Duczki.pl grają z PLP

poniedziałek, Kwiecień 4, 2011 19:25
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

fot. Łukasz Rasiński (4)27 marca 2011 roku wystartowała pierwsza kolejka w ramach rozgrywek Powiatowej Ligi Piłkarskiej. Portal Duczki.pl objął patronat medialny nad tymi kilkumiesięcznymi zawodami amatorskiego futbolu. W dalszej części artykułu znajdą Państwo szczegóły dotyczące minionej, 2. kolejki PLP.

2. kolejka PLP

W minioną niedziele, 3 kwietnia 2011 roku odbyła się druga kolejka w ramach rozgrywek Powiatowej Ligi Piłkarskiej. To już kolejna edycja najlepszej zdaniem piłkarzy amatorskiej ligi w Powiecie Wołomińskim. W zawodach bierze udział dwadzieścia sześć zespołów podzielonych na dwie ligi.

W pierwszej lidze nie brakowało niespodzianek, potyczek faworytów, heroicznej walki i pięknych zagrań. Przykładem może być potyczkach Rubena z Ciałbudem, gdzie ten drugi prowadził już czterema bramkami by ostatecznie przegrać 5:4.

Bardzo wyrównane zawody rozegrali aktualni mistrzowie PLP, team Amimedu, ze „świerzakami” w pierwszej lidze- drużyną Al-Budu. Bo pięćdziesięciu minutach morderczej walki oba składy podzieliły się zdobyczą punktową notując remis 3:3.

Ciekawe jak zakończyłby się mecz Stankanu z BBG gdyby nie kontuzja poważna kontuzja bramkarza tych pierwszych. Po wyrównanym spotkaniu, w którym nie brakowało emocji, pięknych zagrań i gry z głową lepsi o jedną bramkę okazali się zawodnicy BBG. To zwycięstwo dało im pierwsze miejsce I ligi PLP po dwóch kolejkach.

W drugiej lidze PLP najciekawszym dla oka był mecz drużyn Żak Wołomin i Riw-Budu. Kibice przybyli na boisko Orlik 2012 przy Zespole Szkół (ulica Legionów 85) mogli zobaczyć aż osiem bramek. Sześć z nich zdobyli piłkarze Riw-Budu- dodajmy, że są to połączenie zawodnicy KPP i RamZetu Duczki, którzy jeszcze w zeszłym sezonie grali w lidze na Ekonomiku.

Multi- Medica Zielonka to team, który po dwóch rozegranych kolejkach przoduje w generalnych zestawieniu drużyn. Całość zamyka Osiedle Hibnera.

Opisy każdego z meczów, szersze relacje oraz materiały foto i wideo znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie ligi www.plp.wolomin.pl.

PLP- 3 kwietnia (wyniki spotkań)

1 LIGA

Ruben – Ciałbud 5:4

AL-BUD – Amimed 3:3

Tigers – Andromeda 2:3

Stankan Lipiny – BBG 6:7

Kazinstalbud – Gold-Dent 6: 4

Osiedle Nafta – Eskimo 5:2

Tabela

1          BBG

2          Amimed

3          Gold-Dent

4          Ciałbud

5          Kazinstalbud

6          Stankan Lipiny

7          Andromeda

8          Ruben

9          Osiedle Nafta

10        Eskimo

11        AL-BUD

12        Tigers

13        FC Legion Ołdaki

2 LIGA

Stare Grabie – Multi-Medica Zielonka 3:5

Foto-Elka- MM Meble Biurowe6:3

Torstar – Równe 2:2

ŻAK Wołomin – Riw-Bud 2:6

Osiedle Hibnera – Pro-Med 2:12

Strachówka Utd – Powiat Wołomiński 4:7

Tabela

1           Multi-Medica Zielonka

2          Riw-Bud

3          Powiat Wołomiński

4          Torstar

5          Pro-Med

6          Strachówka United

7          Rynia

8          Foto-Elka

9          Równe

10        MM Meble Biurowe

11        Stare Grabie

12        ŻAK Wołomin

13        Osiedle Hibnera

Wojciech Plichta