Ruszyła Extraliga

niedziela, Wrzesień 5, 2010 23:19
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

IS_1kolejkaPEF (177)SKOK i OSK liderami Ligi A i B! 5 września 2010 roku na boisku ze sztuczną murawą przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie odbyła się pierwsza kolejka Powiatowej Extraligi Firm pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego Macieja Urmanowskiego. Rozgrywki wystartowały po dwumiesięcznej, letniej przerwie. W boju o ligowe punkty bierze udział 18 ekip reprezentujących różne firmy i instytucje z ziemi wołomińskiej. Po raz kolejny Duczki.pl objęły patronat medialny nad tą imprezą.
Jako pierwsi, już o 8 rano na boisko wyszły drużyny BSS Marketing Sportowy i Oknoplast Kraków. W poprzednim sezonie oba składy grały rewelacyjny futbol, trzymając wysoki poziom, który zapewnił im szczyt tabeli. Pomimo przegranej 1:4 BSS nie wypadli źle na tle doświadczonych ligowców. Wynik w żaden sposób nie odzwierciedla przebiegu gry. Obu zespołom brakowało zdecydowanie skuteczności w wykończeniu akcji, podań i zgrania na boisku. Inauguracyjne spotkanie udowodniło wszystkim kibicom, że zarówno „businessmani” jak i „okienni” są głównymi pretendentami do tyłu mistrza Extraligi.
Drugi mecz 1. kolejki to starcie Saks- polu, weteranów rozgrywek z nowicjuszami, czyli OSP Ręczaje. Od pierwszych minut meczu inicjatywę przejęli Ci pierwsi. To samo odzwierciedla wynik 4:1 dla Saks- polu. Pomimo przegranej OSP wszyscy gorąco wierzymy, że młodzi zawodnicy z Ręczaj przełamią tremę i kolejne ligowe spotkanie da im trzy punkty.
O 10.00 mogliśmy podziwiać spotkanie RamZetu Duczki z Fire Team. Ostatni raz zespoły grały ze sobą w ubiegło sezonowych barażach. Wtedy młodzi piłkarze z Duczek wygrali znacząco 6:0. Tym razem nie było tak łatwo. Co prawda to strażacy pierwsi uzyskali jedno bramkowe prowadzenie, jednak z czasem przegrywali różnicą dwóch bramek. Błędy w obronie i niewykorzystane sytuacje Zycha miały swój skutek w końcówce spotkania. Fire Team najpierw doprowadził do remisu, następnie przechylił szale zwycięstwa na swoją korzyść. Po 50 minutach gry na tablicy wyników było 6:4.
W czwartym spotkaniu nowego, jesiennego sezonu Extraligi doszło do „derbów służby zdrowia” czyli meczu Multi- Medici Zielonka z Centrum Medyczne Pro- Med. Wiosną Ci pierwsi wygrali rozgrywki, zaś Ci drudzy byli ostatni w Lidze A. Po tym spotkaniu wynik jest prosty- większe postępy w okresie treningowym poczynili piłkarze Pro- Medu. Mecz ciekawy dla oka, nie brakowało technicznych zagrań, szybkich kontr i ataków pozycyjnych. Sprawiedliwy remis 1:1.
Udane wejście w nowy sezon zanotowała również młoda drużyna z Osiedla Kobyłkowska. Po niepowodzeniu w meczach barażowych widać, że w tym sezonie cel jest jeden- awans do Ligi A. Pewna wygrana nad nową drużyną Extraligi 26:2, nowy rekord ilości zdobytych bramek i pierwsze miejsce w tabeli- to efekt 50 minut gry „pod gwizdkiem” arbitra Extraligi Krzysztofa Dołowego. Warto docenić również heroiczną walkę drużyny Robsportu, który pomimo wysokiej przegranej nie rezygnuje z walki o najwyższe laury PEF.
Do kolejnego remisu doszło w starciu Fashion Sport z MM Meble Biurowe. „Modni” od początku meczu przejęli inicjatywę. Przerodziło się to w bramki. Do czasu. Beniaminek w Lidze B, drużyna MMMB nie spuściła głów i wzięli się do roboty. Ładny mecz dla oka, nie odstawiana noga nawet na chwilę, dużo pechowym słupków i poprzeczek, niewykorzystane „stuprocentówki”. W drużynie MM Meble Biurowe dobrze zaprezentował się najlepszy bramkarz Ligi B wiosna 2010. Kolejny sprawiedliwy wynik remisowy tego dnia.
Ostanie spotkanie należało do aktualnych mistrzów Ligi B i zdobywców Pucharu Sołtysa Duczek czyli ekipy SKOKu Wołomin. Wzmocnienia przed sezonem „zaprezentowały” swój efekt w spotkaniu ze starymi wyjadaczami amatorskich siódemek- Osiedla Centrum. Na pierwszy plan wysuwa się bajeczny duet Wytrykus- Powierża, dalej o sile drużyny stanowi skuteczny blok defensywny i jak dotąd niepokonany Piotr Koza. Do tego wszystkiego można zaliczyć sportową kulturę i duch fair play. Otóż na prośbę Osiedla Centrum, SKOK zgodził się na występ „obcego” bramkarza i grę w sześciu. Osiedle Centrum już nie raz udowodniało, że tanio skóry nie sprzeda więc wszyscy oczekujemy teraz bramek.
Pozostałe drużyny extra ligowej osiemnastki swoje mecze rozegrają w późniejszym terminie. Już niebawem na oficjalnej stronie ligi www.extraliga.com.pl będzie można obejrzeć obszerną wideo relację z 1.kolejki PEF, galerię zdjęć, wypowiedzi piłkarzy, ankietę na bramkę kolejki oraz rozmowy z przyjaciółmi amatorskich siódemek Powiatu Wołomińskiego.
Wyniki 1.kolejki Powiatowej Extraligi Firm:
BSS Marketing Sportowy – Oknoplast Kraków 1:4
Fire Team – RamZet Duczki 6:4
Centrum Medyczne Pro-Med – Multi- Medica Zielonka 1:1
Os. Kobyłkowska – Robsport 26:2
Fashion Sport – MM Meble Biurowe 3:3
SKOK Wołomin – Os. Centrum 17:0

Wojciech Plichta