, aby Wołomin, jak inne większe miasta, wieczorami tętnił życiem, a Plac 3 Maja stał się miejscem spotkań mieszkańców. W przyszłości planujemy ożywić centrum miasta, zagospodarowując plac kawiarenkami i ogródkami gastronomicznymi, tak aby stał się wizytówką Wołomina. Liczymy również na zaangażowanie i pomoc wołominian – powiedział Ryszard Madziar.

15 lipca godz. 22.00 – Jak zostać królem, reż. Tom Hooper
Fascynująca opowieść o człowieku, który po szokującej abdykacji Edwarda VIII pomógł księciu Albertowi zasiąść na tronie Anglii jako Król Jerzy VI. Najbardziej utytułowany film brytyjski 2010 roku. Zdobywca 4 Oscarów.

16 lipca godz. 22.00 – Różyczka, reż. Jan Kidawa Błoński
Intrygujący film o znanym pisarzu, który poślubia atrakcyjną “dziewczynę znikąd“. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że jego wybranka zaangażowana jest w niemoralny układ z agentem, któremu przekazuje informacje służące kompromitacji pisarza.

29 lipca godz. 22.00 – Coco Chanel, reż. Anne Fontaine
Film biograficzny – portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody.

30 lipca godz. 22.00 – Poznasz przystojnego bruneta, reż. Woody Allen
Najnowsza komedia Woody Allena – miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji.

5 sierpnia godz. 22.00 -The Doors ? historia nieopowiedziana, reż T. Dicillo
Muzyczna biografia Jima Morrisona ? legendarnego lidera rockowej grupy lat 60 The Doors ? od czasów studenckich do jego śmierci w Paryżu w 1971 roku.

6 sierpnia godz. 22.00 – Arizona Dream, reż. Emil Kusturica
Rewelacyjna rola Johnny’ego Deppa, grającego skromnego strażnika przyrody, który pędzi szczęśliwe życie w Nowym Jorku, aż pewnego dnia wyjeżdża do Arizony na wesele wuja Leo – sprzedawcy samochodów…

19 sierpnia godz. 21.30 – Dwa dni w Paryżu, reż. Julie Delpy
Komedia romantyczna. Francuzka i Amerykanin postanawiają ożywić swój związek i wyruszają do Europy w poszukiwaniu zagubionego romantyzmu…20 sierpnia godz. 21.30 – Nine, reż. Rob Marschall
Penelope Cruz, Nicole Kidman i Sophia Loren w znakomitym filmie muzycznym

26 sierpnia godz. 21.30 – Autor Widmo, reż Roman Polański
?Ghostwriter? – pisarz, który za pieniądze tworzy dla innych, zostaje zaangażowany do napisania pamiętników byłego premiera Wielkiej Brytanii. W trakcie pracy odkrywa sekrety, przez które znajduje się w śmiertelnym zagrożeniu.

27 sierpnia godz. 21.30 – Pulp Fiction, reż. Quentin Tarantino
Płatni mordercy dostają zlecenie, by z rąk przypadkowych rabusiów odzyskać tajemniczą walizkę bossa mafii. Świetna rola Johna Travolty KINO LETNIE DLA DZIECI (skwer Bohdana Wodiczki przy ul. Moniuszki)

16 lipca godz. 18.00 – Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata (Belgia)
Sammy jest uroczym, małym żółwiem morskim. Nie jest superbohaterem, lecz zwyczajnym żółwiem, który przeżywa niesamowite przygody.

30 lipca godz. 18.00 – Disco robaczki (Dania, Niemcy)
Roztańczone i rozśpiewane robaczki obdarzone ludzkimi cechami z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni. Humor znany z serii o Shreku oraz genialne wykorzystanie największych przebojów disco.

6 sierpnia godz. 18.00 – Ryś i spółka (Hiszpania)
Ryszard to sympatyczny ryś, prześladowany przez wyjątkowy niefart, który nigdy nie traci humoru dzięki oddanej grupie przyjaciół.

20 sierpnia godz. 18.00 – Legendy sowiego królestwa (Australia, USA)
Jedyną nadzieją na ocalenie królestwa sów jest odnalezienia Wielkiego Drzewa, domu legendarnych Strażników Ga’Hoole.

27 sierpnia godz. 18.00 – Mysi Agenci (Argentyna, Hiszpania)
Stefan Malutki staje się celem perfidnej intrygi rekina show-biznesu, który zamierza uwięzić mówiącego gryzonia i uczynić zeń gwiazdę telewizji.