Kolejna wtopa Urzędu Miasta- i to w Święto Narodowe

czwartek, Listopad 11, 2010 20:43
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

11-listopada11-listopada2Dziś 11 listopada 2011, Narodowe Święto Niepodległości.  Polskie święto państwowe, obchodzone co roku, “dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego” w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy. Myślę, że jest to jeden z najważniejszych dni roku w Wolnej Polsce. Również w Wołominie świętowano ten dzień. Obchody po raz zorganizował Urząd Miasta na czele z burmistrzem Mikulskim, i po raz kolejny jedna wielka wtopa. Jest mi osobiście wstyd, że po raz kolejny urzędnicy państwowi nie znają historii i ważnym miejsc w swoim mieście.
Chodzi o pomnik Obrońcom Ojczyzny 1920 roku na Placu Marszałka Piłsudzkiego. Od ponad roku na bilboardach i plakatach Biuro Promocji Urzędu Miasta Wołomin drukują błędne i karygodne informacje odnośnie miejsca wystąpień okolicznościowych, apele poległych i składanie wieńców. To jest skandal. Na to idą nasze pieniądze. Taki bilboard kosztuje, montaż również- nie mówiąc o opłaceniu fuszerki ze strony Pań z Biura Promocji. Niby błąd w nazwie, ale na tym poziomie stanowiska myślę bardzo istotny! To nie jest jednorazowa wpadka. To samo zajście miało miejsce przy innych tego typu okazjach (np. Święto 3 maja). Najśmieszniejsze jest to, że internetowa witryna www.um.wolomin.pl przedstawia wykaz pomników w Gminie Wołomin, gdzie czarno na białym nazwa pomnika oraz placu napisana jest poprawnie
Pomnik Obrońcom Ojczyzny 1920 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego mieszkańcy Wołomina ufundowali dla upamiętnienia wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w sierpniu 1920 roku w Wołominie w 10. rocznicę Cudu nad Wisłą. Pomnik następnie został niszczony po II wojnie światowej przez powojenne władze komunistyczne. W sierpniu 1995 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie i odsłonięcie nowego pomnika według projektu Tadeusza Tchórzewskiego.
Mam nadzieje, że wybory samorządowe 21 listopada 2010 roku przyniosą zmiany- na tyle istotne by kolejne materiały informacyjne nie zawierały tak rażących błędów.
Wojciech Plichta
www.WojciechPlichta.com