Ciąg dalszy na temat inwestycji na ulicy Poprzecznej w Duczkach

poniedziałek, Czerwiec 20, 2011 22:44
Dodane w kategorii Aktualności

IS_DSC00223IS_DSC00224Jedna z najstarszych, najdłuższych i najczęściej użytkowanych ulic w miejscowości Duczki jest od kilku pokoleń w złym stanie. Pomimo społecznego czynu, cierpliwości mieszkańców i niespełnionych obietnic poprzednich władz na tejże właśnie ulicy zaproponowano, że jeszcze w tym roku zostanie złożony projekt, a w następnym 2012 powstanie kanalizacja deszczowa, którą pokryje się nakładką asfaltową. Istnieją spore szanse i przesłanki ku temu by cała inwestycja była skończona jeszcze 2011 roku.

Dziś w godzinach popołudniowych zwołano specjalne zebranie Rady Sołeckiej, w której uczestniczyli Dariusz Melcher, Wojciech Plichta, Robert Szumski, Józef Olechowski, Henryk Oleksiak oraz gość specjalny- burmistrz miasta Wołomin pan Ryszard Madziar. Rada w imieniu mieszkańców zaapelowała i prosiła o jaknajszybsze przyspieszenie prac na ulicy Poprzecznej. Wiąże się to oczywiście z zabezpieczeniem przez Urząd większych nakładów finansowych, ale jest to jak najbardziej możliwe. Burmistrz Madziar obiecał, że dołoży wszelkich starań by sprostać propozycji i racjonalnym namowom Rady. Środki, o których mowa mogłyby zostać zaoszczędzone z ogłaszanych już przetargów. Ulica Poprzeczna  jest uzbrojona w kanalizacje sanitarną, wodę, gaz, a co najważniejsze i bardzo cenne jej powierzchnia w pełni należy do Gminy Wołomin.

3 odpowiedzi na “Ciąg dalszy na temat inwestycji na ulicy Poprzecznej w Duczkach”

 1. Piotr na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 20 Czerwiec o godz. 23:07

  No tak.Sołtys robi tylko tam gdzie ma interes.Przecież jego siostrzyczka mieszka na tej ulicy.Nigdzie indziej nic nie powstanie.Ciekaw jestem czy w okolicach Jaroszewskiej gdzie sołtys ma działkę też powstanie nakładka asfaltowa?Albo kanalizacja?

 2. elle_11 na duczki.pl napisał:

  czwartek, 23 Czerwiec o godz. 12:09

  Co racja to racja.Cwaniaków zebrało się na Poprzecznej dosyć(kiedyś kierunek SLD teraz w drugą stronę).Taka niby “elita”. Niedaleko jest Lipowa ,Ogrodowa – tam chodzi się po kostki w błocie(jeden bonzo wyrabia ciężarowymi błotko na ulicy ).
  A tak na marginesie-czy to Państwo ma zarejestrowaną kanalizację? Czy to ktoś sprawdza ?

 3. piotrek1234 na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 4 Lipiec o godz. 12:29

  Jakie to nasze Polskie myślenie. Nie ważne żeby mi się poprawiło, ważne żeby sąsiad miał gorzej. Pomyślcie zanim coś napiszecie. Nie da się zrobić wszystkich dróg na raz. Na was też przyjdzie pora więc nie plujcie jadem. Poprzeczną zaczęli w zeszłym roku ale nie skończyli bo im kasy zabrakło. Powinniśmy się cieszyć że nowy burmistrz o nas dba i odwdzięcza się za oddane na niego głosy.