Piknik rowerowy

środa, Maj 13, 2009 10:57
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Duczki.pl zapraszają wszystkich serdecznie na Piknik Rowerowy dnia 17 maja (niedziela).
Zbiórka o godzinie 10.30 pod Urzędem Miejskim w Wołominie, ul. Ogrodowa 4

Z okazji 90-lecia nadania praw miejskich Wołominowi odbędzie się piknik rowerowy organizowany przez Burmistrza Wołomina przy współudziale Stowarzyszenia Wajsport Team. Impreza rozpocznie się od przejazdu osób posiadających rowery spod Urzędu Miejskiego do Ossowa w zwartej kolumnie zabezpieczonej przez Policję, Straż Miejską oraz członków Stowarzyszenia Wajsport Team i Ratowników Medycznych.

W przejeździe na miejsce pikniku mogą wziąć udział wszyscy posiadacze dwóch kółek wyposażeni w kask ochronny (kask do wypożyczenia na miejscu pod Urzędem kaucja wynosi 50 zł + 5 zł opłata za wypożyczenie – po oddaniu kasku na miejscu pikniku kaucja zostaje zwrócona).

Uczestnicy przejazdu otrzymają również talony na posiłek (kiełbasa), który będzie wydawany na miejscu pikniku w Ossowie. Podczas imprezy będą zorganizowane zawody kolarskie, mini cross dla najmłodszych. Nie zabraknie też zamków dmuchanych, zjeżdżalni czy kącika zabaw dla najmłodszych, którymi będą się zajmować studentki Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie.

Zapraszamy również osoby nie posiadające rowerów do miasteczka Pikniku Rowerowego w Ossowie. Na miejscu będzie grill i mała gastronomia, a dla wszystkich uczestników zagra zespół bluesowy „Kadilak” z Wołomina. Zapowiada się wspaniała impreza na świeżym powietrzu!

Opis trasy przejazdu rodzinnego pikniku rowerowego Wołomin 2009

  1. Wyruszamy spod Urzędu Miejskiego, ul. Ogrodowa 4.
  2. Następnie jedziemy ul. Wileńską do ul. Przechodniej, skręcamy w prawo, a następnie w lewo w ul. Kościelną i jedziemy prosto, aż do ul. Reja gdzie skręcamy w prawo w tą ulicę.
  3. Docieramy do ul. Lipińskiej i skręcamy w prawo, a następnie w lewo ul. Sikorskiego.
  4. Jadąc ul. Sikorskiego skręcamy w prawo w ul. Gryczaną.
  5. Jadąc ul. Gryczaną skręcamy w lewo w ul. Legionów i jadąc dalej skręcamy w prawo w ul. Zieloną.
  6. Jadąc ul. Zieloną skręcamy ostro w lewo w Szlak Bitwy Warszawskiej i jedziemy tym szlakiem (szlak czerwony) docierając do ul. Zielonej, a następnie ul. Granicznej, a następnie lasem do Ossowa.
  7. Główną drogą w Ossowie dojeżdżamy do Gimnazjum w Ossowie gdzie skręcamy w lewo i udajemy się na Pola Ossowskie.

Serdecznie zapraszamy!