Nowe Przedszkole- a stan Szkoły w Duczkach

piątek, Maj 20, 2011 16:19
Dodane w kategorii Aktualności
DSC_0342Już we wrześniu planowane jest otwarcie nowego Przedszkola w Duczkach. Niebawem również plac budowy odwiedzą radni z Komisji Bezpieczeństwa i Edukacji. W dniu 21 kwietnia na terenie szkoły w Duczkach odbyło się spotkanie robocze dotyczące przebudowy części budynku szkolnego na potrzeby oczekiwanego przez społeczność Duczek nowego, w pełni zmodernizowanego przedszkola.

Burmistrzowie mieli możliwość osobiście sprawdzić efekt wielomiesięcznych prac, które trwają od grudnia 2009 roku. Należy przyznać, że wnętrza przedszkolne dzięki przebudowie zyskały nowy, przestronny i nowoczesny wymiar. Termin realizacji przewidziano w umowie na 30 czerwca 2011 roku. Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem i dobiegają końca. W następnej kolejności pozostaje wystrój wnętrz i zagospodarowanie terenu na zewnątrz.

IS_DSC_0339DSC_0340IS_DSC_0341
Zmodernizowany budynek Zespołu Szkół w Duczkach będzie spełniał obowiązujące normy oraz oczekiwania dzieci, rodziców i personelu. W ramach przebudowy powstały 4 sale dla ok. 100 dzieci. Nauczyciele zapewnią dzieciom realizację zadań wychowawczo–dydaktycznych, prowadzenie zajęć umuzykalniających i ruchowych, możliwość zabawy, spożywania posiłków i wypoczynku.  Przedszkolaki zyskają przestronne sale, niezbędne do rozwoju, nauki i rekreacji, natomiast uczniowie stołówkę. Blok żywieniowy obsługiwać będzie dzieci przedszkolne i szkolne. Dla przedszkolaków kuchnia przygotuje 100 posiłków, które spożywane będą przez nich w salach zajęć, natomiast dla uczniów 200 obiadów, które wydawane będą w stołówce. Na terenie przedszkolnym zaprojektowano plac zabaw dla dzieci, zieleń oraz parking dla samochodów i chodniki.

Niestety stan szkoły nie jest najlepszy, administrowanie nią również- za przykład można podać fatalny stan bieżni oraz koszy do gry w streetbasket (bardzo często wykorzystywanych przez dzieci i młodzież w zbliżające się wakacje). Nie mówiąc nic o gospodarowaniu temperaturą powietrza na sali gimnastycznej. Zimą mróz, a w lato ukrop- pytanie jak w takich warunkach wytrzymują najmłodsi podczas zajęć z wychowania fizycznego. Do tego można wspomnieć o fatalnym, choć remontowanym parkiecie. Niedopuszczalny stan!

EK

IS_DSC_0350IS_DSC_0348IS_DSC_0347IS_DSC_0345

Jedna odpowiedź na “Nowe Przedszkole- a stan Szkoły w Duczkach”

  1. Rab3l na duczki.pl napisał:

    niedziela, 5 Czerwiec o godz. 1:01

    graliśmy w kosza, a deska, której  brak widać na zdjęciu prawie spadła nam na głowy.