Debata w Wołominie

czwartek, Listopad 25, 2010 18:24
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

debataPan Ryszard Madziar chętnie spotka się panem Jerzym Mikulskim podczas debaty dotyczącej pomysłu na Wołomin i przeprowadzenia koniecznych zmian służących interesom Mieszkańców Gminy. Jednocześnie prosimy lokalne media o wspólną organizację debaty wyborczej wraz ze sztabami obu kandydatów na jasno uzgodnionych warunkach, tak by jej świadkami mogli być liczni zainteresowani Mieszkańcy. Wzywamy sztab wyborczy urzędującego burmistrza do podjęcia rozmów na ten temat.

Ze zdziwieniem przyjęliśmy informację o próbie organizacji przez jedno ze środowisk biznesu w Wołominie tzw. “debaty przedwyborczej”. Uważamy, że organizatorem rzetelnej debaty mogą być lokalne media, a nie grupa biznesmenów towarzysko powiązanych z obecnym burmistrzem.

Chcemy uniknąć uwikłania wizerunkowego urzędu burmistrza z jakimkolwiek środowiskiem biznesu. Uważamy, że władza burmistrza w gminie ma służyć wszystkim mieszkańcom i tak też powinna być postrzegana.

Michał Kucharski
Szef sztabu wyborczego
Ryszarda Madziara

Jerzy Mikulski nie widzi nic niestosownego w fakcie, że debatę wyborczą R. Madziar – J. Mikulski usilnie stara się organizować jedno ze środowisk biznesowych w Wołominie.  Dlaczego nie media lokalne, tylko środowisko biznesu? To samo środowisko, które niedawno lobbowało w sprawie terenu po Stolarce.

Jeszcze przed pierwszą turą wyborów do wspólnej debaty kandydatów zapraszał Igor Sulich – kandydat na burmistrza Wołomina z ramienia Platformy Obywatelskiej.  Jerzy Mikulski wówczas nie dążył do podjęcia rozmowy na ten temat. Co się dziś zmieniło, że burmistrz, któremu różne środowiska zarzucają niechęć do konsultacji społecznych, dziś dąży do publicznej rozmowy o przyszłości Wołomina? Być może fakt, że debatę organizuje jedno ze środowisk biznesowych.

- Jestem otwarty na rozmowę o Wołominie, nie raz tego dowiodłem. Nie mogę się jednak zgodzić na to, że by organizatorem debaty o przyszłości Wołomina był biznesmen, który zabiega o korzystne dla siebie przekształcenie terenu po byłej Stolarce Budowlanej – twierdzi Ryszard Madziar. – Moim zdaniem powinno się unikać uwikłania wizerunkowego urzędu burmistrza z którymkolwiek środowiskiem biznesu, czy grupą lobbującą na czyjąś korzyść – informuje R. Madziar. I dlatego poprosiłem lokalne media o zorganizowanie debaty, wówczas nie będzie ona źle postrzegana, ale korzystnie – że jest to debata dla wszystkich mieszkańców – ludzi pracujących, studiujących oraz biznesmenów – dodaje Madziar.

Źródło: internet, netKonret.pl