Odwiedziny Rady Miejskiej na placu budowy Przedszkola w Duczkach. Uchwała w sprawie nadania imienia „Pszczółka Maja”.

czwartek, Czerwiec 16, 2011 21:10
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

IS_DSC0019416 czerwca 2011 roku o godz. 17:00 radni zainteresowani postępem prac na inwestycji “Budowa Przedszkola w Duczkach” odwiedzili teren inwestycji. Kierownik budowy wraz z Panią Dyrektor Iwoną Przywoźną oprowadzili gości i udzieli wszelkich informacji.
Spotkanie  zostało zorganizowane przez Burmistrza Wołomina z inicjatywy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wołominie.

Na chwilę obecną przedszkole jest gotowe do użytku. Wnętrze jak i teren na zewnątrz zatyka dech w piersiach. Obiekt, który zostanie otwarty już we wrześniu tego roku prezentuję się imponująco. Na chwilę obecną do przedszkola zapisanych jest prawie 150 dzieci.

W galerii zdjęć portalu Duczki.pl znajdują się fotografie przedszkola podczas odwiedzin RM w Wołominie.

Ponadto na najbliższej, szóstej Sesji w zaproponowanym porządku obrad znalazła się uchwała w sprawie nadania imienia „Pszczółka Maja”. W tym tygodniu Komisja Edukacji jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

Wiąże się to nie tylko z przeprowadzką do nowej placówki, ale również z jubileuszem 40-lecia Przedszkola w Duczkach. W 2008 roku Rada Pedagogiczna wystąpiła z propozycją wyboru bajkowego patrona, aby kojarzyło się to dzieciom z miejscem ciepłym, radosnym, kolorowym i bajkowym, do którego zawsze chce się wracać.

Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej Dyrektor Przedszkola wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie głosowania w sprawie przyjęcia nazwy dla przedszkola.
W wyniku głosowania jawnego jednogłośnie przyjęto, że PP w Duczkach przyjmie nazwę „Pszczółka Maja” zgodnie z wynikiem plebiscytu przeprowadzonego wśród rodziców, dzieci i pracowników przedszkola.

Materiał: www.WojciechPlichta.com