„Zielone rolnictwo”

wtorek, Wrzesień 28, 2010 22:41
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

daniel-cohn-bendit-nawrocenie-na-ekologie-to-jedyny-sposob-na-uratowanie-miejsc-pracy-daniel-cohn-bendit-nawrocenie-na-ekologieW dniu 24.09.2010r. odbyło się ostatnie z cyklu 4 szkoleń dla rolników organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie, w ramach zadania pn. „ Edukacja mieszkańców powiatu wołomińskiego pogłębiającego wiedzę i wrażliwość ekologiczną, pod hasłem: Ku zrównoważonemu rozwojowi gmin powiatu wołomińskiego” moduł III „Zielone Rolnictwo”.
Szkolenie odbyło się w Urzędzie Gminy Poświętne, a swoją tematyką objęło rolnictwo ekologiczne, agroturystykę jako sposób gospodarowania na obszarach Natura 2000 oraz możliwości wykorzystania wybranych programów rolno – środowiskowych.
Doradcami i wykładowcami byli specjaliści z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Atutem szkolenia była wiedza z pierwszej ręki – cenna i praktyczna. Uczestnicy mieli również okazję poznać pierwszego rolnika na terenie naszego powiatu, który prowadzi gospodarstwo ekologiczne – Pana Tomasza Witowskiego z Laskowizny, który zachęcał innych rolników do przekształcania swoich gospodarstw na gospodarstwa ekologiczne.
Uczestnicy otrzymali wiele cennych wskazówek i porad, które mogą okazać się dla nich przydatne w celu poprawy ich konkurencyjności na rynku.
Urozmaiceniem szkolenia, które śmiało można zaliczyć do udanych były m.in. degustacja potraw zdrowej żywności.
Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie zachęcamy do lektury broszury „Zielone Rolnictwo”. Od października dostępna będzie w Urzędach Gmin.

Źródło: Powiat Wołomiński