ECCO Walkathon

wtorek, Sierpień 17, 2010 19:01
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

bg_stage_ew10_defaultZapraszamy do udziału w ECCO Walkathonie 2010! Spotkajmy się 11 września na warszawskiej Agrykoli!
Sprzedaż biletów już od 1 lipca 2010 w wybranych sklepach ECCO.
ECCO Walkathon to charytatywny spacer dla całej rodziny. Każdego roku wiele tysięcy uczestników z całego świata spaceruje, dedykując przebyte przez siebie kilometry na cele dobroczynne, doświadczając jednocześnie wspaniałych wrażeń podczas dnia spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół.

ECCO wierzy w przyszłość, postęp oraz w nowe wyzwania. Właśnie dlatego, zaangażowaliśmy się w ochronę środowiska naturalnego, edukację dzieci i młodzieży oraz promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Projekty charytatywne wspierane przez nas w ramach tych trzech obszarów, formułują międzynarodową inicjatywę ECCO WALK FOR LIFE.
ECCO Walkathon jest jedną z międzynarodowych imprez stanowiących źródła pozyskiwania funduszy na jej realizację.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ECCO Walkathonie

Z roku na rok ECCO Walkathon przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W 2009 roku w Warszawie został pobity kolejny rekord! Wspólnie spacerowało prawie 20 tysięcy osób, które uzbierały łącznie ponad 700 tysięcy.
Dołącz do nas wraz z rodziną i przyjaciółmi i wesprzyj dobrą ideę!

Firma ECCO od prawie 50 lat swojej działalności angażuje się w realizację istotnych projektów społecznych. Jednym  z przykładów tej działalności jest organizowany od jedenastu  lat największy na świecie spacer charytatywny -  ECCO Walkathon.  ECCO Walkathon swymi ideami nawiązuje do inicjatywy ECCO WALK FOR LIFE. Inicjatywa ta wspiera ochronę środowiska, edukację młodych ludzi oraz zdrowy styl życia. Co roku dzięki ECCO Walkathonowi „wychodzone” przez uczestników pieniądze wspierają nie tylko projekty globalne, ale również lokalne poszczególnych państw, w których to wydarzenie ma miejsce.
Pomysłodawcą ECCO Walkathonu był założyciel firmy ECCO – Karl Toosbuy, dla którego niezwykle istotne były zasady etyczne i społeczna odpowiedzialność. Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w Kopenhadze w 1999 r. W ciągu jedenastu lat do tej międzynarodowej dobroczynnej imprezy dołączyli Amerykanie, Niemcy, Norwegowie, Japończycy, Szwedzi oraz Polacy. Uczestnicy wszystkich edycji przeszli wspólnie rekordowy dystans który odpowiada 70 okrążeniom Ziemi!