„Duczki nie pękajcie!”- Jerzy Owsiak

poniedziałek, Grudzień 20, 2010 0:54
Dodane w kategorii Aktualności

plichta owsiakTemat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Duczkach jest już chyba dobrze znany i na tyle nagłośniony by stwierdzić, że Orkiestrowy potencjał wieś Duczki ma. W nadchodzącym Finale WOŚP Duczki zagrają po raz trzeci, wyjątkowo bo w Wołominie. Powód? Brak zgody na imprezę, ba- na założenie sztabu w publicznej placówce przez byłego Burmistrza. Pomimo kłód rzucanych pod nogi duczkowskim wolontariuszom zebrała się ich spora gromadka, ponad setka- by po raz kolejny pobić rekord zbiórki pieniędzy. Z pomocą przyszedł Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, gdzie zarejestrowano sztab.

Co o tym wszystkim myśli Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak?

Nie chcemy jako Fundacja się w to wtrącać. Uważamy, że każdy problem jest do rozwiązania i jest etapem budowania czegoś nowego. Mówisz o kłopotach, które dla mnie są z pogranicza fantazji. Nie to nie. Skoro ktoś się nie zgadza na imprezę w Duczkach to trudno. Oby dzieci tych ludzi były zdrowe, by świat wokół nich był piękny i kolorowy, bo jeżeli coś się stanie, to jak to mówią: „Jak trwoga to do Boga”. W związku z tym to, że zbieracie i umocowaliście się w Wołominie, bo w Duczkach nie było można- to oznacza, że pokonujecie wszystkie kłopoty i gracie mimo wszystko z Nami. A Duczki, to Duczki i wszyscy wiedzą co u Was jest.

Koncert WOŚP w Duczkach, na wsi?

Generalnie jestem za tym by gdzieś ludzie gromadnie się zbierali. To nie koniecznie musi być tylko Wołomin. Czemu nie mogłyby  być to Duczki. Może Waszym nieszczęściem jest to, że mieszkacie tak blisko siebie. Z drugiej strony Wołomin leży blisko Warszawy, gdzie są między innymi dzielnice Ursus, Jelonki- a stamtąd ludzie lecą pod Pałac Kultury, mając również swoje koncerty. Ja myślę, że takie problemy trzeba pokonywać, samemu sobie to wytyczać. Im więcej jest grających punktów, tym bardziej mi się to podoba. Granie „od spodu”, gdzie ludzie sami to sobie organizują. Gdzie nie potrzeba wielkiej gwiazdy, dla której przyjdzie więcej widowni. Jako Fundacja walczymy o to by nie daj Boże nikt nie brał za swój występ pieniędzy. Piętnujemy i mówimy o tym ze Zbyszkiem Hołdysem na czele.

Coś na koniec rozmowy?

Pozdrawiam Was wszystkich w Duczkach. Mam nadzieję, że XIX Finał będzie super, że nie pękacie. Każdy ma prawo by u niego grała Orkiestra. Organizujcie to sami. Trzymamy za Was kciuki. Zapraszamy do studia TVP2. I niech żyją Duczki!

Rozmawiał Wojciech Plichta

Szef Sztabu WOŚP Duczki.pl

2 odpowiedzi na “„Duczki nie pękajcie!”- Jerzy Owsiak”

 1. ewaw na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 20 Grudzień o godz. 15:21

  Z tym, ze sztabu nie może być w Duczkach to przegięcie. Każda miejscowość powinna mieć do tego prawo.
  Ale przecież na taki koncert też trzeba wydać bardzo dużo kasy, więc według mnie takie punkty powinny być w największych miastach. Wiadomo, ze jak ktoś ma do wyboru iść do Duczek lub pod Pałac to pójdzie pod Pałac i z tym nie ma co dyskutować. Ile osób przyjedzie do Duczek? Może zróbcie sondaż.

 2. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 20 Grudzień o godz. 16:24

  Rok temu przeprowadziliśmy sondaż oraz wywiad środowiskowy. Okazało się, że wszystkie wsie dookoła Duczek (np Lipinki, Zagościniec, Dobczyn, Grabie, Ostrówek etc) wolały by zostać w domu niż jechać na Finał do Wołomina. Jeśli mieli by wybierać między Duczkami a Wołominem wybrali by zdecydowanie Duczki. Pieniądze na zorganizowanie imprezy masowej są i czekają od dwóch lat. Wszystko oprócz kierownika do spraw bezpieczeństwa i ochrony (duże rabaty) jest za darmo, w imię Orkiestry. Mowa tu o oświetleniu, artystach, hotelu, wyżywieniu, dojeździe, nagłośnieniu itp.
  Wojciech Plichta