Nasi sąsiedzi również mają miejscowy serwis informacyjny

niedziela, Styczeń 30, 2011 1:31
Dodane w kategorii Aktualności

grabJakiś czas temu na wirtualnej scenie serwisów informacyjnych w danych miejscowościach pojawiła się nowa pozycja. Mowa o Stare-Grabie.pl. Niewielka wieś w gminie Wołomin doczekała się swojego portalu. Jak przyznaje założyciel internetowej witryny pan Adrian Budek (mieszkaniec Starego Grabia):

- “Pomysł na samą stronę wziął się ze względu na słabą komunikację między mieszkańcami. Kilka osób wcześniej miało dobre pomysły w sprawach związanych z ułatwieniem życia w Starym Grabiu. Zabrakło jednak odpowiedniego człowieka, który poświęciłby swój czas na organizację rozwiązań dla naszej miejscowości. Po wielu przemyśleniach stwierdziłem, że jednym z dobrych kanałów informacyjnych będzie internet. Dlatego też pod koniec 2010r stworzyłem miejscowy serwis internetowy. W związku ze zmianą władz w Wołominie, postanowiłem iść dalej. Pierwsze moje plany to normalny transport w kierunku Wołomina i Warszawy, problem nieczystości płynnych i informacja na temat aktualnych działań odnośnie drogi 634 i próba skorzystania z działania Ostatnia Mila. Dodatkowo pomoc szkole w modernizacjach. Ogólnie to 100% wykorzystanie funduszy gminnych i europejskich, które nam przysługują lub mogą przysługiwać. Portal na razie żyje swoim życiem. Chciałbym w pełni współpracować z Duczki.pl i ewentualnymi przyszłymi serwisami innych sąsiadujących miejscowości. Postawę obecnej Pani Sołtys określam jako bierną. I twierdze, że czas na zmiany. Czas otworzyć możliwości zarządzania dla ludzi energicznych i myślących nie tylko finansach gminy, ale także o możliwościach funduszy spójności.”

Według moich informacji Stare Grabie stoją przed wielką szansą pozyskania środków unijnych na stworzenie, a w zasadzie kompleksową budowę ulicy Polnej, łączącej Stare Grabie z Grabiem Nowym. Sam pomysł na portal uważany jest za rewelacyjny i godny uwagi.

Wojciech Plichta

3 odpowiedzi na “Nasi sąsiedzi również mają miejscowy serwis informacyjny”

 1. mieszkania radzymin na duczki.pl napisał:

  wtorek, 8 Luty o godz. 14:02

  gratulacje! a jaki jest adres tego portalu?

 2. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  wtorek, 8 Luty o godz. 14:51

  Stare-grabie.pl

 3. Piotr na duczki.pl napisał:

  wtorek, 8 Luty o godz. 22:31

  I dobrze w każdej miejscowości powinien być serwis informacyjny.