Amimed pokonuje BBG, Multi-Medica przegrywa w końcówce!

czwartek, Maj 12, 2011 12:12
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

RAS_4971maleZa nami 5.kolejka Powiatowej Ligi Piłkarskiej, której patronem medialnym są Duczki.pl. Od 8.00 do 20.00 na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Wołominie, ul. Legionów 85 rozegrano dwanaście meczów, w których strzelono 107 goli, co daje średnią prawie dziewięć bramek na jedno spotkanie. Emocji i tym razem nie brakowało.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Gold- Dentu i Stankanu Lipiny. Faworytem przed tym meczem byli Ci pierwsi. Trzy gole Przemysława Tucina i wyróżniająca się gra Maksymiliana Poczmana dały komplet punktów i pozycję lidera. W Stankanie widać było absencję Jakuba Woźniaka i Kamila Suchockiego, którzy są zdecydowanie mentalnym sercem drużyny.

Drugi mecz to starcie w ramach rozgrywek II ligi PLP. Riw-Bud przez ostatni czas nie miało szczęścia. Co innego można powiedzieć o FC Torstar, którego napastnik Rafał Tatarowicz znajduje się w czołówce generalnego zestawienia najlepszych strzelców. Riw-Bud pomimo zawieszenia ich pierwszego bramkarza wyszedł z tego starcia obronną ręką, wygrywając 6:4.

Pojedynek Powiatu Wołomińskiego ze Starym Grabiem zaczął się z lekkim opóźnieniem. Powodem tego po raz kolejny była słaba frekwencja piłkarzy Powiatu. Skład meczowy odbił się niestety na końcowym rezultacie. Stare Grabie pewnie wygrało 8:2- jednak gdyby policzyć rażącą liczbę niewykorzystanych sytuacji wynik pewnie byłby znacznie wyższy. Najlepszym graczem na boisku był Bartosz Kruk zdobywca aż 5 bramek, natomiast Łukasz Rasiński (rezerwowy bramkarz Powiatu Wołomińskiego) zasługuję na nie lada pochwałę. Mimo długiej przerwy w grze, a co za tym idzie „ogrania”, potrafił wielokrotnie dobrze interweniować, co uchroniło samorządowców od druzgocącej porażki.

Foto-Elka bez swoich wyróżniających się piłkarzy takich jak Jacek Lis lub Piotr Wajda nie była wstanie odeprzeć ataków Pro-Medu. Były jednak i takie momenty gdzie „fotografowie” zamykali swoich rywali na ich połowie. Jednak kilka ataków z kontry piłkarzy CM Pro-Med ustaliło wynik na 4:1. Bramkami dla Pro-Medu podzieli się Ordyniak i Zakrzewski (x2). Honorowe trafienie dla Foto-Elki zdobył Rybak.

Prawdziwym meczem walki, emocji i determinacji można nazwać spotkanie Równego z Osiedlem Hibnera. Akcja za akcję, gol za gol- taki przebieg miało to starcie, w którym padło aż 15 bramek. Lepiej z opresji wyszli „osiedlowi” pokonując zawodników Równego 8:7. Po tym spotkaniu Hibnera jest dziesiąte, zaś Równe zamyka stawkę trzynastu zespołów reprezentujących drugą ligę PLP.

FC Legion Ołdaki okazał się za słaby na dobrze grający Ruben. Jednak wynik 4:9 nie w pełni odzwierciedla przebieg gry. Mimo wszystko Ołdakom należą się słowa uznania za ducha walki. Przypomnę, jest to drużyna, która z powodu roszad w tabeli ubiegłego sezonu wykazała chęć gry w I lidze, w odróżnieniu od „lepszych” zespołów.

W jednym z najciekawszych spotkań 5. kolejki PLP Amimed odprawił z kwitkiem dobrze do tej pory grającą drużynę BBG. Piotr Koza i spółka naprawdę ze sporym impetem konsekwentnie niwelowali ataki BBG, strzelając mu przy okazji trzy gole, nie tracąc żadnego. Warto pochwalić postawę goalkeepera BBG Tomasza Wojdynę, który uchronił swój zespół od większej porażki, broniąc między innymi rzut karny wykonywany przez Michała Wytrykusa. W meczu nie brakowało złośliwych fauli i niebezpiecznych zagrań.

Kibice zgromadzeni przy Orliku 2012 w Wołominie w meczu pomiędzy MM Meble Biurowe a Starchówką United mogli zobaczyć 10 bramek. Pierwsze 25 minut meczu to wyrównana gra na remis. Jednak „meblowym” wystarczyło sił jedynie na pierwszą połowę (2:2). Mecz 7:3 wygrali gracze Strachówki, którzy po pięciu kolejkach są siódmi, zaś MMMB spadli na przed ostatnie miejsce w tabeli.

Do małej sensacji doszło w meczu Multi-Medici Zielonka, która przegrała z Rynią 4:5. Hattrick zapewnił sobie Burza (Rynia), który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Po naprawdę ciekawym widowisku piłkarskim warto również wspomnieć, że była to pierwsza porażka „medycznych” od początku wiosennego sezonu 2011. Pomimo przegranej MMZ nadal zajmuję pierwsze miejsce w II lidze, zaś Rynia jest trzecia.

Obszerniejsze relację tych i pozostałych spotkań, mnóstwo zdjęć oraz skrótów wideo znajdziecie Państwo już niebawem na oficjalnej stronie Powiatowej Ligi Piłkarskiej (www.plp.wolomin.pl) na którą gorąco zapraszam.

Wojciech Plichta

Wyniki oraz tabela wszystkich spotkań 4.kolejki PLP:

I LIGA

Gold-Dent – Stankan Lipiny 4:2

FC Legion Ołdaki – Ruben 4:9

BBG – Amimed 0:3

Eskimo – Tigers 4:2

Kazinstalbud – Osiedle Nafta 8:3

Ciałbud – AL-BUD 4:5

Tabela:

1            Gold-Dent

2          BBG

3          Eskimo

4          Kazinstalbud

5          Andromeda

6          Amimed

7          Stankan Lipiny

8          Ruben

9          Osiedle Nafta

10        AL-BUD

11        Ciałbud

12        Tigers

13        FC Legion Ołdaki

II LIGA

Riw-Bud – FC Torstar 6:4

Powiat Wołomiński – Stare Grabie 8:2

Centrum Medyczne Pro-Med – Foto-Elka 4:1

Równe – Osiedle Hibnera 7:8

MM Meble Biurowe – Strachówka United 3:7

Multi-Medica Zielonka – Rynia 4:5

Tabela:

1            Multi-Medica Zielonka

2          Centum Medyczne Pro-Med

3          Rynia

4          Stare Grabie

5          Foto-Elka

6          Riw-Bud

7          Strachówka United

8          FC Torstar

9          Powiat Wołomiński

10        Osiedle Hibnera

11        ŻAK Wołomin

12        MM Meble Biurowe

13        Równe

RAS_4732maleRAS_4753maleRAS_4773maleRAS_4784maleRAS_4801maleRAS_4896maleRAS_4925maleRAS_5147maleRAS_4964male