Około 200 metrów nawierzchni..

środa, Październik 20, 2010 22:03
Dodane w kategorii Aktualności

SNC04089Problem asfaltu na ulicach Duczek nie istnieje od dziś, ani od wczoraj. Widać jak na dłoni, że takich jezdni najzwyczajniej w świecie brakuje- i to nie tylko w Naszej miejscowości. Ku zaskoczeniu wszystkich na niewielkim odcinku ulicy Przytorowej została wylana nawierzchnia przypominającą tą asfaltową. Napotkani  przechodnie mówią jak jeden mąż, że “lepsze to niż nic”. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy bliżej przyjrzymy się sprawie ulicy Przytorowej. Nowa nawierzchnia nie pokazuje Nam jeszcze jak się “zachowa” w czasie deszczu i zaraz po jego opadach- to raz. Poza tym już po kilku dniach widać braki w wykonaniu. Pozapadane studzienki, kruszenie się jezdni przy jej krawędziach, długość utwardzonej drogi etc. Jest to i tak mniejsze zło od tego, które miało miejsce jeszcze tydzień temu. Mi jednak wydaję się, że jest to tylko zamydlenie Nam oczu przez obecną władzę. Przecież tą drogą jeżdżą chociażby rodzice wiozący swoje pociechy do szkoły- jedni z Duczek, inni z Lipinek, Zagościńca. Kolejny problem to brak chodnika przy wylanym “asfalcie”, problem o tyle duży bowiem jego powstanie blokują trzy działki, które muszą się cofnąć blisko jeden metr. Mieszkańcy Duczek i okolic zastanawiają się czemu nawierzchnia została wykonana w tak nienależyty sposób i czemu wylano jej tak mało (około 200m). Debatę na ten temat zostawiam Państwu do rozstrzygnięcia i podsumowania.

Wojciech Plichta

SNC04090SNC04078SNC04079SNC04080SNC04091SNC04092SNC04093SNC04086SNC04081

6 odpowiedzi na “Około 200 metrów nawierzchni..”

 1. K.K. na duczki.pl napisał:

  czwartek, 21 Październik o godz. 16:58

  Wiadomo, za miesiąc wybory to Mikulski “szarpnął się” i ulał 200m. jezdni. Tak samo było przed minionymi wyborami, wtedy położyli “asfalt” na początki ul. Majdańskiej (jakieś 100m.). Również przed tamtymi wyborami zaczęli kłaść chodnik (nie wiadomo czemu od końca a nie początku wsi Nowe Grabie). Teraz jak do wyborów zostało mało czasu, kładą 50m. chodnika w Duczkach przy ul. Ręczajskiej. Żal tego faceta…

 2. K.K. na duczki.pl napisał:

  czwartek, 21 Październik o godz. 17:00

  Jeśli ktoś wie, niech napisze jak położyli “asfalt” na Przytorowej po tej części gdzie zawsze są zaparkowane samochody? Lawety czy jak?

 3. Wojciech Plichta na duczki.pl napisał:

  czwartek, 21 Październik o godz. 17:13

  Miejsce wylania nawierzchni przypominającej asfalt jest widoczny na dołączonych zdjęciach. Widać dzięki temu jaka część ulicy należy do PKP, a co do UM w Wołominie. W ramach wyjaśnień “asfalt” wylany jest bliżej domów. Na piachu tuż przy torach powstał “dziki” parking:)
  Wojciech Plichta

 4. denver na duczki.pl napisał:

  piątek, 22 Październik o godz. 9:38

  Proponował bym żeby wybory były co pół roku lepszych dróg i chodników by przybyło. A pan Mikulski ……….no cóż mnie tym nie przekupił.

 5. Mateusz9999 na duczki.pl napisał:

  sobota, 23 Październik o godz. 23:17

  o ile mi wiadomo nawierzchnia ta została ulana na potrzeby objazdu w czasie trwania prac nad rondem przy szkole.. objazd planowany był do ulicy bodajże ogrodowej ale jeden z mieszkancow nie zgodzil się na przesunięcie działki.. w najblizszym czasie ulany bedzie odcinek ul poprzecznej co można zauważyć po ,,przygotowaniach”
  tak więc cieszmy się z ,,asfaltu” a na chodnik będziemy czekać kolejne ćwierć wieku :)

 6. wyborca na duczki.pl napisał:

  poniedziałek, 25 Październik o godz. 18:18

  chętnie przejechałbym się samochodem burmistrza lub naszych radnych prędkością dozwoloną tj. 50km/h po naszych Duczkowskich drogach:).

  Pamiętam jak byłem w Duczkach i ślimaczyłem się ul. Przytorową po opadach deszczu a następnie chciałem wjechać na koniec ul. Poziomkowej. Niestety nie było to możliwe bo od plota do plota była woda. W następnych dniach ulica była w identycznym stanie. Zaobserwowałem, że tamtejsi mieszkańcy aby przejść suchą stopą od punktu a do punktu b prawie cała długość ulicy pokonywali trzymając się ogrodzeń. Drogi burmistrzu drodzy radnidajcie im chociarz dotacje na pontony lub łódki w końcu mamy jesień.