Inwestycje drogowe w Duczkach

czwartek, Czerwiec 16, 2011 20:35
Dodane w kategorii Aktualności

IS_DSC_0190Planowane inwestycje drogowe w Duczkach zdecydowanie zaciekawiły mieszkańców, jak i samych radnych. Mówi się o niesprawiedliwej kolejności poprawy przejezdności dróg, braku chodników czy aktualnym stanie szkoły.

Niewiarygodnym jak na miejscowość wiejską jest fakt, że z przewidzianych 6 milionów złotych na nakładki asfaltowe w całej Gminie Wołomin, aż przeszło 2 miliony trafi do Duczek. Przypomnę ulice: Azaliowa, Myśliwska. Są to akurat te ulice, ponieważ opierając się o moją rozmowę z zastępcą burmistrza panem Sylwestrem Jagodzińskim- te ulice są w pełni przygotowane,  wykorytowane i co najważniejsze ich powierzchnia jest wykupiona w pasie ruchu. Ich obecny stan prawny i uzbrojenie pozwala w pierwszej fazie przetargowej rozpocząć prace związane z nakładką asfaltową.

Wszystko co znajduje się w tekstach na temat duczkowskich inwestycji to informacje, które otrzymałem od pracowników Urzędu. W niedziele (26 czerwca) otrzymałem wiadomość, że wprowadzono mnie w błąd. Stąd całe zamieszanie, za które bardzo serdecznie przepraszam. Plany odwodnienia dotyczyły ulicy Poprzecznej,a nie jak zostało to napisane i mi przekazane ulicy Przytorowej- która według Urzędu już niebawem zostanie pokryta nakładką asfaltową. Jeszcze raz przepraszam za pośpiech i zamieszanie!

Podobne sytuacje ze stanem prawnym mają ulice Długa (Nawierzchnia miejscowo wzmocniona destruktem) i Ogrodowa (Gruz betonowy). W lepszej sytuacji odnośnie stanu prawnego jest ulica Lipowa, która jest w pełni własnością Gminy, znajdują się na niej kanalizacja sanitarna, wodociąg oraz gazociąg.

Wiele pytań i kontrowersji wzbudziła sprawa ulicy Poprzecznej, która jest jedną z dłuższych ulic w Duczkach, znajduje się blisko szkoły, stacji PKP, drogi 634. Ponadto jest uzbrojona w kanalizacje sanitarną, wodę, gaz, a jej powierzchnia w pełni należy do Gminy Wołomin. Po ostatnich wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej radni oraz mieszkańcy zaproponowali Burmistrzowi alternatywę w postaci odpływu prowadzącego do ulicy Przytorowej, którego budowa wahałaby się w granicach kwoty 30-40 tysięcy złotych. Jednak po obserwacji mieszkańców, przedstawiciela Rady Sołeckiej, radnych oraz pracowników UM w Wołominie zdecydowano, że lepszym rozwiązaniem będzie jeszcze w tym roku wystąpienie do Zarządu o zrobienie kanalizacji deszczowej. Propozycja odwodnienia , która była wcześniej zaproponowana- jak przyznają sami mieszkańcy- nie okazała się najlepsza. Lepszym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wbudowanie rury do kanalizacji deszczowej, stworzenie w tym roku projektu, by w następnym „deszczówka” była skończona (około 700-800 tysięcy, już z nakładką asfaltową).

Po rozmowie z zastępcą burmistrza panem Grzegorzem Mickiewiczem dowiedziałem się, że w tym roku Urząd nie planuje inwestycji odnośnie chodników.

Przypomnę, że z przewidzianych 6 milionów złotych na nakładki asfaltowe w całej Gminie Wołomin, aż przeszło 2 miliony trafi do Duczek. Kolejne inwestycje przewidziane jeszcze W TYM roku niebawem ukarzą się na stronach www.WojciechPlichta.com oraz www.Duczki.pl.

Wojciech Plichta

9 odpowiedzi na “Inwestycje drogowe w Duczkach”

 1. jadziu na duczki.pl napisał:

  piątek, 17 Czerwiec o godz. 8:55

  2 mln z 6 planowanych na całą gminę to dużo. Argument kolejności nakładek związanej z wykupami gruntów i wcześniejszym przygotowaniem odwodnienia też wydaje się racjonalny. I chociaż Długa jest bliżej szkoły, drogi 634 i w perspektywie obsługiwać będzie większą ilość mieszkańców, bo jest po prostu… dłuższa od Poprzecznej, to zaawansowanie prac nad asfaltem na Poprzecznej też jest dobrą wiadomością i ułatwi życie mieszkańców wschodnich Duczek.

 2. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  piątek, 17 Czerwiec o godz. 11:53

  Królestwo za takie komentarze :)

 3. Piotr na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 20 Czerwiec o godz. 23:10

  Gratuluję głupoty!Obrażą władzy można coś pozytywnego zyskać?

 4. jadziu na duczki.pl napisał:

  środa, 22 Czerwiec o godz. 9:05

  Gratuluję krótkowzroczności!!! Moje komentarze nie zawsze są przychylne; odsyłam do poprzedniego wątku o inwestycjach. Ale z drugiej strony trudno nie zauważyć, że po latach marazmu coś pozytywnego zaczęło się dziać. Dodam, że nie mieszkam przy Poprzecznej. Jeżdżę na co dzień po kałużach, dziurach i dołach i na pewno wolałbym, aby to na mojej ulicy położono asfalt w pierwszej kolejności, ale interesuje mnie również rozwój mojej miejscowości – Duczek, a nie tylko parę metrów ulicy przed moją posesją. A dla ludzi mieszkających przy Lipowej, Ogrodowej, Sosnowej, Wiśniowej czy Kolorowej asfalt na pewno będzie ułatwieniem dojazdu chociażby od asfaltowej Szkolnej. Lepiej było za Mikulskiego…?

 5. elle_11 na duczki.pl napisał:

  niedziela, 26 Czerwiec o godz. 12:39

  Drobny szczegół – “jeżdżę na co dzień po kałużach” , aja chodzę /brykam między kałużami ,a czasem trzeba prawie po siatkach/ ,może to Pani też nie raz ochlapała mnie błotkiem.Obecnie rozumiem kolejność inwestycji, lecz jesienią i wiosną krew mnie zalewa gdy muszę iść po tym błocie.

 6. Jurek na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 27 Czerwiec o godz. 13:52

  Dzwoniłem dziś do urzędu miejskiego i Pan, który zajmuje się drogami powiedział, że to co Pan pisze to bzdury, bo na ulicy Przytorowej będzie robiona nakładka asfaltowa i to jeszcze w tym roku!!!I że to było już kilka miesiecy temu planowane i zadnych rozmów nie było odnośnie zmian i robienia odwodnienia,więc skąd ma pan te informacje?A ulica Poprzeczna z 28 ulic w Duczkach wg długości znajduje się na 15 miejscu.Ulica Ogrodowa na 6 a ulica Lipowa na 8 miejscu.

 7. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  środa, 29 Czerwiec o godz. 0:31

  Ciesze się za tak dogłębna interpretacje moich słów. Wszystko co znajduje się w tekstach na temat duczkowskich inwestycji to informacje od pracowników Urzędu. W niedziele (26 czerwca) otrzymałem wiadomość, że wprowadzono mnie w błąd. Stąd całe zamieszanie za które przepraszam. Plany odwodnienia dotyczyły ulicy Poprzecznej,a nie jak zostało to napisane i mi przekazane Przytorowej.
  Nie ja wybieram ulice pod nakładki asfaltowe i nie ja ustalam argumentacje wyboru. Nikt nie napisał, że ta czy inna ulica jest robiona bo jest najdłuższa. Pan źle interpretuje te słowa. Nie zawsze rozmiar ma znacznie.

 8. jadziu na duczki.pl napisał:

  środa, 29 Czerwiec o godz. 11:08

  elle_11:
  nie Pani tylko Pan :) ) Jeżdzę i samochodem i rowerem po (prawdopodobnie) tych samych kałużach i błocie. Jak już jeżdżę zwracam uwagę na pieszych i staram się NIE chlapać, bo… też bywam pieszym i sam nie chciałbym być ochlapany :) )

 9. Jurek na duczki.pl napisał:

  czwartek, 30 Czerwiec o godz. 17:07

  Z długością ul.Poprzecznej chodziło mi o to,że to nie jest jedna z najdłuższych ulic w Duczkach. Najdłuższe to pierwsza piątka a nie dwudziestka z 28sztuk.