Turniej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Duczek

środa, Grudzień 8, 2010 12:25
Dodane w kategorii Aktualności

IS_WOSPDuczkipl2011 (138)Co prawda XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 9 stycznia 2011 roku, ale już na miesiąc wcześniej Sztab z Duczek ze świeżo upieczonym radnym Gminy Wołomin na czele, Wojciechem Plichtą- zorganizował Halowy Turniej Piłkarski „WOŚP Duczki.pl 2011”. Zawody odbyły się w weekend  11 i 12 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie przy ulicy Sasina 33. W imprezie zamkniętej na rzecz Orkiestry wzięło udział blisko 30 zespołów. Za całość zebranych pieniędzy zostanie zakupiony sprzęt dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Podczas Turnieju WOŚP nie ważny był wiek, płeć, umiejętności techniczne czy fizyczne.  Ważne było to by dołączyć , wesprzeć i „zagrać” razem z Orkiestrą. Każdy z piłkarzy kopiąc futsalową piłkę miał okazję pomóc najbardziej potrzebującym dzieciakom.

Zawody popierały wszystkie liczące się amatorskie ligi piłki nożnej, tj. Powiatowa Liga Piłkarska, Zielonkowska Liga Ósemek czy Nocna Liga Halowa. Dodatkowo została zlicytowana piłka firmy Adidas oraz zdjęcia z autografami wszystkich piłkarzy, sztabu szkoleniowego Legii Warszawa oraz inne gadżety piłkarskie. Gościnnie podczas fazy grupowej swoje umiejętności zaprezentowali mali uczniowie z Akademii Młodego Piłkarza w Wołominie.

Podczas tego niezmiernie emocjonującego futbolowo-orkiestrowego weekendu halę sportową przy ZS nr 1 odwiedziło ponad 300 piłkarzy oraz dziennikarze TVP Warszawa. Nagrody przygotowane zostały przez Przedszkole w Duczkach, a wręczali je: dyrektor Krzysztof Milczarek oraz burmistrz elekt Wołomina Ryszard Madziar.

-„Bardzo się cieszę, że jako Szef Sztabu wspólnie z przyjaciółmi udało Nam się zorganizować Turniej na rzecz Orkiestry, wyjątkowo bo w Wołominie. Karolina i Wojciech Dąbrowscy, Łukasz Prykiel , Łukasz Tkaczyk i moja osoba, to grupa ludzi, którzy mówiąc w żargonie piłkarskim tworzą hat-tricka WOŚPu z Duczek, bo gramy już po raz trzeci. To fantastyczna sprawa, która przez grudniowy  weekend scala ze sobą wszystkich sportowców i ludzi ciepłego serca w jednej, słusznej sprawie”- mówi Wojciech Plichta.

Była to pierwsza edycja Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego na rzecz Fundacji WOŚP, która bez wątpienia znalazła rzeszę swoich wielbicieli. Za rok nastąpi powtórka sportowego wydarzenia! Wśród blisko trzydziestu ekip piłkarskich najlepiej zaprezentowali się byli gracze Kobyłkowskiego Wichru pokonując w wielkim finale faworyzowanych BBG 2:1. Jednak największym zwycięzcą jak zawsze przy takich charytatywnych akcjach były dzieci!

Na stronie www.duczki.pl dostępna jest już obszerna galeria fotografii z dwóch dni turnieju, niebawem relacja wideo.

Wyniki fazy pucharowej (drugiego dnia Turnieju WOŚP Duczki.pl)

1/ 8 Finału:

 1. Al- bud – Eskimo
 2. Huragan Team – RamZet Duczki
 3. BBG – FC HASH
 4. Drink Team – Team Trojany
 5. DUET Team For Fun – Lubelska z cytryną
 6. Sante – Multi- Medica Zielonka
 7. Wicher `87 i jeden `89 – Czerwone Diabły
 8. Kazinstalbud- Nieślubne dzieci Wandy co Niemca nie chciała

Ćwierćfinał:

 1. Al- bud – Huragan Team
 2. BBG – Trojany
 3. DUET Team For Fun – Sante
 4. Wicher `87 i jeden `89 – Kazinstalbud

Półfinał:

 1. Al- bud –  BBG
 2. Sante – Wicher `87 i jeden `89

Mecz o 3. Miejsce:

Al- Bud – Sante

F I N A Ł:

BBG – WICHER `87 I JEDEN `89

J.M

5 odpowiedzi na “Turniej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Duczek”

 1. czarek. na duczki.pl napisał:

  sobota, 11 Grudzień o godz. 22:50

  “Czokomeni” powinni dostać jakąś nagrodę za to, że pokazali, że piłka nożna to nie tylko zwycięstwa, a przede wszystkim dobra zabawa! Doceńmy to, że dali nam – kibicom, czas świetnej zabawy, a nie przepychanek i walki o każdy punkt. Oczywiście brawa także dla zwycięzców. Szczere gratulacje!:)

 2. sportowiec na duczki.pl napisał:

  niedziela, 12 Grudzień o godz. 20:44

  No gratuluje wszystkim!!!
  Każdy był wygrany a w szczególności dzieci którym ten turniej był przeznaczony!!!
  było na co popatrzec, w szczególnosci podobała mi sie druzyna ” BABAJA” CHŁOPAKI MIELI SERCE DO GRY MIMO ŻE PRZEGRALI WSZYSTKIE MECZE…

 3. zawodnik17 na duczki.pl napisał:

  niedziela, 12 Grudzień o godz. 20:59

  a mi milo patrzyło przez te dwa dni na jednego zawodnika grał w zespole Wicher 87.chyba wiem o kogo chodzi o Kamila to co on robił z piłka fajnie było po patrzeć na to.pozdrawiam.

 4. rocznik 87 na duczki.pl napisał:

  niedziela, 12 Grudzień o godz. 22:39

  suuper turniej suber druzyny:) mi sie chyba najbardziej podobała gra jednego z zawodnikow “czerwone diabły” na niego mowili chyba kruczek czy jakos tak…

 5. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  niedziela, 12 Grudzień o godz. 23:44

  Dziękuję wszystkim piłkarzom. Panowie mimo wielu emocji i pytania “jak to będzie” myślę, że warto było pomóc WOŚP. Gra w tą piękną dyscyplinę sportu, a zarazem pomoc dzieciakom to dwie super sprawy, jeden słuszny cel! Do zobaczenia za rok albo jeszcze wcześniej.
  TVP Warszawa wyemitowała o Nas relację, niebawem na stronie Duczki.pl i WojciechPlichta.com dostępny będzie film wideo! Pozdrawiam gorąco!