Hodowcy konopi zatrzymani, plantacja w Markach zlikwidowana

czwartek, Sierpień 5, 2010 22:56
Dodane w kategorii Aktualności
Komentarze są wyłączone

Bez tytułu

Wołomińscy kryminalni wspólnie z policjantami KSP zatrzymali 4 Wietnamczyków zajmujących się hodowlą konopi oraz zlikwidowali 774 krzaki konopi i ujawnili sprzęt zabezpieczający plantację : lampy, filtry powietrza, wyciągi. Obywatelom Wietnamu grozi surowa kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. O wysokości tej kary zdecyduje sąd.

Młodzi Wietnamczycy wynajęli dom jednorodzinny w Markach. Następnie przystosowali pomieszczenia domu do uprawiania hodowli konopi: podpięli się do wewnętrznej instalacji elektrycznej i kradli energię. Posiadali lampy, filtry powietrza i wyciągi. Na miejscu funkcjonariusze zastali 2 Wietnamczyków i ujawnili 774 krzaki konopi rosnące pojedynczo w doniczkach. W trakcie zabezpieczania przez policjantów nielegalnej hodowli, do osób zatrzymanych zaczęły dzwonić telefony komórkowe. Dzięki czemu mundurowi zatrzymali następnych 2 obywateli Wietnamu bezpośrednio związanych z tym przestępstwem.

Wobec każdego z 4 mężczyzn Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za nielegalne uprawianie konopi, z której można byłoby pozyskać znaczną ilość suszu, grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje sąd.

wz