Jak zrobić czysty biznes? – konkurs

poniedziałek, Wrzesień 6, 2010 22:41
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

logoEkologia to już nie tylko moda ale przede wszystkim znaczne korzyści finansowe. Przekonało się o tym ponad 5.000 polskich firm, które wraz z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska realizują program Czysty Biznes i dzięki temu poprawiają swoją konkurencyjność poprzez proekologiczne wdrożenia. Najlepsze, najbardziej nowatorskie i efektywne przedsięwzięcia, od 12 lat są nagradzane w Konkursie Ogólnopolskie Nagrody Czysty Biznes. Jeśli Twoja firma wdraża oryginalne, prośrodowiskowe rozwiązania, Konkurs Czysty Biznes jest skierowany do Ciebie.

Z roku na rok zwiększa się liczba przedsiębiorców, którzy w ekologii widzą szansę na rozwój i zarobek. Dzięki udziałowi w Konkursie Czysty Biznes firmy mogą się wyróżnić i wybić na brutalnym rynku.

Coraz więcej firm jest zainteresowanych korzyściami finansowymi płynącymi z zastosowania ekologicznych rozwiązań. Biznes dostrzega również korzyści marketingowe, jakie dla wizerunku firmy wdrażającej proekologiczne standardy daje udział w niezależnych Konkursach, takich jak Czysty Biznes. – mówi Joanna Węgrzycka, Członek Zarządu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Kierownik Programu Czysty Biznes.

Wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa, które postawiły na rozwój bez szkody dla środowiska mogą konkurować ze sobą w sześciu kategoriach: zarządzanie energią, wodą i odpadami, innowacyjny proces, innowacyjny produkt, produkt i usługa w turystyce, wizerunek oraz współpraca międzynarodowa. A jest to gra warta świeczki ponieważ zdobycie nagrody w konkursie to początek drogi do międzynarodowego sukcesu. Laureaci Konkursu Ogólnopolskich Nagród Czysty Biznes mogą bowiem uczestniczyć w krajowych eliminacjach do Europejskich Nagród Biznes dla Środowiska przyznawanych co dwa lata przez Komisję Europejską. Ponadto polskie firmy nie często mają możliwość poprawy swojego wizerunku dzięki udziałowi w tak prestiżowym a zarazem niezależnym konkursie. Przedsiębiorcy doceniają fakt, że w Kapitule Konkursu zasiadają przedstawiciele Rządu czy liczących się organizacji biznesowych m.in. Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Rozwoju Regionalnego, czy Prezes PKPP Lewiatan, Henryka Bochniarz.

Prestiż i korzyści marketingowe to tylko niewielki procent profitów, jakie można odnieść dzięki udziałowi w konkursie Czystego Biznesu. Konkurs jest bardzo skutecznym kanałem promocji, która przekłada się na grubość portfeli przedsiębiorców. Najlepszym na to przykładem są losy laureatów konkursu:

Niewątpliwie największą korzyścią z udziału w Konkursie Czysty Biznes były liczne informacje o naszej firmie w mediach. Dzięki temu wiele osób dowiedziało się o Lediko, a przede wszystkim jej innowacyjnym produkcie, za który otrzymaliśmy Nagrodę Czystego Biznesu – inteligentnej lampie ulicznej Led Cleveo. Co więcej, efektem udziału w Konkursie była propozycja startu w kolejnym konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska – Greenevo, którego także jesteśmy laureatem. Między innymi dzięki udziałom w takich Konkursach sprzedaliśmy pierwsze egzemplarze naszego produktu. – mówi Piotr Walendowski z firmy Lediko będącej laureatem ubiegłorocznego Konkursu Czysty Biznes w kategorii „Innowacyjny produkt”.

Konkurs Czysty Biznes to najlepszy sposób, aby wyróżnić się na tle konkurencji i wzmocnić swój proekologiczny wizerunek. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2010. Więcej informacji na temat konkursu na stronie: http://czystybiznes.pl/pl/konkurs-2010.

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, należąca do Stowarzyszenia Environmental Partnership for Sustainable Development działającego w Europie Środkowo-Wschodniej, od 1997 r. wspiera inicjatywy obywatelskie na szczeblu lokalnym w całej Polsce, mobilizując ludzi i organizacje do podejmowania praktycznych działań na rzecz poprawy swojego otoczenia.

Programy Fundacji pomagają liderom z danego regionu rozwijać współpracę lokalną, promować przedsiębiorczość i szacunek dla środowiska naturalnego. Wspólnie z ponad 600 partnerami z Polski – organizacjami pozarządowymi, szkołami, instytucjami samorządowymi oraz przedsiębiorstwami – Fundacja realizuje sześć długoletnich programów, które wprowadzają zasady zrównoważonego rozwoju w codzienne życie Polaków: Grupy Partnerskie, Zielone Szlaki – Greenways, Szkoły dla Ekorozwoju, Czysty Biznes, Ekomuzea, Marka Lokalna. Dzięki współpracy z fundatorami prywatnymi i publicznymi programy są nieustannie dostosowywane do zmieniających się potrzeb lokalnych społeczności. Działania obejmują m.in.: pomoc finansową, doradczą, szkoleniową, tworzenie sieci współpracy, certyfikację środowiskową, proponowanie innowacyjnych rozwiązań oraz upowszechnianie sprawdzonych wzorów działań przyjaznych dla środowiska.

W ramach realizowanych programów Fundacja przyznaje także certyfikaty środowiskowe: Zielona Flaga, Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej, Przyjazny Rowerom, Czysta Turystyka oraz Zielone Biuro.

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Triantafelo
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska
tel. (12) 430 24 43, wew. 12
katarzyna.triantafelo@fpds.pl

Źródło: Powiat Wołomiński