Nowe boisko w Duczkach? To realne- i to jeszcze w tym roku!

czwartek, Czerwiec 16, 2011 21:38
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

IS_DSC00200Jest mi niezmiernie miło oznajmić Państwu, że 30 czerwca 2011 roku- to co dla wielu było niemożliwym, może stać się faktem. Podczas zwołanej VI Sesji Rady Miejskiej w Wołominie zostaną podjęte pod głosowanie uchwały, które zadecydują w duzej mierze o budowie nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska w Duczkach. Budowa boiska ze sztuczną, gumopodobną nawierzchnią planowana jest na terenie Zespołu Szkół w Duczkach. Bardzo realnym jest, że ten sportowy obiekt będzie przystosowany do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę czy tenisa. Dodatkowo planowane jest oświetlenie oraz bieżnia.

Ustaliłem, że w związku z planowanymi zmianami w “Planie Odnowy Miejscowości Duczki na lata 2009-2015″ wystąpiła konieczność przeprowadzenia ponownego zatwierdzenia i przyjęcia do realizacji uzupełnionego Planu Odnowy Duczek. Zmiany i dostosowania wykonano dla potrzeb realizacji w tym, 2011 roku przez Gminę Wołomin operacji pn. “Budowa ogólnodostępnych boisk w Duczkach (modernizacja boisk szkolnych ), która uzyskała wstępną rekomendację do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach PROW na lata 2007-2013.

Jeżeli reszta radnych zagłosuje pozytywnie (a jest to prawie, że pewne) nad uchwałami będzie to ogromna gwarancja nie odrzucenia wniosku Gminy Wołomin na kolejnych etapach oceny dokonywanej przez Instytucję Wdrażającą i w efekcie zwiększy szansę w sposób znaczący szanse na ostateczną, pozytywną decyzję w zakresie przyznania dofinansowania.

Wojciech Plichta

Materiał: www.WojciechPlichta.com