WOSP 2009 Duczki.pl

niedziela, Styczeń 11, 2009 20:40
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Duczki.pl – najmłodszym sztabem w Polsce!

To nie bajka, to fakt. Czterdziestoosobowy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Zespole Szkół w Duczkach okazał się najmłodszym pod względem średniej wieku w Polsce. Ta średnia to zaledwie 15 lat.

11 stycznia 2009 roku (niedziela) podczas XVII finału WOŚP, Duczki.pl pod przewodnictwem zaledwie pięciu osób: Karoliny Dąbrowskiej, Pauliny Oniszk, Łukasza Tkaczyka, Rafała Klukiewicza i Wojciecha Plichty-szefa sztabu, wystartowały po raz pierwszy w tej „największej orkiestrze świata”.

Przed finałem przyznaliśmy, że zebranie 2000 tysięcy złoty będzie Naszym marzeniem nie do spełnienia. Ku zaskoczeniu wszystkich (oraz własnym :) ) po podliczeniu pieniędzy okazało się, że to „marzenie” stało się nie tylko realne ale i powiększyło swoje rozmiary prawie pięciokrotnie. Prawie 10 tysięcy złoty ( a dokładnie 9,379,52 zł, bo o takiej sumie mówimy to pieniądze jakimi może się pochwalić sztab z Duczek w tegorocznej kweście. Jak na pierwszy raz wynik jest imponujący, zważywszy na to, że przy Zespole Szkół nie została zorganizowana żadna masowa impreza, tylko sama kwesta.

Ale na wszystko przyjdzie pora. WOŚP w Duczkach za rok? „Oj się będzie działo”. Postaramy się bowiem zorganizować pierwszy w historii tej miejscowości finał z licytacjami, gwiazdami telewizji, dobrym brzmieniem i światełkiem do nieba. Tak niewielki sztab, najmniejszy w naszym powiecie pokazał pełną klasę i z pewnością zmienił hasło towarzyszące XVII finałowi z „w zdrowym ciele młody duch”, na „w młodym ciele zdrowy duch”.

Chcemy na sam koniec serdecznie podziękować dyrekcji Z.S. w Duczkach, wszystkim Naszym wolontariuszom i ich rodzicom. Pozostaje Nam tylko życzyć Nam wszystkim powodzenia na przyszły rok i mocno trzymać kciuki!